|
|
کدخبر: ۶۴۷

وزیر خزانه‌داری آمریکا:

وزیر خزانه داری آمریکا با اشاره به اینکه گزینه‌های جایگزین تحریم خطرناک هستند گفت: سخت‌ترین تحریم‌های طول تاریخ را علیه ایران اعمال کرده‌ایم که کاملا تاثیرگذار بوده‌اند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، خبرگزاری فرانسه اظهر کرد: «جک لو» وزیر خزانه داری آمریکا ابراز امیدواری کرد که تحریمهای اقتصادی منجر به توقف جنبه نظامی برنامه هسته‌ای ایران شود چرا که گزینه‌های دیگر مطلوب نیستند و اوضاع را بدتر می‌کنند.

جک لو که در کنفرانسی در کلرادو سخنرانی می‌کرد مدعی شد: بهترین گزینه برای ایران و بهترین گزینه برای جهان این است که تحریم‌های اقتصادی موثر واقع شود چرا که جایگزین‌های دیگر هم برای جهان خطرناک است هم برای ایران.

وی افزود: من فکر نمی‌کنم هیچ رئیس جمهوری در آمریکا بدون فرصت دادن به ابزارهای موجود سراغ گزینه‌های دیگر برود.

براساس این گزارش، آمریکا و غرب به منظور تحت فشار قرار دادن برنامه‌های هسته ای ایران سالهاست که تحریم‌های اقتصادی و تجاری سنگینی علیه ایران اعمال کرده‌اند.

این درحالیست که تهران بارها تاکید کرده که تمامی فعالیت‌های هسته‌ای این کشور صلح آمیز و شفاف است و ادعای غربی‌ها را رد می‌کند.

وزیر خزانه داری آمریکا با ارائه تصویری تاریک از اقتصاد ایران مدعی شد که تحریم‌ها اقتصادی موثر واقع شده‌اند.

جک لو گفت: ما شاهد کاهش ارزش ریال، تولید ناخالص داخلی، افزایش نرخ بیکاری و نرخ تورم در ایران هستیم. اینها چشم انداز روشنی از آینده اقتصاد ایران نیستند.

وی تحریم‌های کنونی علیه اقتصاد ایران را سخت‌ترین تحریمها در طول تاریخ خواند و مدعی شد: هدف تحریم‌ها، آسیب زدن به مردم ایران نیست بلکه هدف تغییر مسیر و تصمیم ایران است.

ارسال نظر