|
|
کدخبر: ۷۹۵۰۴

هنگامی که وزارت اطلاعات و نهادهای اطلاعاتی به پشتیبانی از زنجانی متهم می­‌شوند ولی به جای توضیح به مردم سکوت می‌کنند؛ وقتی با داشتن پرونده‌های متعدد قضایی که لااقل در دو مورد به محکومیت منتهی شده ولی حکم حبس اجرا نمی­شود؛ هنگامی که چنین عنصری امین وزارت نفت شناخته شده و پول نفت فروخته شده را پس نمی­دهد و کسی هم با او کاری ندارد چرا متهم نشویم؟

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، ۱۲ تن از نمایندگانمجلسشورای اسلامی در نامه ای خطاب به روسای سه قوه، نسبت به عواقب اهمال در برابر پرونده های فساد به ویژه پرونده بابک زنجانی هشدار دادند.
متن کامل این نامه به این شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

برادران ارجمند سران محترم سه قوه

حجه الاسلام و المسلمین آقای دکتر روحانی

آیه الله آقای آملی لاریجانی

آقای دکتر علی لاریجانی

سال ها مماشات با فساد مالی، متاسفانه امروز کشور را به فساد سیستمی رسانده است. ویژگی این مرحله از فساد آن است که دستگاه ها و نهادهای مسئول مبارزه با فساد، خود گرفتار مراتبی از فساد می شوند. فساد مالی مزمن، به فساد سیاسی وجرائم یقه سفیدها دامن زده است. بدین معنا که سوءاستفاده از قدرت عمومی برای مقاصد شخصی، تباری و گروهی گسترش یافته و به رشد شگفت آور زراندوزان بی آزرمی منجرشده است که به عنوان مجرمان یقه سفید خریدار کالای سیاه از فروشندگان تکیه زده بر مصادر دولتی و حکومتی هستند. این عناصر مشئوم که مرتبا تکثیر می­شوند، در زمان­های نسبتا کوتاه به ثروت­های افسانه­ای دست می­یازند. این پدیده بدون همکاری دو طرف میز و در بستری از ساختارهای مستعد، قوانین و مقررات ناشفاف، سیاست های نامناسب و محدودیت­های بی­ وجه رسانه­ ای، ممکن نیست.

یک مصداق که این روزها رنج مردم شریف را دوچندان کرده است، بابک زنجانی است. بابک زنجانی ۴۳ ساله که راست و دروغ، آغاز کار خود را به یکی از مقامات جمهوری اسلامی که به رحمت خدا پیوسته است، منتسب می کند، امروز به عنوان ثروتمندی همه فن حریف در صحنه های مختلف در جولان است و با تکبر و تبختر همه چیز را " خریدنی " نشان می­دهد. این نمونه­ای از پدیده شگفت­ آوری است که تمامی نظام را به فساد متهم می­کند. و عجیب این است که رسانه ملی نیز، خواسته یا ناخواسته با نحوه برخوردش با این زرسالار، به «آدم شویی» مشغول است.

بزرگواران!

الان هرسه قوه نزد کثیری از مردم متهم­اند. تعجبی ندارد؛ زیرا وقتی این فرد به تصریح مکاتبات نظارت بانک مرکزی با مدارک سجلی مجعول در بانک­های مختلف حساب باز­کرده ولی نه تنها مانعی نمی­بیند، بلکه از آن­ها تسهیلات می­گیرد؛ هنگامی که وزارت اطلاعات و نهادهای اطلاعاتی دیگر به پشتیبانی از زنجانی متهم می­شوند ولی به­جای توضیح به مردم سکوت می­کنند؛ وقتی با داشتن پرونده­های متعدد قضایی که لااقل در دو مورد به محکومیت منتهی شده ولی حکم حبس اجرا نمی­شود؛ هنگامی که چنین عنصری امین وزارت نفت شناخته شده و پول نفت فروخته شده را برای مدت­ها پس نمی­دهد و کسی هم با او کاری ندارد؛ وقتی آشکار می­شود که وی با مفسد دیگری که مدیرعاملی سازمان بزرگی را غصب کرده، برای معامله ­ای چهار میلیارد یورویی به شکل غیرقانونی تفاهم نامه امضاء می­کند ولی صدایی از هیچ دادگاهی بلند نمی­ شود؛ هنگامی که رئیس کمیسیون اصل نود که به معرفی هیات رئیسه و رأی مجلس برگزیده می­شود، چنان موضع می­گیرد که گویی در دفاع و تطهیر بابک زنجانی تلاش می­ کند؛ و … چرا متهم نشویم؟

بر اساس اطلاعات موثق موجود، دلایل کافی برای تعقیب این فرد به اتهام فساد و افساد در دست است، چرا شما مسئولان محترم سه قوه که به امر رهبری خبیر در این مبارزه مسئولیت دارید، تحرکِ درخور به خرج نمی­دهید؟ تعلل در برخورد با جرثومه ­های فساد به شیوع ببشتر آن منجر می­شود. اگر در همان سال­های اول دوره سازندگی که جرائم یقه سفیدها، با سوءاستفاده معدودی از سیاستمداران آغاز شده بود، به هشدارهای دلسوزان توجه می­شد، حالا به اینجا نمی رسیدیم که اعتماد مردم به نهادهای مسئول به حضیض برسد و افرادی با بی­ پروایی همه نظام و ارزش­های آن را به سخره بگیرند.

ما از موضع خیرخواهی هشدار می­دهیم که عدم برخورد با این عناصر شوم همه تلاش­های شما و مدیران و کارکنان پاکِ هر سه قوه را برای خدمت به مردم و اسلام و ایران، ابتر می­سازد و آبروی نظام جمهوری اسلامی را مشوه می­کند. همه می­دانیم شرط نخست پیشرفت و تامین عدالت، به تأیید دین و علم، مبارزه با فسادی است که نه تنها رشد اقتصادی و عدالت اجتماعی را به شدت عقب می­راند؛ بلکه دین و اخلاق مردم را نیز برباد می­دهد. جا دارد دو نکته بدیهی را نیز ذکر کنیم: نخست آن که این برخورد باید بدون تبعیض، سریع و قاطع صورت گیرد؛ دوم آن که برای ریشه کن ساختن این بلیه باید برخورد قاطع اداری و قضایی، با اصلاح ساختارها و روش­ها، حمایت بیشتر از رسانه­های آزاد و اعمال سیاست­های عاقلانه و سازگار با مبانی اعتقادی و اقتضائات ملی تکمیل گردد تا زمینه های پیدایش این پدیده نامبارک تنگ شود و مصادیق مشابه بیش از این تکثیر نگردد.

آرزومند توفیق شما بزرگواران برای خدمت به ملت شریف ایران

نمایندگان مجلس شورای اسلامی

حسین نجابت

احمد توکلی

غلامرضا مصباحی مقدم

اسماعیل کوثری

محمدرضا آشتیانی

احمد امیرآبادی

حسین ذوالانوار

الیاس نادران

محمد دهقان

مفید کیایی نژاد

احمد سالک

علیرضا سلیمی

ارسال نظر