|
|
کدخبر: ۸۶۰۰۰

احمدی‌نژاد همه چیز را به پای یک نفر قربانی کرد

احمدی نژاد در دوران مسئولیت، اشتباهاتی را انجام داد که نمی توان از آن گذشت و ایشان همه چیز را به پای یک نفر قربانی کرد و مردم از این مسأله ناراحت بودند.

به گزارشامیدبه نقل از مهر، نماینده مردم تهران درمجلسشورای اسلامی گفت: ‌ احمدی نژاد در دوران مسئولیت، اشتباهاتی را انجام داد که نمی توان از آن گذشت و ایشان همه چیز را به پای یک نفر قربانی کرد و مردم از این مسأله ناراحت بودند.

حجت الاسلام حمید رسایی شب گذشته در حاشیه همایش بازخوانی حماسه نهم دی در شهرستان ورامین در پاسخ به سئوالات مردم در پاسخ به سوالی درباره عملکرد احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری اظهار داشت: آقای احمدی نژاد مدیری با رویکرد انقلابی و زنده کننده خط انقلاب و امام بود و از اینکه در انتخابات دوره نهم و دهم از ایشان حمایت کردم، پشیمان نیستم.

وی ادامه داد: ‌زمانی کهمشاییبا هدیه تهرانی عکس یادگاری می گرفت و به دنبال کوروش و هخامنش بود، به آقای احمدی نژاد گفتم که چرا جلوی وی را نمی گیرد که ایشان در پاسخ بیان داشت که مگر بچه حزب الهی ها در کشور بیش از ۵ تا ۶ میلیون نفر می شوند و با این تعداد نمی شود کشور را اداره کرد و باید ۱۳ میلیون رأی موسوی را به سبد خود اضافه کنیم که بنده به او گفتم که با این کارها، شما ۲۵ میلیون رأی را از سبد خود خارج خواهی کرد.

احمدی نژاد کارهای بزرگی را در کشور انجام داد اما خطاهای بزرگی را هم کرد

رسایی اضافه کرد: ‌ به آقای احمدی نژاد گفتم که همواره بار بر روی دوش اقلیت بوده است و در جنگ و انقلاب نیز اقلیتی بار سنگین مسائل را بر عهده داشتند و خداوند به این افراد برکت می دهد و به نظر من این نگاه آغاز انحراف بود.

عضو شورای مرکزی قرارگاه فرهنگی عمار عنوان کرد: ‌ احمدی نژاد کارهای بزرگی را در کشور انجام داد اما خطاهای بزرگی را هم کرد و باید نسبت به عملکرد وی به نسبت قضاوت کنیم.

در توافق نامه ژنو حق هسته ای با توافق طرفین تعیین شده است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری درباره توافق نامه ژنو اظهار داشت: برخلاف تبلیغاتی که انجام دادند، این تفاهم نامه در بغداد نیز مقابل ایران گذاشته شد که جمهوری اسلامی آن را قبول نکرد.

رسایی افزود: ‌ بر اساس این توافق نامه گام ابتدایی شش ماه و گام نهایی بیست سال طول خواهد کشید و اگر در گام ابتدایی مفاد توافق رعایت شود، ایران حق برنامه هسته ای با توافق طرفین را دارد، به همین خاطر طرف غربی می گوید که شما حق برنامه هسته ای دارید و می توانید نیروگاه هسته ای داشته باشید اما نباید سوخت غنی سازی شده بیست درصد در اختیار شما باشد و در توافق نامه ژنو نیز حق هسته ای با توافق طرفین تعیین شده است به همین خاطر باید از این زمان شعار انرژی هسته ای حق مسلم ماست، به شعار انرژی هسته ای حق مسلم طرفین تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در مجلس از آقای ظریف سوال شد که آقای کری اعلام کرده که ایران حق غنی سازی ندارد که آقای ظریف بیان می کند که ان پی تی اجازه عنی سازی را به ایران داده اما آقای ظریف این توافق نامه را امضا کرده است.

این مسئول اضافه کرد: ‌ در بحثتحریم ها سه سوال اساسی مطرح می شود که تحریم کنندگان چه کسانی هستند، چه چیزهایی تحریم شده است و چرا ایران مورد تحریم قرار می گیرد.

مدیر دفتر جریان شناسی تاریخ معاصر عنوان کرد: ‌ باید توجه داشت که برخی تحریم ها از سوی شورای امنیت سازمان ملل وضع و برخی تحریم ها به صورت چندجانبه از سوی سنای آمریکا و اتحادیه اروپا تنظیم شده و برخی تحریم ها هم از سوی سنای آمریکا علیه ایران عملیاتی گردیده است.

رسایی بیان داشت: این تحریم ها سیستم بانکی، نفتی و صنعتی ایران را نشان رفته است و کشورهای تحریم کننده ادعا می کنند که ایران به دنبال دست یابی به سلاح هسته ای است و حقوق بشر را رعایت نمی کند و چرا باید در ایران زن حجاب داشته باشد و قصاص در این کشور انجام می گیرد.

وی تأکید کرد: ‌ در توافق نامه ژنو تأکید شده است که اگر ایران موافق میل آمریکا عمل کند، فقط تحریم ها صنعتی در آنجایی که مربوط به انرژی هسته ای است، تعلیق می شود و لغو نخواهد شد و این راه گریزی برای ایجاد تحریم های دیگر بر ضد ایران خواهد بود.

موضوع سران فتنه با امنیت ملی کشور ارتباط دارد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: حصر خانگی از صد محاکمه برای فتنه گران بدتر است و سران فتنه با این شیوه، هر روز اعدام می شوند.

این مسئول درباره ضرورت محاکمه سران فتنه اظهار داشت: امام باقر(ع) در حدیثی از کسانی که با امام علی(ع) جنگیدند یاد کردند و فرمودند که جرم کسانی که با علی جنگیدند خیلی بزرگتر از کسانی است که با رسول خدا جنگیدند، زیرا آنان که با پیامبر به ستیز پرداختند اهل جاهلیت بودند ولی آنان که با علی جنگیدند، قرآن می خواندند و صحابی بودند و به خوبی می دانستند که چه کسی اهل فضل است، به همین خاطر جنایات سران فتتنه از جنایات ساواکی ها بدتر بوده و حکم بدتری دارند.

شورای امنیت ملی تصمیم به حصر خانگی سران فتنه گرفته است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: قطعا اگر عفو نابه جا به سران فتنه داده شود، در آینده تأثیر گذار خواهد بود، مثلا در عراق پس از کشته شدن صدام و برگزار شدن انتخابات ریاست جمهوری، اعضای حزب بعثاز کشور اخراج نشدند به همین خاطر همواره شاهد بمبگذاری و ناامنی در این کشور هستیم اما امام راحل در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی فرمودند که کسانی که در حزب رستاخیز مسئولیت داشتند، اجازه گرفتن مقام در جمهوری اسلامی را ندارند که این حکم نشان از هوشمندی بالای امام خمینی(ره) داشت.

وی ادامه داد: ‌ فتنه ۸۸ و سران فتنه موضوعی است که با امنیت ملی کشور در ارتباط است و شورای عالی امنیت ملی متشکل از سران سه قوه و اعضای این شورا تصمیم به حصر خانگی سران فتنه گرفته اند و این حکم توسط رهبری تأیید شده است، الیته برخی به دنبال تطهیر فتنه گران هستند اما توقع ما از دولت آقای روحانی آن است که بداند فتنه گران خون ریختند و مرور زمان این فاجعه را گم نخواهد کرد.

رسایی اضافه کرد: ‌ سران فتنه در نهم دی محاکمه شدند و خود شما مردم ورامین در این روز حضوری حماسی داشتید و ملت ایران همواره این افراد را خارج از نظام دانسته و میدانند.

توبه فتنه گران مسأله را حل نخواهد کرد / مردم سران فتنه را خارج از نظام می دانند

مدیر دفتر جریان شناسی تاریخ معاصر عنوان کرد: ‌ اگر مقام معظم رهبری در هفته اول انتخابات دستور می دادند که موسوی و کروبی دستگیر شوند، بسیاری از حقایق برای مردم روشن نمی شد، به همین خاطر رهبری صبوری کردند تا این افراد که سوابقی در انقلاب اسلامی داشتند، برگردند و این گذشت زمان بسیاری از مسائل را برای مردم ایران مشخص ساخت.

وی تأکید کرد: ‌ برخی افراد می گویند که سران فتنه توبه کنند اما به آنها می گوییم که با توبه مسأله حل نخواهد شد و باید توجه داشت که حصر خانگی از صد محاکمه برای فتنه گران بدتر است و سران فتنه با این شیوه، هر روز اعدام می شوند.

رسایی یادآور شد: ‌ به عقیده بنده، فتنه تکیه گاه دیگری دارد که آقای احمدی نژاد با خانه نشینی خود این رأس فتنه را امیدوار و دوباره احیا کرد.

عضو شورای مرکزی قرارگاه فرهنگی عمار متذکر شد: ‌ هرجا دیدید حرکتی به اسم اسلام و خط امام، ولایت فقیه را نشانه رفته است، آن را فتنه بدانید و مشکل استکبار و جریان باطل با ملت ایران چیزی جز ولایت فقیه نیست.

وی افزود: امروز طراحی دشمن آن نیست که جمهوری اسلامی ایران را سرنگون کند بلکه به دنبال آن است که مسئولینی در جمهوری اسلامی روی کار بیایند که ولایت فقیه را قبول نداشته باشند.

ارسال نظر