|
|
کدخبر: ۴۶۶

شیخ الازهر، پاپ تواضروس دوم و محمد البرادعی تا دقایقی دیگر نقشه راه برای حل بحران مصر را اعلام می کنند.

به گزارش امیدنیوز به نقل از تسنیم، المیادین اظهار کرد: شیخ الازهر، پاپ تواضروس دوم و محمد البرادعی، عضو ارشد جبهه " نجات ملی " تا دقایقی دیگر نقشه راه برای حل بحران مصر را اعلام می کنند.

خبرگزاری مصری " الشرق الاوسط " در این باره گزارش داد؛ این نقشه راه دوره انتقالی کوتاه مدت و پس از آن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را شامل می‌شود.
این در حالی است که ارتش مصر در بیانیه دو روز گذشته خود اعلام کرده بود که نیروهای مسلح پس از اتمام ضرب الاجل، در بیانیه ای نقشه راه برای حل بحران سوریه را اعلام خواهند کرد.
ارتش مصر ۴۸ ساعت به طرفهای درگیر در این کشور مهلت داد تا به اختلافات خود پایان دهند در غیر این صورت نیروهای مسلح ابتکار عمل را در دست خواهند گرفت.
در این بیانیه آمده است: ۴۸ ساعت به دولت و احزاب سیاسی به‌عنوان فرصت پایانی مهلت می‌دهیم تا به مطالبات مردم پاسخ دهند در غیر این صورت بنا بر مسئولیت خود طرح و برنامه‌ای را برای حل بحران کشور با مشارکت همه مردم مصر ارائه خواهیم کرد و بر اجرای آن نظارت خواهیم داشت.
در این بیانیه آمده است که مردم مصر تظاهرات بزرگی را در مناطق مختلف کشور برگزار کردند و باید به خواسته‌های مردم پاسخ داد و نیروهای مسلح مصر از همه طرفهای درگیری انتظار دارد به خواسته‌های این ملت توجه داشته باشد.
در ادامه این بیانیه همچنین آمده است که از دست دادن زمان و فرصت بیشتر تنها باعثدرگیری‌های بیشتر می‌شود.

ارسال نظر