|
|
کدخبر: ۱۸۴۶۸۳

فیلمی با حال و هوای امروز افغانستان

«کابل پلاک ۱۰» از فیلم‌های کنجکاوی برانگیز امسال، طبق اعلام سازندگانش با طولانی شدن فیلمبرداری در تاجیکستان، نمی‌تواند برای پخش در جشنواره آماده نمایش شود

در فاصله یک ماه تا برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر، جز چند مورد، همچنان فیلم‌های حضور نیافته برای مخاطبان جذاب‌تر هستند.

«کابل پلاک ۱۰» از جمله فیلم‌های کنجکاوی برانگیز امسال، که خیلی‌ها چشم انتظار تماشایش بودند، طبق اعلام سازندگانش با طولانی شدن فیلمبرداری در تاجیکستان، نمی‌تواند برای پخش در جشنواره آماده نمایش شود. این فیلم به نویسندگی و کارگردانی و تهیه‌کنندگی نوید محمودی است، که با حال و هوای افغانستان امروز و اتفاقات سیاسی اخیر آن‌جا ساخته شده است.

الناز شاکردوست که سال گذشته با دو نقش متفاوت در فیلم‌های «تی‌تی» آیدا پناهنده و «ابلق» نرگس آبیار در جشنواره فجر حضور داشت، «کابل پلاک ۱۰» تنها حضور او جلوی دوربین، طی یک سال اخیر است که می‌توانست با نقش متفاوتی دیگر شانسش را برای کسب سیمرغی دیگر امتحان کند.

پدرام شریفی، شیدا خلیق، آرمین رحیمیان، سوگل خلیق، نیلوفر کوخانی و چند بازیگر افغانستانی نیز از بازیگران جوان «کابل پلاک ۱۰» هستند که حضور آن‌ها در نقش‌های افغان، چالش جدیدی برای کارنامه بازیگری آن‌ها به حساب می‌آید، که نمایش فیلم در جشنواره می‌توانست به بیشتر دیده شدن نتیجه کارشان کمک کند.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین