|
|
کدخبر: ۴۷۰۴۸

نماینده مردم زنجان در مجلس گفت: حجت‌الاسلام روحانی در دیدار با نمایندگان زنجان بر تحکیم رابطه دولت و مجلس تاکید کرد و بدهی دولت به صنعت برق و پیمانکاران این حوزه را ۲۰ تا ۲۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، محسن علیمردانی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در تشریح جزییات دیدار مجمع نمایندگان استان زنجان با حجت الاسلام حسن روحانی اظهار داشت: نمایندگان استان زنجان در این دیدار که حدود دوساعت به طول انجامید در مورد مشکلات استان از جمله بیکاری، تورم، مسائل کشاورزی، ساخت مترو، برقی کردن راه‌‌آهن تهران به شمال‌غرب کشور، طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی، عدم تکمیل پتروشیمی زنجان، خشکسالی و سرمازدگی استان و توجه به صنعت گردشگری صحبت کردند.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور نیز در سخنان خود که حدود ۱۰ دقیقه به طول انجامید، در مورد موضوعات استان زنجان صحبت و بر مزایای گسترش خطوط ریلی و تاثیر آن بر کاهش مصرف انرژی و تصادفات و افزایش بهره‌وری تاکید کرد؛ روحانی همچنین به مراسم حسینیه اعظم زنجان و برگزاری مراسم سوگواری امام حسین(ع) نیز اشاره و این موضوع را از نقاط قوت زنجان برشمرد.

این نماینده مجلس همچنین گفت: حجت‌الاسلام روحانی در این دیدار به رابطه دولت و مجلس اشاره و تاکید کرد که این رابطه باید محکم‌تر باشد. همچنین به صورت غیرمستقیم و ضمنی، اشاره‌ای به رای اعتماد وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان کرد و تصمیم مجلس در عدم رای اعتماد را حق مجلس برشمرد.

علیمردانی افزود: سخنان رئیس جمهور نشان می‌داد که دوست دارد تکلیف کابینه زودتر روشن شود و در این دیدار نیز اشاره‌ای به ارائه لیست کابینه در روز تحلیف کرد و گفت که این کار تاکنون بی‌سابقه بوده و دولت یازدهم به این خاطر که می‌خواست تکلیف کابینه زودتر روشن شود، اسامی وزرای پیشنهادی را سریع به مجلس داد.

وی افزود: رئیس‌جمهور در این دیدار به شرایط حساس کشور ونرخ تورماشاره کرد و گفت که دولت در تامین منابع مالی دچار مشکل است و بدهی‌های زیادی به پیمانکاران دارد که یکی از بدهی‌های دولت بدهی ۲۰ تا ۲۲ هزار میلیارد تومانی به صنعت برق و پیمانکاران برق است.

این نماینده مجلس در پایان گفت: البته زمان صحبت رئیس جمهور بسیار کوتاه بود و وی نتوانست موضوعات را باز کند همچنین در مورد بحثمذاکرات و تحریم‌ها نیز چندان اشاره‌ای نشد.

ارسال نظر