|
|
کدخبر: ۱۸۴۷۳۸

آب برنج از دیر باز برای رشد و تقویت موی بانوان آسیای شرقی استفاده می شده است.

تاریخچه استفاده از اب برنج برای سلامت موها:

طی دوره هیآن در ژاپن (فاصله بین سالهای 794تا1185 پس از میلاد مسیح) زنان قوم یائو که در دهکده ای به نام هوانگ لو زندگی میکردند به خاطر موهای بلندشان شهرت داشتند. موهای آنها به طور متوسط 12سانتی متر بود.  آن ها دلیل بلندی موهایشان را استفاده از آب برنج در شست و شو گفتند.

فواید آب برنج برای مو:

خواص-آب-برنج

75تا 0 درصد از دانه های برنج را نشاسته تشکیل میدهد. در نتیجه چیزی که بعد از آبکشی برنج باقی میماند در واقع همان نشاسته است. از طرفی اب برنج حاوی ویتامین ها و مواد مغذی بسیار زیادی هستند از جمله: آمینو اسیدها،ویتامین های گروه B ویتامین E مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها.

جلوگیری از ریزش مو و افزایش سرعت رشد مو:

عامل اصلی احیای موها افزایش رشد مو با اب برنج، وجود آمینو اسیدها در آب برنج است. همچنین آب برنج حاوی ویتامین هایی مثل: E.B.C  است که به رشد سریع مو کمک میکند. برای این کار باید بعد از شست و شوی موهایتان را با آب برنج آبکشی کنید و این کار را در هفته 2مرتبه تکرار نمایید.

درمان موخوره:

علت موخوره میتواند عدم مراقبت کافی و آلودگی و خشکی موها باشد.

موها به پروتئین نیاز دارند تا د رمقابل موخوره مقاوم باشند. آب برنج سرشار از پروتئین و آمینو اسید است که به همین دلیل به کاهش موخوره کمک زیادی میکند.

نرم کننده طبیعی مو:

آب برنج نوعی نرم کننده طبیعی، مناسب و مقرون به صرفه است. تنها کافیست بعد از شست و شوی موها کمی از اسانس رزماری،اسطوخودوس یا گل شمعدانی را به آب برنج اضافه کرده و 30 الی 10 دقیقه آن را روی سرتان ماساژ دهید. سپس آبکشی کنید.

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار