|
|
کدخبر: ۹۹۲۳۸

روحانی: سفرها تنها در قالب دیدار استانی نخواهد بود

رییس‌جمهور در یک گفت‌وگوی تلویزیونی، بصورت زنده با مردم استان خوزستان گفت‌وگو کرد و به تشریح برنامه‌ها و تصمیمات خود در سفر به این استان پرداخت

به گزارشامیدبه نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمینحسن روحانیدر آخرین برنامه دومین روز سفر خود به خوزستان در گفت‌وگویی تلویزیونی که از طریق شبکه استانی صداوسیمای مرکز خوزستان به صورت زنده پخش شد، اظهار کرد: در ابتدا لازم می‌دانم خدمت همه مردم عزیز کشورم سلام عرض کنم، بویژه به مردم عزیز خطه شهیدپرور و مقاوم خوزستان و همچنین عید ولادت با سعادت پیامبر(ص) و امام صادق(ع) را به ملت بزرگ ایران تبریک می‌گویم.

وی افزود: همچنین لازم می‌دانم از صداوسیمای استان به دلیل نقشی که در دفاع مقدس داشته و در آن روزهای بسیار سخت اخبار استان را منتشر می‌کرد و رادیو آبادان زیر موشک باران و گلوله‌های خمپاره مقاومت کردند و نگذاشتند صدای مردم این دیار خاموش شود، تشکر کنم. از شهدای صداوسیمای استان که به معبود شتافتند نیز یاد می‌کنم و به همه شهدای استان در دفاع مقدس و امام شهدا سلام و درود می‌فرستم.

رییس‌جمهورادامه داد: مردم ما می‌دانند که انتخابات ۲۴ خرداد از سوی مقام معظم رهبری از پیش به عنوان حماسه سیاسی عنوان شد و مردم این حماسه را آفریدند. حماسه‌های ملت ایران در این استان آفریده شده و خوزستان استان مقاومت و ایستادگی و مشهد شهدای دفاع مقدس است. بنده در روزهای ابتدایی جنگ به اهواز آمدم و در آن روزها شهر خیلی خلوت بود و دشمن تا پشت دیوارهای شهر آمده بود. در دفاع مقدس این استان دین خود را ادا کرده و شهرهای این استان مانند خرمشهر و آبادان و دزفول و بستان سمبل مقاومت هستند. مردم با همت بلند خود ایستادگی کردند و دشمن را از این سرزمین راندند و شیرین‌ترین روز برای این مردم روز آزادی خرمشهر بود و چیزی شبه پیروزی انقلاب، مردم آن روز را جشن گرفتند.

رییس دولت نمی‌تواند آسوده خاطر باشد

روحانی درباره سفرهای دولت به استان‌ها، تصریح کرد: دولت و شخص رییس‌جمهور باید به بخش‌های مختلف کشور سر بزند و وضع اجرا را از نزدیک ببیند. رییس دولت نمی‌تواند آسوده خاطر باشد و باید به دیدار مردم برود و حرف‌ها را بشنود. این سفرها بیشتر برای شنیدن است و می‌خواهیم از مردم نظراتشان و طرح‌ها و حتی گله‌های آنها را بشنویم و همه اینها برای ما زیباست. رییس‌جمهور شأنی ندارد جز به عنوان منتخب ملت و این انتخاب از سوی مردم است و باید از مردم شنید و درس گرفت و با نظرات مردم راه را تشخیص داد و با تشویق مردم دلگرم شد. این سرکشی‌ها برای دولت ضروری است.

سفرهای دولت تنها در قالب دیدار استانی تنظیم نمی‌شود

وی با بیان اینکه " پس از استقرار دولت لازم بود که سفر به نقاط مختلف کشور آغاز شود "، افزود: البته سفر تنها در قالب دیدار استانی تنظیم نمی‌شود و هر زمان که لازم باشد به هر نقطه کشور سفر انجام می‌شود، مانند سفر به بوشهر که پس از زلزله و به دلیل ضرورت انجام شد و در آینده نیز رییس‌جمهور و وزرا هر زمان لازم باشد به هر نقطه کشور سفر می‌کنند. در سفرها بیشتر بنا بر شنیدن، دیدن و گوش دادن است.

روحانی پس از برقراری ارتباط زنده با مسجدسلیمان و مطرح شدن مشکلات این شهر از سوی مردم، تصریح کرد: قطعاً باید به معضلات شهرستان مسجدسلیمان رسیدگی شود. در این منطقه به دلیل مشکلاتی که در گنبدهای گازی ایجاد شده، مسائلی برای مردم بوجود آمده که باید به این موارد رسیدگی شود. موضوع اشتغال نیز یک مساله عام در کشور است و سراسر کشور با این مشکل مواجه است.

خوزستان سرزمین فرصت‌هاست

رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه " خوزستان سرزمین فرصت‌هاست و کشاورزی بخشی از فرصت‌های این استان است "، گفت: کشاورزی در این استان فرصت‌های عظیمی را ایجاد کرده و با وجود آب و هوا و منابع آبی مناسب در خوزستان، شرایط مناسبی برای کشاورزی وجود دارد. از لحاظ صنعت و گردشگری نیز جاذبه‌های فراوانی در خوزستان وجود دارد و رودخانه‌ها و بندرگاه‌های متعدد فرصت‌های بسیاری را در خوزستان ایجاد کرده است.

در پنج ماه اخیر بیکاری کاهش یافته است

وی اضافه کرد: از برنامه‌های اصلی دولت در زمینه اقتصاد، رسیدگی به اشتغال است و اشتغال در کنار توسعه ایجاد می‌شود. در پنج ماه گذشته دولت یک گام کوچک برداشته و طبق آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار، در کل موضوع بیکاری در کشور، مقداری کاهش را مشاهده می‌کنیم و میزان ۲.۱ اعلام شده از سوی مرکز آمار به عنوان نرخ کاهش بیکاری، قابل ملاحظه است. در مسجدسلیمان نیز طرح‌هایی در این زمینه تعریف شده که ان‌شاءالله موجب توسعه اشتغال خواهند شد.

برای حل مشکلات جاده‌های حادثه‌خیز خوزستان ۶۰ میلیارد تومان در سال آینده پیش‌بینی شده است

روحانی درباره موضوع رسیدگی به جاده‌ها و مسیرهای حادثه‌خیز استان خوزستان نیز خاطرنشان کرد: در این زمینه مسیرها و جاده‌های خطرناک خوزستان بررسی شده و امروز نیز وزیر راه گزارشی در این زمینه به بنده ارائه کرد و در این گزارش مشخص شد که برای حل مشکلات در این زمینه به چه میزان اعتبار نیاز است. بخشی از این مشکلات در اعتبارات سال آینده پیش‌بینی شده. بر اساس گزارش وزیر، ۶۰ میلیارد تومان برای سال آینده پیش‌بینی شده است که البته کافی نیست و اگر بخواهیم قدم جدی‌تری برداریم باید منابع دیگر اختصاص دهیم. قطعاً دولت برای رفع این مشکل برنامه‌هایی دارد.

وی درباره موضوع گردشگری در استان خوزستان نیز گفت: در این زمینه چند کار باید انجام شود. دولت باید زمینه‌ها را فراهم کند که بخشی از آن در جاده و بخشی در خط آهن و فرودگاه‌ها و مسایل مختلف است. بخشی را دولت باید سرمایه‌گذاری کند و در بخشی از کار نیز باید بخش خصوصی وارد عمل شود. در بحثگردشگری عمدتاً مردم و بخشی خصوصی باید وارد میدان شوند و البته زیرساخت‌ها را نیز دولت بر عهده می‌گیرد. اکنون بخش زیادی از گردشگری در کشور ما بویژه از سوی کشورهای همسایه، گردشگری زیارتی و تجاری است و باید گردشگری سلامت و سیاحت نیز تقویت شود. استان خوزستان و مناطقی مانند شهرستان باغملک نیز زمینه‌ها و جاذبه‌های فراوانی در این بخش دارد.

قول مجدد روحانی برای بهبود کشاورزی خوزستان ظرف سه سال

روحانی همچنین به تصمیمات دولت در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: دولت مصمم است که در زمینه موضوع کشاورزی خوزستان در این سفر گام‌های بلندی بردارد و این را به مردم قول داده‌ایم. در سفر مقام معظم رهبری به خوزستان در سال ۷۵ تصمیمی گرفته شد تا بخشی از زمین‌های حاصلخیز استان آماده کشت شود. دولت‌های قبل هم قدم‌هایی در این زمینه برداشتند و سدها و کانال‌هایی ایجاد شد، ولی برای رسیدن به مقصد نهایی راه درازی در پیش است. در این زمینه اگر به بودجه سنواتی اتکا کنیم، ۱۷ سال دیگر هم می‌گذرد و طرح اجرایی نمی‌شود.

رییس‌جمهور ادامه داد: در زمینه اصل مساله آب، سرمایه‌گذاری خوبی انجام و سدهایی ساخته شده و زمین‌های حاصلخیز بسیاری هم در استان وجود دارد که باید آماده کشاورزی شود. در چنین شرایطی یا باید تدریج را دنبال کنیم و دو دهه منتظر بمانیم یا اینکه اقدامی ضربتی انجام دهیم. در زمینه موضوع کشاورزی در خوزستان، طرح دولت، سه ساله است تا در نهایت طرح کشاورزی خوزستان نهایی شود و ۵۵۰ هزار هکتار زیر کشت قرار بگیرد. اعتبارات لازم برای اجرای این طرح بزرگ را آماده می‌کنیم و وزرای جهاد کشاورزی و نیرو هم قول داده‌اند که ظرف سه سال این طرح را با همکاری اجرایی کنند. پیش‌بینی می‌شود که با اجرای این طرح و به زیر کشت رفتن ۵۵۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی خوزستان ۳۰۰ هزار فرصت اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شود و استان خوزستان حیات جدیدی پیدا کند.

موضوع آب جزو اولویت‌های این دولت است

وی درباره مسأله آب شرب استان نیز اظهار کرد: در خصوص موضوع آب شرب نیز باید گفت که طرحی عمومی برای تامین آب شرب کل استان وجود دارد و در دولت‌های گذشته نیز قدم‌های خوبی برداشته شده است. در پنج ماه گذشته نیز تلاش خوبی برای تکمیل طرح‌ها در این زمینه انجام شده است و طبق قولی که امروز(چهارشنبه) وزیر نیرو در جلسه کارآفرینان دادند، آب شرب مناسب تا پایان هفته آینده در اختیار مردم شهر اهواز قرار می‌گیرد. تأمین آب شرب بقیه شهرهای استان هم در دستور کار است و طبق برنامه آنها را پیش می‌بریم. طرح آب شرب برخی شهرستان‌ها تا پایان سال آینده نهایی می‌شود و برخی طرح‌ها ممکن است در سال بعد ادامه یابد. آب شرب حق مردم است و دولت بطور جدی دنبال می‌کند و موضوع آب جزو اولویت‌های این دولت است.

در این برنامه تلویزیونی پرسش‌هایی از سوی شهروندان پخش شد که رییس‌جمهور در برابر پرسشی درباره موضوع دامپروری در خوزستان، پاسخ داد: در این بخش باید به سمت صنعتی شدن پیش برویم و دولت نیز هرجا نیاز به کمک باشد وارد عمل می‌شود.

روحانی با اشاره به تصمیم دولت برای تبدیل شهرهای آبادان و خرمشهر به منطقه آزاد، ادامه داد: در این سفر تصمیم بر این شد که آبادان و خرمشهر منطقه آزاد اعلام شوند که امیدواریم این کار موجب رونق هرچه بیشتر این دو شهر و کل استان خوزستان شود. در این زمینه تقاضاهای زیادی در کل کشور وجود دارد که باید بررسی شود و هرجا در چارچوب سیاست‌ها باشد، این کار انجام خواهد شد.

حق‌آبه همه تالاب‌ها باید به رسمیت شناخته شود

رییس‌جمهور درباره معضل تالاب‌های خوزستان و مشکلاتی که این تالاب‌ها با آن مواجه‌اند نیز گفت: موضوع حفاظت از تالاب‌ها مساله‌ای است که دولت دنبال خواهد کرد و در کل کشور در این زمینه مشکلاتی وجود دارد و حق آبه تالاب‌ها مدنظر نبوده است و در وهله اول باید حق‌آبه همه تالاب‌ها به رسمیت شناخته شود. بحثمشکلات زیست محیطی تالاب‌ها نیز مشکل بزرگی است که در کشور وجود دارد و در خوزستان نیز با این مساله مواجه هستیم.

تصفیه‌خانه فاضلاب شهر اهواز تا سال آینده نهایی می‌شود

وی همچنین درباره یکی از مشکلات مردم خوزستان یعنی معضلاتی که رودخانه کارون با آن مواجه است، اظهار کرد: رودخانه رودخانه کارون با معظل رهاسازی فاضلاب مواجه است که در این زمینه و برای حل مشکل، طرح‌هایی در بخش فاضلاب و ایجاد تصفیه‌خانه مدنظر است و اعتبارات لازم نیز در این بخش تأمین می‌شود. موضوع تصفیه‌خانه فاضلاب شهر اهواز تا سال آینده نهایی می‌شود.

رییس‌جمهور در ادامه خاطرنشان کرد: در خصوص پسماندهای صنعتی نیز لازم است همه صنایع به این مسأله توجه کنند، زیرا توسعه بدون توجه به محیط زیست، پایدار نخواهد بود. تالاب شادگان نیز ظرفیت‌های بسیاری در بخش‌هایی مانند اشتغال و گردشگری دارد و این مساله از مواردی است که پیگیری خواهد شد.

روحانی در پاسخ به پرسش یکی دیگر ار مخاطبان درباره اختصاص سهم درآمدهای نفتی به مناطق نفت‌خیز و برنامه دولت در این زمینه، گفت: این موضوع را قانون مشخص کرده است و اگر لایحه‌ای لازم باشد، تقدیم مجلس می‌شود.

باید فرهنگ کار در مردم زنده شود و هر کاری را افتخار بدانیم

وی در پاسخ به ارتباطات صوتی و تصویری با مردم در شهرهای مختلف استان نیز گفت: دزفول شهر مقاومت است و من در سال‌های دفاع مقدس شاید ده‌ها بار به این شهر سفر کرده‌ام. استان خوزستان و شهر دزفول و مناطق جنگی خوزستان را خوب می‌شناسم و شهرستان ماهشهر هم جزو شهرهایی است که دو ماه در آن زندگی کرده‌ام. درباره اشتغال و کشاورزی در دزفول باید گفت که در بحثاشتغال باید کارآفرینان وارد عمل شوند. در موضوع اشتغال اول باید فرهنگ کار در مردم زنده شود و هیچ‌کس کار را ننگ نداند. کار و هر شغلی که برای توسعه کشور باشد افتخار است.

روحانی افزود: بخشی از اشتغال ما در اختیار برادران ما از کشور همسایه افغانستان است و بالای ۱۰۰ هزار نفر در کارهای ساختمانی متخصص شده‌اند. ابتدا باید کار را به افتخاری بزرگ تبدیل کنیم و بخشی از معضل باید از این طریق رفع شود. بخش‌هایی از زیربناها را هم دولت در حال آماده کردن است و در زمینه فعال شدن بخش اقتصادی، دولت برای کل کشور برنامه دارد و اشتغال، موضوع اصلی دولت است.

رییس‌جمهور با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان دزفول در بخش کشاورزی و صادرات گل، تصریح کرد: گل و صیفی‌جات بسیاری در این منطقه تولید می‌شود و سبزیجات دزفول در فصلی از سال که خیلی از مناطق کشور محصول ندارد تولید می‌شود و این امکان خوبی است. در این زمینه مردم باید فعال شوند و دولت هم باید کمک کند. در بحثگردشگری نیز در شهرستانی مانند شوش جاذبه‌های بسیاری وجود دارد و مقبره دانیال نبی(ع) در این منطقه است و آثار باستانی فراوانی در شوش دیده می‌شود. حتماً در این زمینه تلاش می‌کنیم و به معاونت ریاست جمهوری هم در زمینه احیاء آثار باستانی منطقه و رونق گردشگری در کشور تاکید شده است.

وی درباره مطالب مطرح شده از سوی برخی مردم و ساکنان شهرهای ماهشهر و امیدیه در زمینه اشتغال نیروهای بومی منطقه، تاکید کرد: در فرصت برابر در همه استان‌ها باید به مردم بومی اولویت بدهیم. تبعیض باید به طور کامل در کشور برداشته شود؛ هم تبعیض قومیتی و هم تبعیض جنسیتی و بین مرد و زن باید فرصت برابر ایجاد شود تا از همه نیروها استفاده شود. مردم معدن‌های الماس و طلا هستند و استعدادهای فراوانی در کشور وجود دارد.

صنعت پتروشیمی در چند روز آینده و با برداشته شدن تحریم‌ها جهش بزرگی خواهد داشت

رییس‌جمهور با اشاره به آغاز اجرایی شدن توافق ژنو طی روزهای آینده، خاطرنشان کرد: با توجه به گام‌های مثبتی که در بخش سیاست خارجی برداشته شده است، صنعت پتروشیمی در چند روز آینده و با برداشته شدن تحریم‌ها جهش بزرگی خواهد داشت. تحریم زنجیره‌هایی بوده که از سوی دشمنان بر روی اقتصاد کشیده شده بود و اولین قدم در زمینه برداشته شدن تحریم‌ها در بخش پتروشیمی، کشتیرانی، بیمه و خودروسازی خواهد بود و به این ترتیب پتروشیمی جان تازه‌ای می‌گیرد. باید به اشتغال نیروهای بومی اولویت بدهیم و در صورت شرایط برابر، بومی‌ها اولویت دارند.

بهبود مسیر اندیمشک به اهواز در برنامه‌های دولت است

وی ادامه داد: همه مواردی را که در طول این سفر از سوی مردم مطرح شد، به استاندار دستور می‌دهیم که پیگیری کند و مشکلات حل و فصل شود و آنچه باید به تهران منتقل شود نیز انتقال داده شود و اگر لازم شد یک جلسه هیأت دولت را به استان خوزستان اختصاص می‌دهیم. موضوع جاده اندیمشک به اهواز و مشکلاتی که در این مسیر وجود دارد نیز از سوی برخی مردم مطرح می‌شود. مسیر بندر امام تا تهران بسیار مهم است و بخشی از این مسیر دو بانده نیست که همین مسیر اندیمشک به اهواز است و این موضوع در برنامه‌های دولت قرار دارد و حل آن را پیگیری می‌کنیم، زیرا این مسیر برای استان و از لحاظ ملی اهمیت دارد. در قدم اول به دنبال جذب بخش خصوصی و سرمایه گذاری مردم خواهیم بود و اگر در این زمینه توفیقی حاصل نشد، دولت منابع لازم را تأمین می‌کند.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ۱۲۹ طرح عمرانی برای سال آینده و در بودجه ۹۳ دیده شده که از سوی دولت دنبال می‌شوند. پروژه‌های بسیاری در کشور داریم که اگر قرار باشد همه آنها عملیاتی شوند، ۴۰۰ هزار میلیارد تومان نیاز است و در نتیجه باید اولویت‌بندی کنیم. این مسأله برنامه دولت است. در واقع اولویت‌بندی، هنر دولت است. در مناطقی مانند چذابه و دشت آزادگان نیز باید بخش صادرات فعال‌تر شود و این موضوع مورد تاکید دولت است.

برای حل معضل ریزگردها به یک رابطه راهبردی با همسایگان نیازمندیم

رییس‌جمهور با اشاره به موضوعات زیست‌محیطی در خوزستان اظهار کرد: نه تنها در زمینه صادرات، بلکه در بخش محیط زیست در این منطقه با یک اقلیم مواجه هستیم که بخشی در ایران و بخشی در عراق و بخشی در کشورهای دیگر همسایه است. برخی مسایل را به صورت کل اقلیم باید ببینیم، مثل موضوع ریزگردها که زمانی حل می‌شود که عراق و عربستان همکاری کنند، زیرا منشاء آن از مناطق خارج از ایران است و برای حل آن نیز به یک رابطه راهبردی با همسایگان نیازمندیم.

مشکلات سد گتوند را بررسی می‌کنیم و گزارش آن را ارائه می‌دهیم

وی درباره سد گتوند و مشکلاتی که پس از احداثآن برای منطقه ایجاد شده است نیز افزود: موضوع گتوند از ابتدای دولت مایه نگرانی‌ام بود و دنبال این مسأله بودم. مردم درست می‌گویند و این سد مشکلاتی ایجاد کرده است. در حالی که سد گتوند باید سد امید باشد، متأسفانه عامل نگرانی برای منطقه شده است. در این خصوص دستور می‌دهم موضوع در دولت به دقت بررسی شود و یک گزارش کامل به ملت خواهیم داد. موضوع دوم نیز دنبال کردن راه‌حل‌هاست و در این بخش نیز طرح‌ها و راه‌حل‌ها را تکمیل می‌کنیم.

رییس‌جمهور در پاسخ به صحبت‌های شهروندی که از شهرستان " باوی " با برنامه ارتباط برقرار کرده و پرسش‌هایی را مطرح کرده بود، اظهار کرد: بحثفاضلاب در استان مشکل بزرگی است و طرح ساماندهی فاضلاب در استان را دنبال می‌کنیم و در حد بودجه‌ای که در اختیار است در سال آینده این موضوع پیگیری می‌شود. شهرستان‌های جدیدالتأسیس و اینکه منطقه‌ای به شهرستان تبدیل شود، این به معنای حل مشکل نیست و به وزیر کشور دستور می‌دهم مشکلات این مناطق را دنبال کند. در این بخش نیز ممکن است درخواست‌هایی وجود داشته باشد که دولت پیشنهادهای جدید را بررسی می‌کند.

وی درباره تلفات جاده‌ای در استان خوزستان نیز گفت: مشکلات موجود در بخش جاده‌ای استان خوزستان به دقت بررسی شده و بخشی از این مشکلات در بودجه سال آینده دیده شده و اگر منابعی دیگری هم تأمین شود، حل مشکل تسریع می‌شود. حل مسائل جاده‌ای بسیار مهم است، زیرا با جان مردم در ارتباط است و در همه کشور نیز این مساله مطرح است.

دولت در قبال خوزستان احساس دِین می‌کند

رییس‌جمهور اضافه کرد: درباره مشکلات شهرهای آبادان و خرمشهر نیز دو اقدام اساسی باید انجام شود که نخست تبدیل این شهرها به منطقه آزاد و دوم رسیدگی به اروند است. در خصوص پاکسازی و لایروبی رودخانه اروند به شدت به دنبال این هستیم که با دولت عراق به توافق برسیم، زیرا لایروبی این رودخانه به کشاورزی و تجارت منطقه کمک می‌کند. دولت در قبال استان خوزستان و شهر خرمشهر احساس دِین می‌کند و امیدوارم بتوانیم ادای دِین کنیم.

روحانی با اشاره به مشکلات و معضلات موجود در بخش بهداشت و درمان استان خوزستان هم تاکید کرد که به وزیر بهداشت دستور خواهد داد مسایل را تا حل مشکلات در این بخش پیگیری کند.

وی بار دیگر به مسأله رودخانه کارون اشاره کرد و گفت: احیای کارون به دو اقدام نیاز دارد؛ یکی بحثآلودگی کارون است که با اجرای طرح فاضلاب و جلوگیری از ورود پسماندها دنبال می‌شود و دوم، موضوع انتقال از سرشاخه‌ها بود که دولت و شورای عالی آب تصمیم گرفته که فقط آب آشامیدنی از سرشاخه‌ها به استان‌های دیگر برود تا از این طریق رودخانه کارون احیا شود.

بدون انجام کار کارشناسی، قولی نمی‌دهم

روحانی در خصوص تبدیل مناطقی دیگر از استان خوزستان به منطقه آزاد تصریح کرد: فعلاً تصمیم بر این است که آبادان و خرمشهر منطقه آزاد شوند و بقیه موارد بررسی خواهد شد. بدون اینکه کار کارشناسی بر روی موضوعی انجام شود، قولی نمی‌دهم و در هر مورد که قول بدهم به این معنی است که کار کارشناسی بر روی آن موضوع انجام شده و در نتیجه تا عملی شدن آن را پیگیری می‌کنم.

رییس‌جمهور اقزود: ۱۲۹ طرح و پروژه در حال پیگیری است که برخی از آنها از طریق فاینانس تأمین مالی شده‌اند؛ مانند نیروگاه بهبهان، آلومینیوم و پتروشیمی مسجد سلیمان و فولاد شادگان و اندیمشک. مردم مطمئن باشند که دولت در حد توان همه پروژه‌ها را دنبال می‌کند.

طرح‌هایی که در این سفر قول داده شد، عملیاتی می‌شود

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود اظهار کرد: از مهمان‌نوازی مردم شریف خوزستان سپاسگزاری و تشکر می‌کنم. بابت تأخیری که به دلیل شرایط جوی در روز ورود به استان پیش آمد نیز از مردم عذرخواهی می‌کنم. به مردم استان قول می‌دهم که دولت همه توان خود را بکار بگیرد و ارتباط ما با مردم از طریق استاندار و فرمانداران همیشگی خواهد بود. طرح‌هایی که در این سفر قول داده شد، عملیاتی می‌شود، زیرا آنچه را قول دادیم که فکر و مطالعه کرده‌ایم و ان‌شاءالله انجام می‌دهیم.

رییس دولت تدبیر و امید تاکید کرد: توسعه اصلی استان دست مردم است که باید به صحنه بیایند و سرمایه‌گذاری کنند و دولت هم امور زیربنایی را دنبال می‌کند. اکنون شرایط از نظر سیاسی و اجتماعی و بین‌المللی مناسب است و همه باید از این فرصت بهره‌برداری کنند.

ارسال نظر

پربیننده ترین