|
|
کدخبر: ۹۶۱

شهروندان سودانی امروز در اعتراض به برکناری محمد مرسی از ریاست جمهوری مصر در مقابل سفارت این کشور در خارطوم تظاهرات می‌کنند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، خبرگزاری رویترز اظهار کرد: رسانه‌های سودانی اعلام کردند: اسلام‌گرایان سودانی امروز دوشنبه تظاهراتی گسترده در حمایت از دولت محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر در مقابل سفارت مصر در خارطوم برگزار می کنند.

اسلام‌گرایان متحد عمر البشیر رئیس جمهور سودان و اسلام‌گرایان مخالف وی، اقدام نیروهای مسلح مصر در برکناری مرسی را محکوم کردند.

دولت سودان سال گذشته از پیروزی محمد مرسی در انتخابات ریاست جمهوری مصر استقبال کرده بود. اخوان المسلمین مصر که محمد مرسی از رهبران آن بود ارتباطی نزدیک با اسلام گرایان حاکم بر سودان دارد. عمر البشیر از سال گذشته چندین بار با مرسی دیدار کرده بود و هفته گذشته نیز قصد داشت بار دیگر به قاهره سفر کند.

گروه اسلام‌گرای «السائحون» در سودان اعلام کرد: شهروندان سودانی بعد از نماز ظهر امروز دوشنبه از مسجد ملک فاروق در مرکز خارطوم به سوی سفارت مصر که نزدیک این مسجد قرار دارد تظاهرات خواهند کرد.

«علی عثمان»، سخنگوی السائحون گفت: ما از همه گروه ها و احزاب سودانی دعوت کرده ایم در این تظاهرات شرکت کنند؛ ما کودتا علیه مشروعیت و دموکراسی در مصر را محکوم می کنیم و در اصل با هرگونه کودتای نظامی مخالفیم.

روزنامه الانتباهه چاپ امروز در خارطوم اعلام کرد: چندین گروه اسلام‌گرای سودانی در این تظاهرات شرکت خواهند کرد.

جنبش اسلامی سودان که حزب کنگره ملی حاکم بر این کشور نیز به آن وابسته است سرنگونی مرسی را اقدامی غیردموکراتیک و نامشروع خواند.

ارسال نظر