|
|
کدخبر: ۹۵۲۲۱

عضو ارشد جبهه پایداری گفت: بنده به دلیل مشکلات دولت دهم و از سال ۸۹ با رئیس دولت دهم ملاقات نداشته‌ام و ارتباطی هم با دانشگاه ایرانیان ندارم.

به گزارشامیدبه نقل از فارس،کامران باقری لنکرانی عضو ارشد شورای مرکزی جبهه پایداری درباره مسائل مختلفی اظهار نظر کرد.

لنکرانیفتنه ۸۸ بدون ۹ دی را باتلاق انقلاب اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: وقایع سال ۸۸ متأسفانه به خوبی از نظر ابعاد مختلف تبیین نشده است و مباحثی که مطرح می‌شود در سطح روبنایی باقی می‌ماند در حالی که ۹ دی یکی از قله‌‌های انقلاب اسلامی است؛ اگر پس از وقایع سال ۸۸، حماسه ۹ دی رقم نمی‌خورد، آن فتنه می‌توانست به باتلاق انقلاب اسلامی تبدیل شود. لذا لازم است آنچه ۹ دی را به وجود آورد با دقت و تعمیق بیشتری بررسی، ابعاد آن را تبیین و برای آینده انقلاب اسلامی مدنظر خود قرار گیرد.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با اشاره به حمایت جانانه مردم از نظام در سال ۸۸ ادامه داد: این نکته مورد توجه دشمنان نبود و همین، اساس شکل‌گیری حماسه ۹ دی شد و آن را به یک صحنه دفاع مردمی از کیان انقلاب اسلامی تبدیل کرد. ۹ دی تفاوتش با سایر حضورهای مردمی این بود که به صورت خودجوش صورت گرفت و هیچ دستگاهی از مردم برای حضور در این راهپیمایی دعوت نکرد و مردم خودشان احساس خطر کردند که عده‌‌ای در کش و قوس‌‌های سیاسی بردار حمله خود را به سمت نظام گرفته‌اند و این برای مردم غیر قابل تحمل شد از این رو مردم به مسئولان درس حمایت جانانه از نظام را یادآوری کردند.

وی که به عنوان یکی از نامزدهای ریاست جمهوری انتخابات یازدهم از کاندیداتوری به نفعجلیلیانصراف داد، درباره جزئیات کناره‌گیری خود گفت که تاکنون درباره این موضوع توضیح داده ام و تکرار آن مسائل در حال حاضر فایده‌ای ندارد.

* از سال ۸۹ با احمدی نژاد ملاقات نداشته ام


لنکرانی در خصوص حضور در ساختمان ولنجک و ملاقات با احمدی‌نژاد، گفت: بنده به لحاظ برخی از مشکلاتی که در روند دولت دهم می‌‌دیدم از سال ۸۹ با رئیس دولت دهم ملاقات نداشته و با او ارتباط هم ندارم ولی فکر نمی‌کنم ارتباط داشتن با رئیس دولت سابق جرم تلقی شود و فکر می‌کنم اگر مسئولان فعلی از مسئولان گذشته درباره تجربیات پرس و جو کنند، کمتر شاهد تکرار اشتباهات گذشته خواهیم بود.

* ارتباطی با دانشگاه ایرانیان ندارم


وزیر بهداشت دولت نهم در پاسخ به این سوال که آیا برای حضور در دانشگاه ایرانیان به شما پیشنهادی ارائه شده است یا خیر، تصریح کرد: این کار اشتباهی است که ما همه بحث‌ها را به این جهت ببریم؛ اما در عین حال بنده هیچ ارتباطی با آن مجموعه ندارم.

* تا پایان خدمتم در دانشگاه شیراز می مانم


وی در پاسخ به این سوال که اگر مسئولیتی به شما پیشنهاد شود حاضر هستید که با آنها کار کنید یا خیر؟ گفت: بنده خودم در دانشگاه علوم پزشکی شیراز توفیق خدمت دارم و از سال ۶۱ نیز به عنوان دانشجو در اینجا وارد شدم و این دانشگاه را خیلی دوست دارم لذا مایلم که تا پایان خدمت خود در این دانشگاه خدمت کنم.

* بنای کاندیدا شدن برای انتخابات مجلس دهم را ندارم


لنکرانی در باره اینکه با توجه به اینکه آقای احمدی‌نژاد برای انتخابات مجلس نیز در حال تهیه لیست است شنیده شده که احتمالا نام شما نیز به عنوان یکی از اعضای این لیست مطرح است، تصریح کرد: بنده قبلا هم در انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره نهم گفته بودم به لحاظ اینکه جایگاه مجلس را نسبت به توانمندی‌های خود متفاوت می‌بینم بنای کاندیدا شدن ندارم. از مجلس ششم تاکنون همیشه پیشنهاد کاندیداتوری به بنده شده اما من به لحاظ اینکه فکر می‌کردم که در مجلس با توجه به نوع تعاملات و فضای حاکم همسویی ندارم هیچگاه داوطلب نشده‌‌ام و در حال حاضر نیز هیچ تغییری در این نوع تفکرم ایجاد نشده است.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری درباره اینکه آیا جبهه پایداری در جلساتی که به میزبانی حجت‌الاسلام تقوی برای نشست مشترک اصولگرایان تشکیل می‌شود، دعوت شده است؟ خاطرنشان کرد: بحث‌های جبهه پایداری را از سخنگو و دبیرکل پیگیری کنید.

وی در ادامه ضمن انتقاد از برخی رویه های دولت یازدهم به ویژه لایحه بودجه ۹۳ گفت: لازم است که ما برخی از مسائل را با دید بازتری مورد بررسی قرار دهیم، متأسفانه در فضای کشور مسیری درست می‌شود که به نوعی تمام کاستی‌ها را به گردن دولت‌های گذشته و به ویژه دولت دهم می‌اندازند و در واقع انکار موفقیت‌ها و حرکات مثبت دولت قبل صورت می‌گیرد در حالی که ما باید با همه زمینه‌ها منصفانه برخورد کنیم. چرا که دولت نهم و دهم مانند همه دولت‌های دیگر نقاط مثبت و منفی داشته‌اند. لذا ما برای پیشرفت کشور باید آنها را شناسایی کنیم صرف اینکه بخواهیم در فضای عمومی کشور مرجع خود را این قرار دهیم که دولت قبل کارها را خراب کرده است، مشکلی از کشور حل نمی‌کند.

لنکرانی ادامه داد: یکی از مشکلات دولت قبل که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز قرار گرفت، انتقادپذیری بود؛ انتقادپذیری می‌تواند برای هر دولتی یک نقطه قوت باشد اما سپردن منتقدین به دادگاه و بستن روزنامه‌ها رویه درستی نیست اما ما در دوره میرحسین موسوی و زمانی که نخست‌وزیر بود دیدیم که روزنامه مخالف او که روزنامه رسالت بود بارها برای تعطیلی و به دادگاه کشاندنش تلاش شد.

*انتقاد از سعه صدر دولت در برخورد با مخالفان


این فعال اصولگرا با بیان اینکه در دوره دولت‌های پنجم و ششم نیز برخی روزنامه‌ها که از سیاست‌های اقتصادی دولت انتقاد کرده بودند تعطیل شدند، گفت: گاهی انتقادناپذیری به این صورت است که منتقدان را با شعار و هجمه از میدان به در می‌کنند و این اتفاق در دولت هفتم و هشتم افتاد و آنها هر منتقدی را با برچسب خشونت و اسلام طالبانی و بی‌بهره بودن از منطق از میدان به در کردند. گاهی اصلا به انتقاد توجهی نمی‌شود و آن را ناشی از توطئه مخالفان دولت می‌دانستند که این رویه در دولت نهم و دهم وجود داشت.

وی اضافه کرد: آنچه که ما نگران هستیم این است که برخورد دولت یازدهم با انتقادات چگونه خواهد بود؛ در دولت نهم و در یکی از دیدارها با مقام معظم رهبری ایشان فرمودند که اگر انتقادی به دولت غیرمنصفانه است، دولت همان انتقادهای غیرمنصفانه را هم به عنوان یک فرصت تلقی و روی آن تأمل کند.

* بودجه ۹۳ باید مبتنی بر اقتصاد مقاومتی می شد


لنکرانی با اشاره به بودجه ۹۳ تصریح کرد: آنچه که در بودجه ۹۳ بسیار آزاردهنده است اینکه با وجود انتقاد دولت یازدهم از بودجه دولت قبلی این روند ادامه یافت، البته اقدامات دولت به ویژه اقدامات بانک مرکزی در خصوص رونق اقتصادی را مفید می‌دانم اما برخی از اقدامات باید اساسی‌تر صورت گیرد و اقدامات برای جبران اشتباهات گذشته هم می‌توانست در بودجه ۹۳ مؤثرتر طراحی شود.

* در بازنگری قانون اساسی حق انحلال مجلس به هیچکس داده نشده است


وزیر دولت نهم درباره تز جدید حجاریان برای انحلال مجلس یادآور شد: تفکر انحلال مجلس ادامه تحصن مجلس ششم و ابطال انتخابات ریاست جمهوری دهم است؛ امروز نیز همان تفکر معتقد است دولت باید مجاز به انحلال مجلس باشد و نوعی دیکتاتوری پنهان است که در سال‌های پایانی قاجاریه در بین روشنفکران ما به صورت نهادینه درآمده است.

* اشرافیت فکری باعثطرح انحلال مجلس شده است


وی تاکید کرد: اشرافیت فکری باعثشده است که آنها فکر کنند بهتر از مردم می‌فهمند و چنین نقدهایی را ارائه می‌دهند.

لنکرانی با اشاره به تقلیل فتنه به سو تفاهم از سوی فتنه گران تصریح کرد: تمام کسانی که فتنه ۸۸ را از دو دهه پیش برنامه‌ریزی کردند مصدر این فتنه را انتخابات قرار داده‌اند و این تلاش کماکان ادامه دارد ممکن بود عده‌‌ای بلافاصله پس از انتخابات شبهه‌ای داشته باشند اما با رسیدگی‌های قانونی و حتی فراقانونی و با تدابیر مقام معظم رهبری، مشخص شد فتنه گران هدفی غیر از تغییر نتیجه انتخابات دارند و هدفشان مورد هدف قرار دادن جمهوری اسلامی است لذا اشرافیت فکری نظر و رای خود را بر مردم مرجح می‌دانست.

* فتنه گران به جای عذرخواهی از زمینه سازی برای تحریم طلبکار شده اند


وزیر دولت نهم ادامه داد: این تفکر هنوز هم وجود دارد و نکته ناپسند و قبیح این است که کسانی که در سال ۸۸ به منافع ملی کشور خیانت کرده و ۸ ماه کشور را در بحران قرار دادند آثار اقدامات زشت آنها تا مدت‌ها در ساختار اقتصادی کشور نیز وجود داشت اما امروز به جای عذرخواهی از مردم به خاطر اینکه زمینه‌ساز تحریم‌ها شده‌اند، طلبکار شده‌اند و اعمال قبیح گذشته خود را با الفاظ لاپوشانی می‌کنند.

* دولتی ها نباید برای رای مردم تعیین تکلیف کنند


وی ضمن انتقاد از اظهارات اخیر یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور که مباحثانتخاباتی را مطرح کرده‌ بود، خاطرنشان کرد: یکی از صفات مورد پسند قرآنی استحکام در قول و ثبات در نظریات است اینکه وقتی کسی وزیر اطلاعات است یک نوع موضع‌گیری و در زمانی که مشاور رئیس جمهور در امور اقلیت‌ها می‌شود یک موضع‌گیری دیگری داشته باشد قابل دفاع نیست؛ واقعیت این است که منافع ملی کشور ایجاب می‌کند که به آرای مردم در هر صورت متعهد باشیم چرا که نمی‌توان برای رأی مردم تعیین تکلیف کرد. نظام نشان داده که به تک‌تک آرای مردم احترام می‌گذارد و ما دیدیم که در انتخابات سال ۹۲ که نسبت به سال ۸۸ فاصله نامزد پیروز بسیار کمتر بود، به آرای تک تک مردم احترام گذاشت.

ارسال نظر