|
|
کدخبر: ۱۸۱۲۳۷

با اکران آغازین فیلم «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» در چین، مجموع فروش مجموعه فیلم‌های «ژوراسیک» از مرز چهار میلیارد دلار عبور کرد.

خبرگزاری امیدنیوز به نقل از اسکرین: فیلم «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» که دنباله‌ای بر فیلم «دنیای ژوراسیک» و پنجمین قسمت از این مجموعه فیلم علمی-تخیلی است با آغاز اکران خود در سینماهای چین 112 میلیون فروخت تا مجموع فروش بین‌المللی خود را به 370 میلیون دلار برساند و در مجموع فروش پنج قسمت از مجموعه فیلم‌های «ژوراسیک» را از مرز چهار میلیارد دلار فراتر ببرد.

فروش فیلم‌های «ژوراسیک» از 4 میلیارد دلار گذشت

این فیلم به کارگردانی «خوان آنتونیو بایونا» به زودی در گیشه آمریکای شمالی، آمریکای لاتین و استرالیا نیز اکران خود را آغاز می‌کند.

اولین قسمت از این مجموعه فیلم با عنوان «پارک ژوراسیک» در سال 1993 به کارگردانی «استیون اسپیلبرگ» به سینما آمد و به فروش بیش از یک میلیارد دلار دست یافت. «اسپیلبرگ» در سال 1997 فیلم «پارک ژوراسیک: دنیای گمشده» را ساخت که درنهایت به فروش جهانی 618 میلیون دلار دست یافت. «پارک ژوراسیک ۳» ساخته «جو جانسون» در سال 2001 به سینما آمد و فروش 368 میلیون دلار را رقم زد اما در سال 2015 «دنیای ژوراسیک» به کارگردانی «کالین ترورو» به فروش جهانی چشمگیر ۱.۶۷ میلیارد دلار رسید و پرفروش‌ترین فیلم این مجموعه نام گرفت.

«دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» جدیدترین فیلم از این مجموعه که تاکنون در 51 بازار خارجی اکران شده از هفته آینده اکران خود را در سینماهای آمریکای شمالی آغاز می‌کند.

ارسال نظر