|
|
کدخبر: ۹۸۷۷۰

رئیس جمهور سوریه در دیدار وزیر خارجه ایران از مواضع ثابت جمهوری اسلامی در حمایت از مردم سوریه قدردانی کرد.

به گزارشامیدبه نقل از فارس، محمد جواد ظریفوزیر امور خارجهکشورمان در ادامه سفر منطقه‌ایش صبح امروز(چهارشنبه) وارد دمشق شد و در دیدار با بشار اسد رئیس‌جمهورسوریهآخرین تحولات مربوط به روابط دو جانبه و مسائل مهم منطقه‌ای به ویژه بحران سوریه را مورد بحثو تبادل نظر قرار داد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با ابلاغ سلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری به همتای سوری‌اش، آمادگی کشورمان را برای توسعه همکاری‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی مورد تأکید قرار داد.

ظریف با تشریح روند سیاسی به وجود آمده در پی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱ + ۵، بر دیدگاه اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص مبارزه با افراط‌گرایی، خشونت و فتنه‌های مذهبی در منطقه تأکید کرد و افزود: برای راه‌حل بحران سوریه می‌بایست بر پایه واقع‌بینی و از طریق گفت‌وگوی سیاسی به سمت رسیدن به راه‌حل حرکت کرد.

وی نشست ژنو ۲ را ظرفیتی سیاسی و بین‌المللی برای حل بحران سوریه خواند و گفت که برگزاری موفقیت‌آمیز آن می‌تواند از استمرار کشتار انسان‌های بیگناه و افراطی‌گری جلوگیری کند.

بشار اسد نیز در این دیدار با ابلاغ سلام به رئیس‌جمهور کشورمان و تأکید بر اهمیت روابط دو جانبه، اقدامات دولت سوریه در زمینه مبارزه با خشونت، افراط‌گرایی و فتنه مذهبی را تشریح و از مواضع ثابت جمهوری اسلامی در حمایت از مردم سوریه تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش فارس، ظریف در سفر منطقه‌ایش ابتدا به بیروت و سپس به بغداد و از آنجا به امان رفت و بعد از امان راهی دمشق شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران قرار است عصر امروز(چهارشنبه) به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات روس راهی مسکو شود.

ارسال نظر