|
|
کدخبر: ۷۷۳۱۴

معاون وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به مخالفت آمریکا با حضور ایران در ژنو ۲ تاکید کرد که نیاز به تماس‌های بیشتری برای حل این مسئله وجود دارد.

به گزارشامیدبه نقل از فارس، روسیا الیوم، گنادی گاتیلوف معاون وزیر امور خارجه روسیه پس از گفت‌وگوی سه جانبه با نماینده آمریکا و اخضر ابراهیمی نماینده سازمان ملل درباره نشست ژنو ۲ تاکید کرد که طرف آمریکایی هنوز مخالف حضور ایران در نشستژنو۲ است و حل این مسئله نیاز به تماس‌های بیشتر در سطح وزرا دارد. وی گفته که لیست ۳۰ کشور حاضر در نشست ژنو ۲ به جز ایران مورد توافق است و آمریکا حضور ایران در این نشست را غیرقابل قبول می‌داند.

گاتیلوف با انتقاد از مخالفان سوری تصریح کرد که اگر مخالفان لیست اعضای تیم مذاکره کننده خود را ندهند تلاش‌ها برای برگزاری نشست ژنو ۲ شکست خواهد خورد.

وی با بیان اینکه معارضان هنوز لیستی برای حضور در نشست ژنو ۲ ارائه نکرده‌اند، تاکید کرد که برخی از معارضان خواستار تاخیر در برگزاری نشست ژنو ۲ هستند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که دولت سوریه به تعهداتش برای برگزاری نشست ژنو ۲ پایبند بوده و هیئت این کشور به ریاست ولید معلم وزیر امور خارجه در این نشست حضور می‌یابد.

ارسال نظر