|
|
کدخبر: ۳۵۰۵

این رزم ناو قرار است که ریاست یگان عملیاتی دریایی روسی مستقر در دریای مدیترانه را برعهده بگیرد و ماموریت فرماندهی این یگان از کشتی مبارزه با زیردریایی های " دریادار بانتیلیف " وابسته به یگان اقیانوس آرام روسیه را عهده دار شود.

به گزارشامیدبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، یک منبع نظامی در مسکو اعلام کرد که رزم ناو روسی " مسکو " که ناتو آن را " قاتل ناوهای هواپیمابر " می نامد، به جای رفتن به بندر میندالو در منطقه غرب آفریقا، به سوی منطقه شرق دریای مدیترانه تغییر مسیر داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، این منبع افزود: گروه ناوهای جنگی روسی تحت فرماندهی دریایی والری کولیکوف مجبور به تغییر طرح خود برای حرکت در دریا شد و به جای رفتن به یکی از بنادر کیپ ورده در غرب آفریقا به سمت تنگه باب المندب حرکت کرد تا تقریبا بعد از ده روز وارد منطقه شرق دریای مدیترانه شود.

به گفته این منبع، این رزم ناو قرار است که ریاست یگان عملیاتی دریایی روسی مستقر در دریای مدیترانه را برعهده بگیرد و ماموریت فرماندهی این یگان از کشتی مبارزه با زیردریایی های " دریادار بانتیلیف " وابسته به یگان اقیانوس آرام روسیه را عهده دار شود.

رزمناو مسکو، بندر سواستوبول روسیه را در دوم جولای ترک کرد تا فرماندهی مجموعه ناوهای جنگی روسیه وابسته به ناوهای دریای سیاه و ناوهای دریای شمار و ناوهای دریای بالتیک را برعهده گیرد.

این رزمناو در اوایل اوت به بندر گاوانا در کوبا رفت و از آن جا در سیزدهم اوت پس از عبور از تنگه پاناما از بندر کورینتو در نیکاراگونه عبور کرد و همچنین در ۲۷ اوت از مجموعه کشتی های روسیه در بندر لاگویرا ونزوئلا سان دید.

رزم ناو موشکی مسکو در سال ۱۹۸۳ ساخته شده و به ۱۶ سکوی پرتاب سامانه والکان بی ۱۰۰۰ موشکی ضد ناو مجهز است. از این سامانه موشک هایی با برد ۷۰۰ کیلومتر شلیک می شود و به منظور انهدام ناوهای هواپیمابر، تنها ۳ موشک از این نوع کافیست و همین امر باعثشده است که کارشناسان ناتو، این رزمناو را " قاتل ناوها " بنامند.

ارسال نظر