|
|
کدخبر: ۱۸۴۸۲۷

سیب زمینی استریپس یکی از انواع غذاهای خوشمزه و فست فودی است که با سیب زمینی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سیب زمینی استریپس با ما همراه باشید.

مواد لازم سیب زمینی استریپس 

 

تخم مرغ              ۲ عدد 

ماست                   ۲ قاشق غذاخوری 

آرد                        ۴ قاشق غذاخوری 

نمک                      ۱ قاشق چایخوری 

فلفل قرمز             ½ قاشق چایخوری 

جعفری                  ۲ قاشق غذاخوری 

سیب زمینی کوچک ۲۰ عدد 

 

روش پخت: 

  

 

اینجا بخوانید:

روش تهیه پودینگ مغز دار

 

 

مرحله1

برای تهیه سیب زمینی استریپس خوشمزه ابتدای کار سیب زمینی را می شوییم، سپس درون یک قابلمه مناسب قرار می دهیم و تا اندازه ای که روی سیب زمینی ها را بگیرد آب اضافه می کنیم، سپس قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم. 

 

 

مرحله 2

حالا اجازه می دهیم سیب زمینی ها به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه درون آب جوش بمانند تا کاملا بپزند و مغزشان نرم شود. در ادامه پس از گذشت این زمان سیب زمینی ها را از قابلمه خارج می کنیم و اجازه می دهیم کاملا خنک شوند. 

 

 

مرحله 3

در این مرحله تخم مرغ را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با کمک چنگال هم می زنیم تا بافت تخم مرغ از لختگی خارج شود. در ادامه ماست را به همراه آرد، نمک، فلفل قرمز به تخم مرغ اضافه می کنیم، سپس هم می زنیم. 

 

 

مرحله 4

حالا جعفری را می شوییم، سپس درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی اش خارج شود. در ادامه جعفری را روی تخته گوشت قرار می دهیم و به صورت ریز ساطوری می کنیم، سپس آنرا به مخلوط تخم مرغ و ماست اضافه می کنیم و هم می زنیم. 

 

 

مرحله5

در این مرحله یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم و به اندازه ای که سیب زمینی ها درون آن شناور بمانند روغن مایع اضافه می کنیم. در ادامه اجازه می دهیم روغن کاملا داغ شود، سپس سیب زمینی ها را درون مخلوط تخم مرغ قرار می دهیم. 

 

 

اینجا بخوانید:

طرز تهیه مرغ به سبک کره ای 

 

 

 

مرحله 6

حالا سیب زمینی را درون مخلوط تخم مرغ می غلطانیم، سپس درون تابه قرار می دهیم و اجازه می دهیم کاملا سرخ شود. در ادامه به همین ترتیب ادامه می دهیم تا سیب زمینی ها تمام شوند. در ادامه سیب زمینی ها را از تابه خارج می کنیم. 

 

 

مرحله7

در نهایت سیب زمینی ها را روی دستمال حوله ای قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم روغن اضافی شان کشیده شود. در ادامه استریپس ها را درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم و به همراه سس دلخواه سرو می کنیم. نوش جان. 

ارسال نظر

پربیننده ترین