|
|
کدخبر: ۵۸۹

رییس‌جمهور از کارگاه احداثو تولید تجهیزات فاز اول منوریل و کارگاه احداثخط یک متروی شهر مقدس قم بازدید کرد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور که بعد از ظهر امروز(پنج‌شنبه) به استان قم سفر کرده است، ضمن بازدید از کارگاه احداثو تولید تجهیزات فاز اول منوریل شهر قم با توضیحات دست‌اندرکاران از کم و کیف اجرای این پروژه اطلاع حاصل کرد.

دپو و پارکینگ منوریل شهر قم که در مساحت ده هکتار شامل سالن‌های شست‌وشو، تعمیر و ساختمان کنترل مرکزی در حال احداثاست، تاکنون ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

همچنین بخش اول فاز نخست پروژه منوریل که ۴.۷ دهم کیلومتر از مسیر ۶.۹ دهم کیلومتری این فاز را شامل می‌شود و از محل پارکینگ آغاز شده و به ایستگاه شهید مطهری واقع در میدان شهید مطهری در جوار حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) ختم می‌شود نیز تاکنون ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

در بخش نصب تیرهای اصلی منوریل نیز مجریان این پروژه در حال حاضر به توان نصب ده تیر در روز رسیده‌اند و با تولید بیش از ۹۶ درصد از تیرهای مورد نیاز ۷۱ درصد از تیرهای این بخش از پروژه را نیز با موفقیت نصب کردند.

فاز اول منوریل شهر قم در مجموع شامل ۶ ایستگاه است که احداثاین ایستگاه‌ها نیز دارای ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و پروژه در بخش تأمین توان الکتریکی مورد نیاز برای حرکت منوریل با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی روبه‌رو بوده و در بخش تأمین ناوگان و تجهیزات نیز پروژه ۴۲ درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش تسنیم، رئیس جمهور در جریان سفر به قم همچنین از بخش‌های مختلف خط یک متروی قم و کارگاه ساخت تجهیزات این پروژه بازدید کرد و با توضیحات دست‌اندرکاران و مجریان طرح از جزئیات روند احداثاین پروژه مهم شهری قم آگاهی یافت.

خط یک متروی قم که در مسیر شرق به غرب احداثمی‌شود، محله شاه‌ابراهیم این شهر را به مسجد جمکران متصل کرده و در طول مسیر ۱۴ هزار و ۸۰۰ متری خود از میدان شهید مطهری در جوار حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(ص) نیز عبور می‌کند.

۱۴ هزار و ۲۰۰ متر از مسیر خط یک متروی قم با حفر تونل به صورت زیرزمینی احداثشده و ۶۰۰ متر از مسیر آن نیز رو باز است.

برای احداثاین پروژه هزار میلیارد تومان هزینه و ۵ سال زمان پیش‌بینی شده است.

ارسال نظر