|
|
کدخبر: ۹۲۵۹۰

نائب رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس، چهار اولویت جدی سفر رئیس جمهور به استان را عنوان کرد.

به گزارشامیدبه نقل از مهر، عبدالله تمیمی اظهار کرد: قرار است رئیس جمهور هفته آینده میهمان مردم استان خوزستان باشد. البته قرار بود که رئیس جمهور ابتدا به استانی دیگر و بعد به خوزستان به عنوان دومین مقصد سفرهای استانی خود سفر کند؛ ولی با اصرار نمایندگان، وی تصمیم گرفت سفرهای استانی خود را از خوزستان آغاز کند.

وی افزود: مشکلات خوزستان به مرحله حادی رسیده‌اند و باید یک تصمیم کلان ملی برای حل برخی مشکلات ریشه‌ای و برخی از مشکلات تازه ظهور یافته در این استان اتخاد می‌شد که حضور رئیس جمهور در استان می تواند بستر لازم برای این کار را فراهم کند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این هفته مجمع نمایندگان خوزستان جلسات متعددی با دولت به خصوص با نوبخت معاون رئیس جمهور در خصوص اولویت های سفر رئیس جمهور به استان خوزستان برگزار کردند و تصمیمات خوبی در این جلسات به عنوان مقدمه سفر روحانی اتخاذ شد.

تمیمی افزود: در جمع بندی این جلسات، چهار اولویت جدی برای سفر رئیس جمهور به استان خوزستان مطرح و مورد توافق قرار گرفت تا با اتخاذ برخی تصمیمات و تصویب برخی اعتبارات خاص و پروژه ها از سوی دولت، مشکلات حادی که این روزها عرصه زندگی را بر مردم خوزستان تنگ کرده است مرتفع شود.

وی در خصوص این اولویت‌ها گفت: حل مشکل آب شرب مردم شهرهای مختلف استان خوزستان یکی از اولویت های سفر رئیس جمهور به خوزستان خواهد بود که انتظار می رود با تصویب برخی پروژه ها و تزریق منابع مالی لازم، این مشکل برای مردم مرتفع شود.

نائب رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اولویت دوم بحثاصلاح، نوسازی و ساخت راه های شهری، روستایی و بین شهری در خوزستان است که در مدت اخیر شاهد مرگ بسیاری از مردم خوزستان در این راه ها به علت استاندارد نبودن بودیم به همین دلیل انتظار داریم رئیس جمهور در این سفر نگاه خاصی به این مشکل ریشه ای در استان داشته باشد.

تمیمی در خصوص اولویت بعدی سفر روحانی به خوزستان نیز تصریح کرد: بیکاری لجام گسیخته ای که بسیاری از خانواده های خوزستانی و جوانان آنها را آزار می دهد در این سفر از سوی رئیس جمهور به صورت جدی مورد رسیدگی قرار می گیرد و به نظر می رسد دولت نیز به این وضع تاسف بار در خوزستان یقین حاصل کرده به همین دلیل انتظار می رود تصمیمات خوبی در این سفر برای کاهش این مشکلات اتخاذ شود.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اولویت بعدی سفر رئیس جمهور، بررسی وضع آلودگی هوا و مشکلات و بیماری های اخیر به وجود آمده برای مردم خوزستان است که انتظار داریم در این خصوص راهکارهای مشخصی برای حل این مشکلات از سوی مسئولان دولتی و در راس آنها رئیس جمهور اتحاذ شود. همچنین در همین راستا افزایش بیماری مختلف به علت بروز انواع آلودگی ها در خوزستان نیز به صورت جدی بررسی می شود.

ارسال نظر