|
|
کدخبر: ۵۳۸

یک کارشناس مسائل بین‌الملل ربودن ۴ دیپلمات ایرانی را نمونه برخورد دوگانه آمریکا با جنایات اسرائیل دانست و گفت: این دیپلمات‌ها ۳۰ سال است که در اسارت اسرائیل هستند اما هیچ فشاری به این رژیم برای دادن اطلاعات وارد نشده است.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، حسین شیخ‌الاسلام کارشناس مسائل بین‌الملل درباره نقض قوانین بین‌المللی از سوی اسرائیل و ربودن ۴ دیپلمات ایرانی اظهار داشت: یکی از نمونه‌های برخورد دوگانه قدرت‌های استکباری به ویژه آمریکا با جنایات اسرائیل موضوع ربودن ۴ دیپلمات کشورمان بود چراکه طبق قوانین بین‌المللی دیپلمات‌ها در حالت درگیری یا صلح مصونیت دارند.

شیخ الاسلام با بیان اینکه این ۴ دیپلمات هنگام رفتن به بیروت توسط اسرائیل ربوده شدند، ‌ تصریح کرد: متاسفانه هیچ گونه برخوردی مطابق قوانین بین‌الملل با آنها صورت نگرفت؛ این دیپلمات‌ها ۳۰ سال است که در اسارت اسرائیل هستند اما هیچ فشاری به این رژیم وارد نمی‌شود که آیا این عزیزان در اسارت هستند یا شهید شده‌اند تا پیکرشان بازگردد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تاکید کرد: اسرائیلی‌ها می‌دانستند که حاج احمد متوسلیان اطلاعات ویژه‌ای دارد و در عین حال برای فشار بر جمهوری اسلامی دست به این کار زدند.

وی با تاکید بر اینکه باید تکلیف این ۴ دیپلمات ایرانی روشن شود و پیگیری‌ها نیز از سوی جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد، ‌ یادآور شد: حاج احمد متوسلیان یکی از فرماندهان بزرگ اسلام بود و مهم‌ترین شخصیتی که اسرائیل می‌خواست به اسارت بگیرد، ‌ شخص حاج احمد بود.

ارسال نظر