|
|
کدخبر: ۱۸۴۴۹۹

سایت دیوار اعلام کرد که حکم مجازات زندان برای مدیر عامل دیوار اشکان میرآرمندهی در دادگاه تهران تایید شد.

سایت دیوار در بیانیه ای اعلام کرد که حکم مجازات زندان برای مدیر عامل دیوار اشکان میرآرمندهی در دادگاه تجدید نظر استان تهران تایید شده است عنوان اتهامی ایشان این حکم فراهم آوردن موجبات فساد و فحشا از طریق جذب زنان تن فروش است در این بیانیه همچنین آمده است :

آگهی های موضوع اتهام دارای هیچ محتوای غیر قانونی نبوده و محکومیت دیوار صرفاً بر اساس اقداماتی است که اشخاص ثالث در فضای خارج از این پلتفرم انجام داده‌اند . دیوار امکان بررسی انگیزه ، سوء نیت و سابقه احتمالی ۴۴ میلیون کاربر استفاده کننده از این پلتفرم را ندارد و به همین دلیل باید با این مسئولیت پلتفرم و کاربر آگهی دهنده تمایز حقوقی قائل شود .

دیوار با بیان اینکه تلاش می‌کند از ظرفیت‌های قانونی برای نقض این حکم استفاده کند اضافه کرده است که صدور این رای لطمات غیرقابل جبرانی به صنعت کسب و کارهای اینترنتی خواهد زد و این حکم می‌تواند هشداری برای همه فعالان صنعت باشد .

مدتی است که تبلیغات منتشر شده در این سایت خبرساز شده است مشخصات تبلیغات مربوط به کفش و جعبه کفش که گفته شده است مربوط به کارگران جنسی بوده است .  این سایت در بیانیه اش نوشته : محکومیت دیوار صرفاً بر اساس اقداماتی است که اشخاص ثالث در فضای خارج از این پلتفرم انجام داده‌اند .

این سایت در مورد تعداد آگهی ها و میزان کاربرانی که از این سایت استفاده می کنند گفته صرفاً در سال ۱۳۹۹ ( حدود ۵۶ میلیون آگهی ۲۰ درصد آگهی های بررسی شده ) به دلیل نقض قوانین گزارش کاربران یا دستور قضایی رد شده است .

پس از واکنش های گسترده به حکم قطعی مجازات سه ماه و یک روز حبس برای اشکان میرآرمندهی مدیرعامل سایت دیوار ، امروز رسانه ها از ورود رئیس دستگاه قضا به موضوع و صدور دستور رسیدگی مجدد به این پرونده خبر دادند . اتهام میرآرمندهی " فراهم آوردن موجبات فساد و فحشا از طریق جذب زنان تن فروش است"  اما سایت دیوار در بیانیه ای نیز اعلام کرده آگهی موضوع اتهام دارای هیچ محتوای غیر قانونی نبوده و محکومیت دیوار صرفاً بر اساس اقداماتی است که اشخاص ثالث در فضای خارج از این پلتفرم انجام داده اند.

خبرنگار :زینب محمدی

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار