|
|
کدخبر: ۳۵۴۸

هنیه گفت دولت حماس هرگز در امور داخلی کشورها دخالت نمی کند و با هرگونه دخالت و حمله نظامی به هر کشور عربی و اسلامی مخالف است.

به گزارشامیدبه نقل از واحد مرکزی خبر، نخست وزیر قانونی فلسطین در نوار غزه اعلام کرد برخی ها می کوشند مقاومت و غزه را از مسیر اصلی دور کنند و به درگیری های جانبی و حاشیه ای بکشانند.
اسماعیل هنیه پنجشنبه شب گفت: «برخی های در تلاشند حماس و مقاومت فلسطین را درگیر برخی مسایل جانبی کنند».


هنیه تصریح کرد با وجود همه مشکلات و فشارهایی که علیه دولت و مردم فلسطین در نوار غزه وجود دارد دولت حماس هرگز مردم فلسطین را به مبارزه علیه مصر و یا دشمنی با دیگر کشورهای عربی دعوت نمی کند.
هنیه تصریح کرد ایستادگی در برابر اشغالگری های رژیم صهیونیستی و آزادی مسجد الاقصی از اهداف اصلی مقاومت است.
نخست وزیر قانونی فلسطین افزود مقاومت فلسطین که از دهها سال پیش آغاز شده است می تواند همه نقشه ها و توطئه ها را خنثی کند.


هنیه تصریح کرد مسئله قدس شریف در صدر برنامه های دولت حماس و ملت فلسطین قرار دارد. وی در ادامه مذاکرات سازش میان تشکیلات خود گردان فلسطین و رژیم صهیو نیستی را رد و تاکید کرد ادامه مذاکرات به معنای تقویت تلاش های تل آویو برای توسعه شهرک سازی و حضور این رژیم در اراضی فلسطین و تضعیف حمایت از آرمان مردم فلسطین است.
به گزارش خبرگزاری رسمی قطر از غزه، نخست وزیر قانونی فلسطین همچنین مخالفت خود را با هرگونه حمله نظامی احتمالی به سوریه اعلام کرد.
هنیه گفت دولت حماس هرگز در امور داخلی کشورها دخالت نمی کند و با هرگونه دخالت و حمله نظامی به هر کشور عربی و اسلامی مخالف است.
وی درباره حمله نظامی به سوریه و پیامدهای خطرناک این حمله بر مسئله فلسطین و کشورهای منطقه هشدار داد.

ارسال نظر