|
|
کدخبر: ۴۲۲۰۵

بیش از ۵۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح سوال از وزیر علوم را در صحن مجلس امضا کردند.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، تعدادی از نمایندگان مجلس برای طرح سوال از رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حال جمع‌آوری امضا هستند.

تاکنون بیش از ۵۰نمایندهاین طرح را امضا کردند.

زهره طبیب‌زاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روز گذشته به خبرگزاری تسنیم گفته بود، که نمایندگان عضو این کمیسیون از پاسخ به سوالات وزیر علوم قانع نشدند و قصد دارند برای سوال از وزیر در صحن مجلس امضا جمع‌آوری کنند. سوال اعضای کمیسیون آموزش از وزیر علوم پیرامون دو مورد انتصابات فرجی دانا در وزارت علوم و همچنین علت بازگرداندن تعداد ۱۲۶ نفر از دانشجویان که سابقه فعالیت سیاسی و امنیتی علیه نظام داشتند، است.

جعفر توفیقی که پیش از این سرپرست وزارت علوم بود، پس از اینکه به فرجی دانا از مجلس رای اعتماد گرفت به عنوان مشاور وزیر علوم منصوب شد. جعفر میلی‌منفرد هم که به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس معرفی شد اما با مخالفت ۱۶۲ نماینده، نتوانست وزیر شود، در روزهای اخیر با حکم فرجی‌دانا، معاون آموزشی وزیر علوم شده است.

جعفر میلی‌منفرد اما درباره انتصابش به عنوان معاون وزیر علوم گفته است: باید به نظرات یکدیگر و دموکراسی احترام بگذاریم. همان‌طور که به نظر نمایندگان در رای اعتماد و یا عدم اعتماد به فردی احترام می‌گذاریم در این مقوله باید به نظر افراد احترام گذاشت.

نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون آموزش مجلس نسبت به این انتصابات ابراز نگرانی کرده و خواستار بازنگری وزیر علوم شده‌اند. روز گذشته نیز ۸۲ نماینده درباره این انتصابات به وزیر علوم تذکر داده بودند.

ارسال نظر