|
|
کدخبر: ۱۸۰۱۸۴

‌معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز را جزء 25 پروژه شاخص آذربایجان شرقی دانست‌.

‌به گزارش ایسنا، ‌محمد صادق پورمهدی که به همراه شهردار تبریز و جمعی از اعضای شورای شهر تبریز از مرکز همایش‌های بین المللی تبریز بازدید می‌کرد، گفت: مرکز همایش‌‌های بین المللی تبریز با 24 هزار متر مربع زیر بنا، با استفاده از المان‌ها و شاخصه‌های معماری بومی منطقه آذربایجان طراحی و در حال اتمام است و بعد از این، مراسم‌ مختلف علمی و فرهنگی در این مرکز برگزار خواهد شد.

وی افزود: از شهردار تبریز و مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر تشکر می‌کنم که با حساسیت ویژه برای آماده‌سازی این مجموعه بزرگ به صورت شبانه روزی تلاش داشتند.

پور مهدی گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام گرفته مسائل امنیتی و اجتماعی پیرامون مرکز نیز رفع شده است و پیش از مراسم «تبریز2018» تمامی کارهای باقی مانده در مرکز همایش‌ها نیز به اتمام خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه کار عمرانی در مرکز همایش ها حتی در روزهای عید نیز تعطیل نشده بود، افزود: این پروژه از چند ماه گذشته بدون وقفه و تعطیلی به صورت شبانه روزی در حال کار بوده است، حتی در تعطیلات نوروزی چند بار که برای بازدید آمدیم، خوشبختانه این پروژه فعال بود که این مسئله نشانگر عزم مدیریت شهری تبریز برای اتمام این پروژه است.

صادق پور مهدی در پایان سخنانش با تاکید بر این‌که وجود چنین مرکزی در شمالغرب کشور ضروری بود، گفت: خوشبختانه فعالیت عمرانی مرکز همایش‌ها به پایان رسیده و الان تنها بخشی از نصبیات، انشعابات و تاسیسات باقی مانده است که با کار شبانه روزی به پایان خواهد رسید.

‌تکمیل مجموعه بزرگ مرکز همایش‌های بین المللی تبریز

شهردار تبریز نیز از تکمیل مجموعه بزرگ مرکز همایش‌های بین المللی تبریز و افتتاح قریب الوقوع آن خبر داد.

به گزارش ایسنا، ‌ایرج شهین باهر در حاشیه بازدید از مرکز همایش‌های بین المللی تبریز گفت: پیش بینی‌ها برای افتتاح رسمی این مجموعه همزمان با آغاز افتتاح رسمی تبریز 2018 ‌و با هماهنگی‌های صورت گرفته در شرف تحقق است. افزایش شیفت کاری و تلاش‌های شبانه روزی همکاران تلاشگر برای تکمیل مجموعه بزرگ مرکز همایش‌های بین المللی تبریز اتفاقات خوبی را رقم زده است.

وی ادامه داد: با افتتاح این مجموعه بر فضای فرهنگی و زیرساخت‌های فرهنگی شهر افزوده خواهد ‌شد و حتی این مجموعه به‌عنوان در آمد پایدار برای شهرداری تبریز نقش ایفا می‌کند.

شهردار تبریز افزود: این مجموعه به‌عنوان جاذبه گردشگری هم به شمار می‌آید و در شمال‌غرب کشور نمونه منحصر به فردی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: مرکز همایش‌های بین‌المللی، از زیرساخت‌های کم‌نظیر توسعه فرهنگی شهر است که به واسطه حضور رئیس‌جمهور و برگزاری افتتاحیه «تبریز ۲۰۱۸» در کشور شناخته می‌شود؛ از این رو با تکمیل جزئیات فنی و محتوایی پروژه، بایستی دقت لازم انجام گیرد.

وی با اشاره به این‌که تاکنون حدود 60 میلیارد تومان در بخش‌های مختلف پروژه هزینه شده است، اظهار کرد: با تکمیل مرکز همایش‌ها، 24 هزار مترمربع به وسعت فضای فرهنگی شهر اضافه می‌شود که در مقایسه با وضعیت امروز شهر، فضای قابل‌توجهی است.شهردار تبریز متذکر شد: با توجه به فراهم‌شدن شرایط تسریع پروژه، فضاسازی محیط، تکمیل بخش‌های جنبی و نصب تجهیزات فنی و ایمنی، برنامه‌های رسمی تبریز ۲۰۱۸، پنجم اردیبهشت سال جاری، با حضور رئیس‌جمهور در مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز آغاز می‌شود.سالن اصلی این مرکز، با 1400 نفر ظرفیت، از زیرساخت‌های فرهنگی کم‌نظیر در کشور است که توسط شهرداری تبریز طراحی و تکمیل شده‌است.

ارسال نظر