|
|
کدخبر: ۹۶۲

برخی منابع آگاه امنیتی ترکیه اعلام کردند که طی یک سال گذشته، پلیس این کشور ۶۲۸ تن گاز اشک‌آور وارد کرده است هرچند که مدیریت امنیت عمومی ترکیه این خبر را تکذیب کرده است.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، پایگاه خبری «جیهان» اظهار کرد: گزارش‌های امنیتی نشان می‌دهد پلیس ترکیه، ۶۵۱ تن و ۶۶ کیلوگرم گاز اشک‌آور را طی ۱۲ سال گذشته وارد کرده است.

اما نکته قابل توجه در این مسئله این است که میزان واردات گاز اشک‌آور در ترکیه اخیرا همزمان با ناآرامی‌های این کشور بر سر مسئله پارک «گیزی» بسیار افزایش یافته است.

برخی از مقامات امنیتی ترکیه اعلام کرده‌اند که تنها طی یک سال گذشته، ۶۲۸ تن گاز اشک‌آور وارد ترکیه شده است. اما این مسئله باعثشد که مدیریت امنیت عمومی ترکیه با صدور بیانیه‌ای میزان واردات گاز اشک آور از سال ۲۰۰۰ تا پایان سال ۲۰۱۲ را منتشر و اعلام کند که این ادعا صحت ندارد و طی ۱۲ سال گذشته ۶۵۱ تن و ۶۶ کیلوگرم گاز اشک‌آور وارد شده است.

در ناآرامی‌های اخیر ترکیه، پلیس ترکیه با توسل به زور و استفاده از گاز اشک‌آور و آب با فشار قوی، تلاش کرده است تا جمع معترضان را بر هم بزند. درگیری‌های ترکیه تاکنون دست‌کم ۵ کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته و هزاران نفر نیز بازداشت شده‌اند.

ارسال نظر