|
|
کدخبر: ۶۲۵

منتخب مردم تهران در شورای اسلامی شهر گفت: پرداختن زود هنگام به مقوله انتخاب شهردار خطر نفوذ باندهای قدرت و مافیاهای سیاسی به این نهاد را بیش از پیش تشدید می‌کند و خطر سیاسی شدن شورای شهر را نیز در پی دارد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، محمد سالاری منتخب مردم تهران در شورای اسلامی شهر با اشاره به انتخاب شهردار تهران و با بیان اینکه در انتخاب شهردار آینده پایتخت باید به تخصص‌گرایی بیشتر از لابی‌گری سیاسی بها بدهیم، گفت: پرداختن زودهنگام به مساله انتخاب شهردار تهران، خطر سیاسی شدن شورای شهر را در پی دارد. همچنین علاوه بر بحثانتخاب شهردار که یکی از مهمترین وظایف منتخبان شورای شهر است، تبیین و بررسی راهکارهای کارشناسی برای عبور از مشکلات فراگیر شهر نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است و این در حالی است که گمانه زنی‌های اخیر درباره انتخاب شهردار به اندازه‌ای اهمیت یافته که گویا همه وظایف شورای شهر آینده انتخاب شهردار است.

وی با تاکید بر لزوم دور ماندن شوراها از سیاست‌زدگی گفت: پرداختن زود هنگام به مقوله انتخاب شهردار خطر نفوذ باندهای قدرت و مافیاهای سیاسی به این نهاد را بیش از پیش تشدید می‌کند لذا انتخاب شهردار تهران در فضایی تعامل آمیز و همدلانه ضرورت دارد.

منتخب مردم تهران در شورای شهر همچنین تصریح کرد: در حال حاضر برخی از منتخبان شورای شهر تهران خواهان ابقای شهردار فعلی هستند و برخی هم گزینه‌های دیگری را مطرح می‌کنند، اما توصیه بنده این است که شهردار تهران باید با سازوکار غیرسیاسی انتخاب شود و شاخص تخصص‌گرایی و اعتقاد به کارکارشناسی باید بیشتر از شهرت و صبغه سیاسی اهمیت داشته باشد.

وی با تاکید بر استفاده از نخبگان در اداره شهر گفت: توجه به شایسته سالاری در انتخاب مدیران شهری نقش موثری در کاهش چالش‌های شهری خواهد داشت و زمینه پیشرفت سریع و موزون طرح‌های عمرانی شهری را فراهم می‌کند. همچنین رسیدگی به چالش‌های فراروی شهر تهران وظیفه مشترک شورای شهر و شهرداری است و شهردار آینده باید به عنوان یک متخصص و مدیر کارآمد، برنامه‌های مصوب شورای شهر را اجرا و همکاری فعالانه‌ای با نهادهای شهری داشته باشد.

ارسال نظر