|
|
کدخبر: ۳۸۱۰

رئیس‌جمهور پس از سخنرانی در جمع نیروهای مسلح به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک می‌شود.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور روز یکشنبه ۳۱ شهریور پس از حضور و سخنرانی در مراسم رژه هفته دفاع مقدس به منظور سخنرانی در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل راهی نیویورک می‌شود. رئیس جمهور قرار است با حضور در نیویورک ضمن سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل با تعدادی از سران کشورها از جمله فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه درباره مسائل سوریه و منطقه دیدار کند.

رئیس‌جمهور بامداد روز چهارشنبه هفته آینده به وقت تهران در مجمع عمومی سخنرانی خواهد کرد البته سخنرانی در اجلاس خلع سلاح اتمی و وزرای جنبش عدم تعهد از دیگر برنامه‌های روحانی در جریان سفر به نیویورک است.

براساس اعلام وزارت امور خارجه، دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا و دبیر کل سازمان ملل نیز جزو برنامه‌های سفر رئیس‌جمهور است.

در روزهای اخیر گمانه زنی‌هایی هم از سوی برخی رسانه‌های غربی درباره دیدار روحانی و اوباما مطرح شده بود که رئیس جمهور در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی " ان بی سی آمریکا " در پاسخ به این گمانه زنی‌ها گفته بود: دیدار با اوباما در دستور کار من نیست، اما هر چیزی در دنیای سیاست امکان‌پذیر است البته بسته به شرایطی که به وجود می‌آید.

رئیس‌جمهور پیشتر در جمع ائمه جمعه سراسر کشور نیز اعلام کرده بود که احتمالا اولین مذاکرات هسته‌ای در نیویورک انجام خواهد شد و با توجه به استقبال دو طرف از انجام مذاکرات هسته‌ای، احتمالاً رئیس جمهور علاوه بر دیدار با رئیس جمهور فرانسه با تعداد دیگری از سران کشورهای عضو گروه ۱ + ۵ نیز دیدار خواهد کرد.

ارسال نظر