|
|
کدخبر: ۳۵۴

جنبش «تمرد»:

سازمان دهندگان تظاهرات اعتراضی در مصر که بر استعفای «محمد مرسی» رئیس جمهوری این کشور تأکید دارند، روز چهارشنبه گارد ریاست جمهوری را به بازداشت مرسی فراخواندند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، خبرگزاری «رویترز» اظهار کرد: سازمان دهندگان تظاهرات های اعتراضی در مصر که از روز جمعه گذشته اغاز شده است، ضمن تأکید بر ادامه این تظاهرات تا برکناری مرسی، بامداد امروز(چهارشنبه) گارد ریاست جمهوری را به بازداشت محمد مرسی فراخواندند.

جنبش «تمرد» در واکنش به سخنان شب گذشته مرسی که از مشروعیت ریاست جمهوری خود سخن گفته بود، در بیانیه ای گفت: «تنها پاسخ به سخنان مرسی، تجمع میلیونی در خیابان ها از صبح روز چهارشنبه است تا رئیس جمهور اخوانی و حزب او، صدای ملت بزرگ مصر را بشنوند، صدای ملتی را که از مشروعیتی سخن می گویند که نه مرسی و نه دار الارشاد آن را درک نمی کنند.»

این جنبش افزود: «ما تنها خواستار کناره گیری(مرسی) نیستیم بلکه همچنین می خواهیم او و(اعضای) حزبش محاکمه شوند.

طبق این گزارش، مرسی و جمعیت اخوان المسلمین ضرب الاجل ۴۸ ساعته ارتش را رد کردند. براساس این ضرب الاجل ارتش، دولت و مخالفان بایستی تا قبل از بعد ظهر روز چهارشنبه(امروز)، برای پایان دادن به تظاهرات خیابانی گسترده به یک تفاهم برسند در غیر این صورت، ارتش «نقشه راه» را برای آینده این کشور مطرح خواهد کرد.

ارسال نظر