|
|
کدخبر: ۱۸۴۷۱۱

مشاوره ای برای دوز سوم واکسن

با شیوع ویروس جدید امیکرون مسئولین وزارت بهداشت اعلام کردند: مردم دوز سوم واکسن را نیز دریافت کنند.

افرادی که در نوبت اول و دوم اسپوتنیک (وی) تزریق کرده اند، درنوبت سوم می توانند آسترازانکا یا پاستوکووک پلاس را دریافت نمایند.

افرادی که در نوبت اول و دوم واکسن های غیر فعال سینوفارم، بهارات کووک و کووایران برکت تزریق کرده اند، برای نوبت سوم ترجیحا از واکسن غیر فعال استفاده کنند اما میتوانند آسترازانکا و یا پاستوکووک پلاس نیز دریافت نمایند.

افرادی که در نوبت اول و دوم واکسن آسترازانکا تزریق کرده اند، درنوبت سوم می توانند واکسن آسترازانکا، پاستوکووک پلاس یا واکسن اسپوتنیک (وی) نوبت اول (تحت عنوان اسپوتنیک لایت) را دریافت نمایند.

برای داوطلبان شرکت کننده در کارآزمایی بالینی واکسن پاستوکووک در دوسری که واکسن سه نوبت دریافت کرده‌اند تزریق توسعه چهارم به عنوان یادآور پس از گذشت ۶ ماه از تزریق دزد سوم واکسن پاستو کووک‌پلاس انجام می گیرد.

افرادی که دو نوبت واکسن سینوفارم، بهارات بیوتک یا کوو ایران برکت دریافت کرده‌اند و به علت الزامات سفر تمایل به تزریق دو نوبت به آسترازانکا دارند، با اخذ رضایت نامه و ارائه مدارک سفر می توانند آسترازنکا با رعایت فاصله حداقل یک ماه بین نوبت ها دریافت نمایند.

افرادی که دو نوبت واکسن اسپوتنیک دریافت کرده و به علت الزامات سفر تمایل به تزریق تو نوبت آسترازنکا دارند پس از اخذ رضایت نامه ورود به مطالعه پژوهشی می‌توانند دو نوبت آسترازنکا را دریافت نمایند. این رضایت باید توسط کمیته اخلاق مورد تایید قرار بگیرد.

افرادی که در نوبت اول و دوم واکسن پروتئین نوترکیب،(اسپایکوژن) تزریق کرده اند، درنوبت سوم میتوانند همان واکسن را دریافت نمایند.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار