|
|
کدخبر: ۷۴۲۴۸

روزنامه حامی هاشمی ‌رفسنجانی و خانواده وی حداقل ۸۰ میلیون تومان از مرتضوی رئیس سابق سازمان تامین اجتماعی هدیه گرفته و با این همه در کنار بقیه روزنامه‌های اصلاح‌طلب که پول‌های مشابهی گرفته‌اند، در زمینه تخلفات مالی مرتضوی جنجال می‌کند!

به گزارشامیدبه نقل از کیهان، برخی روزنامه‌های زنجیره‌ای نظیر اعتماد، آرمان، آفتاب یزد، ابتکار و… با وجود دریافت مبالغ مختلف به نام هدیه و مشارکت در پوشش جشن سالگرد تاسیس تامین اجتماعی، جنجال گسترده‌ای را به بهانه انتشار گزارش تحقیق و تفحص مجلس به راه انداختند که در این میان تحرکات روزنامه اجاره‌ای - زنجیره‌ای آرمان در نوع خود جالب توجه است.


رسانه‌های اصلاح‌طلب بلافاصله پس از افشای عمق فساد، ژست ضد فساد گرفتند و خود را به سنگر مقابل مرتضوی و تامین اجتماعی کشاندند؛ غافل از اینکه اسناد دریافت کمک‌های ده‌ها میلیونی آنان از مرتضوی ثبت و ضبط شده است. یکی از این روزنامه‌های به ظاهر پاکدست، روزنامه آرمان است که حتی فردای انتشار گزارش تحقیق و تفحص مجلس در خصوص فساد مالی تامین اجتماعی، تیتر یک خود را به تقبیح این فساد اختصاص داد غافل از اینکه مدیران این روزنامه از ریخت و پاش‌های مرتضوی کم‌بهره نبوده‌اند. هوشمند سفیدی، صاحب امتیاز روزنامه آرمان امروز و مدیر مسئول مؤسسه فرهنگی روابط عمومی آرمان(روزنامه آرمان) است که البته اسم و سمت وی در گزارش تحقیق و تفحص مجلس به اشتباه «سعیدی» ذکر شده است.


طبق اسناد آقای سفیدی تنها در یک مورد ۱۰ میلیون تومان کارت هدیه از مرتضوی دریافت کرده است.


اما سند دیگری از دستاوردهای مرتضوی برای روزنامه حامی آقای هاشمی منتشر شده که جای تامل دارد. در این سند، صاحب امتیاز روزنامه آرمان به بهانه برگزاری یک سمپوزیوم از سعید مرتضوی تقاضای کمک می‌کند. مرتضوی هم حاتم‌بخشی کرده و با دادن ۵۰ میلیون تومان دیگر به وی، همکاری‌ها را تداوم می‌بخشد.


طبق این اسناد مبلغ مذکور تحت عنوان حمایت سازمان تامین اجتماعی از «سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی»! پرداخت شده است.


وقوع چنین لفت و لیس‌هایی حاکی از آن است که جریان‌های رسانه‌ای آلوده و حق‌العمل کار خط قرمز سیاسی برای خود قائل نیستند، چنان که از یک سو مثلاً برای خانواده هاشمی رپرتاژ آگهی در پوشش گزارش و خبر و تیتر عکس صفحه اول منتشر می‌کنند و از آن طرف برای حلقه انحرافی ستون فروشی‌های مشابهی انجام می‌دهند و… برای هر مجموعه و سازمان دیگری هم که آماده زد و بند مالی - سیاسی باشد، از این خدمات ویژه انجام می‌دهند.


چند سال پیش یک خبرنگار اخراجی روزنامه اعتماد فاش کرد که مدیریت این روزنامه در پوشش خبر و گزارش، اقدام به انتشار رپرتاژ آگهی می‌کرد و در مقابل مبالغی را دریافت می‌کرد.

ارسال نظر