|
|
کدخبر: ۸۵۳۹۳

عضو مجلس خبرگان رهبری:

آیت الله سید احمد خاتمی گفت: در قرآن کریم آمده است که هیچ قدرتی حق ندارد استقلال جامعه اسلامی را زیر سوال ببرد.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، عضو مجلس خبرگان رهبری در کرمان با اشاره به اینکه تحریم‌های علیه کشور ما در وهله اول غرب را فلج و اقتصاد کشورهای خودشان را ضعیف کرده است گفت: در قرآن کریم آمده است که هیچ قدرتی حق ندارد استقلال جامعه اسلامی را زیر سوال ببرد.

آیت الله سید احمد خاتمی در مراسم عزاداری و سوگواری رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در جمع مردم روستای ده زیار کرمان با بیان اینکه جامعه دینی یک جامعه مستقل است، اظهارکرد: استقلال از ویژگی‌های مهم یک جامعه اسلامی است.

وی با بیان اینکه در این جامعه سیاست، اقتصاد و فرهنگ متعلق به آن جامعه است و کسی حق تصمیم گیری درباره آنها را ندارد، افزود: ‌در قرآن کریم آمده است که هیچ قدرتی حق ندارد استقلال جامعه اسلامی را زیر سوال ببرد و یا به ناحق بر آنها چیره شود.

آیت الله خاتمی با اعلام اینکه بارها از طرف مقامات جمهوری اسلامی ایران گفته شده است که داشتن بمب هسته‌ای با دین ما که اسلام است سازگاری ندارد، خاطر نشان کرد: ‌ باز می‌گویند که اعتماد سازی کنید اما ملت ما آگاه است که این حرف‌ها همه بهانه است.

وی تصریح کرد:آمریکابدنبال منافع خودش از سال ۱۳۳۲ تا ۱۳۵۷ است و اصرار دارد که شما راه را باز کنید تا من دوباره غارتگری و دزدی را مانند همان سال‌ها، از کشورتان شروع کنم.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: آمریکا می‌خواهد این استقلالی را که شما مردم بواسطه مجاهدت‌ها، فداکاری‌ها، سختی‌ها و شهیدان‌تان به دست آورده‌اید را به غارت ببرد و بگوید این هم از اسلامی که از آن دم می‌زدید.

وی در جمع مردم روستای ده زیار کرمان تنها راه پاسداری از انقلاب اسلامی را فرهنگ مقاومت عنوان کرد و افزود: مقاومت هزینه دارد اما میوه شیرین آن عزت و سرافرازی است.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه به فضل الهی ملت ایران با رهبری حضرت آیت الله امام خامنه‌ای در برابر توطئه‌های شوم دشمنان اسلام چه خارجی و چه داخلی پیروز می‌شود، خاطر نشان کرد: ‌این تحریم‌ها برای ملت ما اثری ندارد و خودشان می‌دانند که اگر اثر داشت در این سی و پنج سال انقلاب اثر می‌گذاشت.

وی بیان کرد:تحریم‌های علیه کشور ما در وهله اول برای خودشان فلج کننده است و اقتصاد کشورهای خودشان را ضعیف کرده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه ملت مسلمان ایران با تاسی از فرهنگ غنی عاشورا هیچگاه ذلت را نخواهند پذیرفت، به مذاکره کنندگان هسته‌ای هشدار داد و گفت: آمریکا بهانه‌های مختلفی دارد تا مسلمانان را متفرق کند و می‌خواهند که از سوریه و حزب الله لبنان حمایت نشود.

وی خاطرنشان کرد: هدف نهایی آمریکا سقوط نظام اسلامی است و ملت مسلمان ایران از اسلام و اعتقادات اسلامی خود کوتاه نمی‌آیند.

ارسال نظر