|
|
کدخبر: ۵۹۰

عارف:

معاون اول اصلاحات از آمادگی خود برای کمک به دولت حسن روحانی خبر داد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، محمدرضا عارف معاون اول دولت اصلاحات در دیدار با نمایندگان ادوار استان ایلام با قدردانی از مردم این استان در همراهی با تفکر اصلاح‌طلبی گفت: انتخابات اخیر نشان داد اکثریت مردم کشور به گفتمان اصلاح‌طلبی علاقمند هستند و این گفتمان نشان داد به دنبال اصلاح امور کشور در چارچوب ارزش‌ها و قانون اساسی است.

وی در واکنش به سخن یکی از حاضرین در جلسه که نسبت به مصادره آرای مردم توسط یک جریان خاص در کشور و تلاش برخی رسانه‌ها در این خصوص مطالبی را مطرح کرد، گفت: اینکه برخی رسانه‌ها برای جذب مخاطبین بیشتر که البته تاکنون نتیجه عکس داده است، مبادرت به طرح مطالب خلاف واقع و اختلاف‌برانگیز می‌کنند، در راستای منحرف کردن افکار عمومی از مطالبات به حق مردم است و همراهان تفکر اصلاح‌طلبی و مردم نباید در دام این‌گونه سناریوهایی بیفتند که رقیب در راستای جنگ روانی ایجاد می‌کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین درخصوص مباحثی که در طی این مدت درباره حزبی فراگیر در رسانه‌ها منعکس شده است، گفت: بعد از برگزاری انتخابات پیشنهادهای مختلفی به اینجانب و همکارانم در بنیاد امید ایرانیان برای استفاده از ظرفیت ایجاد شده جهت بازسازی تشکیلاتی اصلاح‌طلبان شده است و کماکان در حال بررسی این موضوع هستیم.

عارف در همین زمینه خاطرنشان کرد: در صورتی که حزب فراگیر جنبه عملیاتی پیدا کند، مطمئنا از نظر مشورتی فعالان اصلاح‌طلب و اصولگرا استفاده خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان نشان دادند به دنبال قدرت نیستند، به عدم شرکت ۲۷ درصد مردم در انتخابات به دلایل گوناگون اشاره کرد و گفت: باید عدم شرکت ۲۷ درصدی مردم بررسی و آسیب‌شناسی شود و بدنبال جذب ۱۰۰ درصدی مردم باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به اعلام آمادگی برای کمک به دولت روحانی، تصریح کرد: خدمت برای ما چه در ساختار دولت باشد، چه خارج از دولت فرض است و تجربیاتمان را مطمئناً در اختیار دولت روحانی قرار خواهیم داد.

عارف با بیان اینکه آنچه در یاد مردم کشورمان می‌ماند، خدمت‌گزاری بی‌منت مسئولان همراه با صداقت آنهاست، یادآور شد: در طی سالیان اخیر آمارهایی از سوی برخی مسئولان اجرایی به مردم داده شد که متاسفانه با واقعیت فاصله داشت و انتظار است در مدت کم باقی مانده از عمر دولت فعلی از تکرار آمارهای غلو‌آمیز خودداری شود. مردم واقعیات کشور را با تمام وجود حس می‌کنند و شایسته است واقعیات به مردم گفته شود.

در این دیدار برخی از نمایندگان ادوار استان ایلام طی سخنانی خواستار انسجام اصلاح‌طلبان با تشکیل حزبی فراگیر توسط عارف شدند.

ارسال نظر