|
|
کدخبر: ۳۴۶۰۱

محمد نبی حبیبی:

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی از تلاش حزب متبوعش برای تشکیل باشگاه سیاسی در جهت تضارب فکری از سوی اصولگرایان و غیر اصولگرایان خبر داد.

به گزارشامید، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اظهارنظرهایی مبنی بر تشکیل خانه احزاب از سوی احزاب اصولگرا، گفت: وقتی ما کلمه " خانه احزاب " را به کار می گیریم، طبیعتا شامل همه احزاب قانونی و فعال کشور می شود. از این رو خانه احزاب اصولگرایان یا خانه احزاب اصلاح طلبان مقصود تشکیل خانه احزاب کل کشور نبوده و نیست.

وی افزود: معتقدم همان خانه احزابی که مطابق قانون تشکیل و مطابق قانون تعطیل شد، باز براساس موازین قانونی می تواند تشکیل شود.

دبیرکل حزب موتلفه در ادامه در خصوص تشکیل باشگاه سیاسی از سوی حزب متبوعش، اظهار داشت: ما در بحثهایی که در داخل موتلفه داشتیم، به ایجاد زمینه تضارب فکری تاکید داشتیم و معتقدیم با تشکیل باشگاه سیاسی می توانیم به سهم خودمان در ایجاد این تضارب فکری شریک باشیم.

حبیبی اضافه کرد: تضارب فکری با رعایت اصول می تواند در ایجاد یک فضای مناسب سیاسی موثر باشد. از این رو قبلا در موتلفه چنین نظری مبنی بر تشکیل باشگاه سیاسی را ارائه کردیم و الان هم از این نظر عدول نکردیم، ولی در عمل هنوز نتوانسته ایم بصورت فعال در ایجاد باشگاه قدم های مهمی برداریم.

وی در خصوص اینکه آیا بالاخره این باشگاه سیاسی به همت موتلفه اسلامی تشکیل خواهد شد؟ افزود: می توان به فعالیت این باشگاه امیدوار بود. ما در صدیدیم با تشکیل این باشگاه زمینه تضارب فکری را فراهم کنیم.

دبیرکل حزب موتلفه در ادامه درباره اینکه آیا فقط اصولگرایان عضو این باشگاه خواهند شد یا احزاب و تشکل های دیگر نیز می توانند در باشگاه حضور داشته باشند؟ گفت: منظور کلی از باشگاه سیاسی ایجاد تضارب فکری روی سلایق مختلف است. بنابراین ایجاد چنین باشگاهی می تواند زمینه ای برای طرح نظرات سیاسی سلایق مختلف برای اصولگرایان و غیر اصولگرایان باشد.

ارسال نظر