|
|
کدخبر: ۷۸۵۲۳

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل افزایش آلودگی در شهرستان مبارکه و در خطر قرار گرفتن سلامت مردم، طرح شکایتی از وزیر نیرو و رئیس سازمان محیط زیست تنظیم شده و به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس فرستاده شده است.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، علی ایرانپور درباره آخرین اقدامات کارگروه ویژه مجلس شورای اسلامی درباره رسیدگی به وضعیت آلودگی شهرستان مبارکه اظهار کرد: پیرو بازدید کارگروه مجلس شورای اسلامی از صنایع آلاینده شهرستان مبارکه، گزارش‌هایی مبنی بر رعایت نکردن حقوق مردم توسط صنایع آلاینده آماده شده که در روزهای آینده به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود. وی تصریح کرد: درباره رعایت نکردن حقوق مردم توسط صنایع آلاینده شهرستان مبارکه مستنداتی نیز به دست آمده که ضمیمه گزارش ارسالی به مجلس شورای اسلامی شده و در این گزارش به بی‌توجهی اداره فاضلاب و محیط زیست استان اصفهان به سلامت مردم نیز اشاره شده است.

نماینده مردم شهرستان مبارکه درمجلسشورای اسلامی افزود: به دلیل افزایش آلودگی در شهرستان مبارکه و در خطر قرار گرفتن سلامت مردم، طرح شکایتی از وزیر نیرو و رئیس سازمان محیط زیست تنظیم شده و به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی فرستاده شده است.

وی به شیوع بیماری‌ها جدید در شهرستان مبارکه اشاره کرد و گفت: در این بخش اداره محیط زیست استان به جای دفاع از مردم مبارکه از صنعت حمایت می‌کند و سلامتی مردم برای آنها هیچ اهمیتی ندارد چرا که در سالیان اخیر موضوع آلودگی و خطرات ناشی از آن نادیده گرفته شده است.

ایرانپور با بیان این که تعداد روز‌های هوا پاک شهرستان مبارکه و شهر اصفهان کمتر از انگشتان دست است، بیان کرد: وضعیت هوا شهرستان مبارکه در شان مردم این منطقه نیست و باید برای این وضعیت راهکار درست اندیشیده شود و توجیه‌های بعضی مسئولان در این بخش درست نیست.

وی به مدیران پروازی اداره کل محیط زیست استان اصفهان اشاره کرد و افزود: اگر خانواده این مدیران در شهر اصفهان زندگی می‌کردند، بدون شک این مسئولان احساس مسئولیت بیشتری می‌کردند اما در حال حاضر فقط منصب مدیریت برای آنها اهمیت دارد.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: استان اصفهان ظرفیت‌های زیادی دارد و در بخش مدیریتی، افراد توانمندی هستند که می‌توانند علاوه بر ایفای نقش مدیریتی به سلامت مردم نیز توجه کنند.

ارسال نظر