|
|
کدخبر: ۸۸۶۹۷

سوریه در ۲۴ ساعت گذشته

مهمترین تحولات سوریه در روز گذشته اعلام عدم حضور شورای ملی مخالفان سوریه در ژنو ۲ و درگیری‌ ارتش آزاد و القاعده در شمال سوریه است.

به گزارشامیدبه نقل از فارس، مهمترین تحولات سوریه در ۲۴ ساعت گذشته را می‌توان در اعلام عدم حضور شورای ملی مخالفانسوریهدر ژنو ۲، درخواست فعال‌سازی توافقنامه‌ دفاعی مشترک مصر و سوریه از سوی یک جنبش مصری و درگیری‌ ارتش آزاد و القاعده در شمال سوریه یا به عبارتی تسویه ‌حساب‌های سعودی ‌ - ‌اردوغانی ملاحظه کرد.

«نبل» و «الزهرا» داستان محاصره ۲ سال متوالی از سوی گروه‌های تکفیری

۲ شهرک شیعه‌نشین «نبل» و «الزهرا» هم‌اکنون ۲ سال است‌ تنها به دلایل طایفه‌ای از سوی گروه‌های مسلح در محاصره است، ‌ در حالی ‌که اهالی آن در بدترین شرایط معیشتی به سر می‌برند و از ساده‌ترین امکانات محرومند.

خواهان فعال‌سازی توافقنامه‌ دفاعی مشترک مصر و سوریه هستیم

دبیرکل جنبش حشودمصربا بیان اینکه این جنبش خواهان فعال‌سازی توافقنامه‌ دفاعی مشترک امضاشده بین مصر و سوریه است، از اعلام همبستگی با ارتش و مردم سوریه در روز ۱۷ ژانویه در مبارزه‌ علیه تروریسم خبر داد.

درگیری‌ ارتش آزاد و القاعده در شمال سوریه یا تسویه‌حساب‌های سعودی‌ - ‌اردوغانی

درگیری‌های مسلحانه‌ای که از روز گذشته در مناطق شمالی سوریه بین ارتش آزاد مورد حمایت ترکیه و گروه‌های وابسته به القاعده و مورد حمایت عربستان آغاز شده، نشان از آغاز تسویه‌‌حساب‌های سعودی - اردوغانی در سوریه دارد.

شورای ملی مخالفان سوریه: در ژنو ۲ شرکت نمی‌کنیم

شورای ملی مخالفان سوریه از تصمیم خود مبنی بر عدم شرکت در کنفرانس ژنو ۲ خبر داد.

ارسال نظر