|
|
کدخبر: ۸۵۵۶۴

مردم در شبکه های اجتماعی به بابک زنجانی چه می گویند

پیش از دستگیری، ثروت افسانه ای زنجانی موجب شده بود افرادی که مشکل مالی دارند به دنبال دیدار با او باشند شاید ماحاصل دیدار با زنجانی حل برخی از مشکلات مالی‌شان باشد.

به گزارشامیدبه نقل از تدبیر، تمجید، در خواست کمک های میلیونی و اصرار برای قرار ملاقات حضوری تنها بخشی از کامنت های مردم در صفحه " اینستاگرام " منسوب به بابک زنجانی است. البته صفحه "فیس بوک" او را هم نباید نادیده گرفت. هر چند این صفحه ها در شبکه های اجتماعی از روز گذشته و پس از دستگیری زنجانی، تبدیل به رزمگاهی برای حمایت یا انتقادهای تند و تیز موافقان و مخالفانش شده است. زنجانی سوپر میلیاردر ایرانی است که ثروت او نه تنها در ایران که در ترکیه هم مورد توجه رسانه‌ها و مردم قرار گرفته است.

نام او در کنار رضا ضراب تاجر ایرانی الاصل پرونده فساد مالی در کنار نام برخی از اعضای کابینه دولت اردوغان برده شده و بسیاری دلیل بازداشت او را ارتباط با پولشویی و فسادهای گسترده مالی در ایران عنوان می کنند.

با این حال پیش از دستگیری، ثروت افسانه ای زنجانی موجب شده بود افرادی که مشکل مالی دارند به دنبال دیدار با او باشند شاید ماحاصل دیدار با زنجانی حل برخی از مشکلات مالی‌شان باشد.

با همین امید، صفحه اینستاگرامزنجانیمملو از کامنت های مخاطبان ایرانی شده که یا درخواست کمک دارند یا اصرار دارند برای دریافت و کمک به او مراجعه کنند. البته عده ای هم پیشنهاد همکاری و سرمایه گذاری مشترک را به زنجانی داده‌اند.

در حالی اصرار بسیاری از مردم برای ملاقات یا حداقل یک تماس تلفنی برای زنجانی در صفحه اینستاگرام او وجود دارد که زنجانی پاسخی به این کامنت های مملو از درخواست کاربران شبکه‌های اجتماعی نداده است.

بخشی از نظرهای مردم در اینستاگرام زنجانی را می‌خوانید:

کاربری به نام جواد شیخی نوشته: ما تو کار نفت کره‌ایم اگه تو دست و بالت داری، بگو خریداریم.

امین سلطانی در پایین عکسی که زنجانی در حال ویولون زدن است نوشته: بزن که فعلا دنیا به سازت خوب میرقصه کی به شه تو به سازش برقصی.

مهدی چهارچلنگ هم پیشنهاد داده: برای سرمایه گذاری یک سر به آبادان بیا.

یحیی کاربر دیگری نوشته: برای ادامه کارم لنگ ۱۰۰ میلیون تومان هستم میشه راهنماییم کنی یا ۱۰۰ میلیون قرض بدی.

نوید بیش‌ترین اصرار را برای دیدار با زنجانی داشته و با گذاشتن شماره خود در کامنت های مختلف گفته: آقای زنجانی خواهشا با من تماس بگیرید. من کار مهمی دارم و منتظر تماس شما هستم.

محمد نیز خواستار همکاری با بابک زنجانی در هر پروژه ای که امکانش وجود دارد، شد.

حسن هم نوشته: من ۱۶ سالمه اما از تو یک سوال دارم. من می تونم این ثروت شما را داشته باشم.

مصطفی هم با گذاشتن شماره خود خواستار قرار ملاقات حضوری با زنجانی شده است.

احسان هم نوشته نه مخلصم نه چاکرم ۱۰ بار ایمیل گذاشتم ولی جوابی دریافت نکردم. تو مثه من نیستی ولی من مثه تو میشم.

رضا هم برای عکسی که زنجانی سوار موتور شده نوشته: شما باید مازراتی سوار شی نه موتور.

امید برخی مخاطبان ایرانی صفحه‌های اجتماعی زنجانی برای دریافت کمک درحالی است که برخی معتقدند امثال مه آفریدها و خاوری‌ها و زنجانی‌ها در ایجاد فاصله طبقاتی روز افزون و وضعیت نامساعد اقتصادی مردم نقش زیادی داشته‌اند و مردم کامنت گذار خود قربانی فعالیت‌ها و اقدام‌های این افراد هستند.

با این حال تنها افکار عمومی در ایران نیست که دنبال اخبار مربوط به زنجانی است بلکه صفحه فیس بوک بابک زنجانی مورد توجه رسانه‌های ترکیه نیز قرار گرفته است.

وب سایت اینترنتی روزنامه میلیت ترکیه در گزارشی با عنوان عکس‌های منتشر نشده از بابک زنجانی به بررسی تصاویر صفحه فیس بوک او پرداخته و ۳۲ عکس از زنجانی را برای بر روی خروجی خود قرار داد.

عکس‌های منتشر شده از زنجانی در این سایت او را در موقعیت‌های مختلف نشان می‌دهد. یکی تصاویر بابک زنجانی را نشان می‌دهد که یک کلت در دست خود گرفته و در عکسی دیگر در حال نواختن ویلون است. همچنین عکس‌های دیگری از محل کار زنجانی و همچنین موتور گران قیمت او منتشر شده است.

«میلیت» در گزارشش تا آنجا در زندگی بابک زنجانی ریزنگر شده تاکید کرده زنجانی یک ماشین مرسدس بنز sl۵۰۰ و یک ساعت مچی به ارزش ۳۰ هزار دلار استفاده می‌کند که این‌ها را نشانه ای از ثروتمند بودن او است

ارسال نظر