|
|
کدخبر: ۷۳۹۷۱

حضور نماینده مجلس در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: وزیر خارجه به صورت شفاهی با حضور یک نماینده مجلس در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای موافق بود اما روحانی به عنوان رئیس شورایعالی امنیت ملی مخالفت کرده است.

به گزارشامیدبه نقل از فارس، محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزارت امور خارجه با حضور یک نماینده مجلس در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای به صورت شفاهی اعلام موافقت کرده است.

وی افزود: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه موافقت خود را با حضور یک نماینده مجلس در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای بین ایران و ۱ + ۵ اعلام کرده بود اما مقرر شد این موضوع به تأیید و موافقت حسن روحانی رئیس‌جمهور به عنوان رئیس شورایعالی امنیت ملی برسد، که بعداً اعلام کردند آقای رئیس‌جمهور مخالفت کرد و دلایل آن را هم نگفتند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان تأکید کرد: نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان ملت باید در جریان روند مذاکرات هسته‌ای بین ایران و ۵ + ۱ قرار گیرند و مجلس باید اطلاع کافی از روند مذاکرات داشته باشد، اما مشخص نیست که رئیس‌جمهور به چه دلیلی قبول نکرده که یکی از نمایندگان مجلس در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای حضور داشته باشد و این موضوع باید به صورت شفاف اعلام شود.

ارسال نظر