|
|
کدخبر: ۸۶۱۲۱

یک رسانه آمریکایی با تاکید بر دست داشتن عربستان در ترور مشاور ارشد سعدالحریری، آل سعود را اساسی ترین حامی مالی تروریسم و گروه های تکفیری در منطقه دانست.

به گزارشامید، مهر به نقل از پایگاه خبری آمریکایی وترانز تودی نوشت: عربستان سعودی مسئول اصلی ترور " محمد شطح " مشاور ارشد سعد الحریری است و قتل این وزیر سابق لبنانی را به عنوان ابزاری جهت روشن کردن مجدد آتش فتنه و درگیری های قومی و فرقه ای در لبنان مورد استفاده قرار می دهد. این پایگاه خبری همچنین، به دست داشتن بندر بن سلطان رئیس سازمان اطلاعات سعودی در انفجار های اخیر روسیه اشاره می کند و می گوید: کمک های آشکار رژیم سعودی به ارتشلبنانتنها یک ابزار تبلیغاتی است که سعی دارد وجهه عربستان سعودی را در میان افکار عمومی مثبت جلوه دهد. این در حالی است که جنایت های این رژیم از دریای مدیترانه به منطقه قفقاز کشیده شده است.

این وب سایت خبری می افزاید: عربستان سعودی حامی مالی اصلی تروریسم و گروه های تکفیری است که با کمک مالی به ارتش لبنان سعی در تضعیف حزب الله و متشنج تر کردن اوضاع کنونی لبنان دارد.

این گزارش می افزاید: می توان با پیگیری قانونی رد پایعربستانسعودی را در انفجارهای روسیه مشاهده کرد، به ویژه اینکه این انفجارها مشابه انفجارهای مختلف در جمهوری داغستان است که مسئولیت آن بر عهده دوکو عمروف چچنی است و انفجارهای روسیه نتیجه تهدیدهای غیر مستقیم اخیر بندر بن سلطان برای هدف قرار دادن بازی های المپیک است.

ارسال نظر