|
|
کدخبر: ۱۸۴۹۶۲

از نگاه روانشناسان مردان جذب زنان شاد و خنده رو می شوند. خنداندن یک زن را موفقیت خیلی بزرگی می دانند و برایشان احساس فوق العاده ای به دنبال دارد. با ما همراه باشید و معیارهای زیبایی از نظر مردان و نقاط جذاب صورت از دید آن ها را بشناسید.

نقطه جذاب چهره زنان از دید مردان کجاست؟ 

زنان محبوب، خنده رو هستند، زیرا همه‌ی مردان دوست دارند بتوانند یک زن را بخندانند و هر مردی وقتی بتواند زنی را بخنداند، احساس می‌کند فرد فوق العاده‌ای است. 

 

مغز مردان جذابیت زنانه را چطور تعریف می‌کند؟ 

زیبایی تعریف‌های متفاوتی دارد و در معیار آن در مکان‌های جغرافیایی متفاوت است و در طول زمان تغییر می‌کند. بسیاری از زنان برای جذاب و زیبا به نظر رسیدن دست به تغییراتی در چهره خود می‌زنند تا زیبایی چهره خود را چندین برابر سازند.

آیا می‌دانید معیار زیبایی از نظر مردان چیست و نقطه جذابیت چهره زنانه در ذهن مردان کدام است. این بخش را مطالعه کنید تا به جواب سوالات خود درباره زن جذاب برسید. 

 

 

اینجا بخوانید:

جلسه اول خاستگاری چگونه برخورد کنیم؟

 

 

 چگونه جذاب باشیم 

اغلب ما به دنبال جذاب بودن هستیم! حال می تواند این جذابیت برای جنس مخالف باشد یا به لحاظ اجتماعی یا کاری.

باید توجه داشت که ملاک ها و معیارهای جذابیت از نظر افراد مختلف با هم متفاوت است اما معمولا این موضوع بیشتر در چهارچوب جنسیت مطرح می شود.

به این معنی که معیارهای جذابیت از نظر خانم ها و آقایان، غالبا تفاوت اساسی با یکدیگر دارند. اگر شما نیز این سوال را دارید که چگونه جذاب باشیم ، پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید! 

 

 

جذابیت

 

 

 

تعریف جذابیت 

اغلب افراد این تصور را دارند که جذاب بودن یعنی زیبایی! که باید در این خصوص گفت به هیچ عنوان چنین نیست.

به صورت صحیح تر میتوان گفت زیبایی در میزان جذابیت نقش دارد اما نه به اندازه ای که همه چیز باشد! موارد دیگری نظیر شخصیت، وضعیت روحی روانی و شعور انسان نیز به اندازه زیبایی ظاهری در جذاب بودن نقش دارد.

با توجه به اینکه ممکن است بسیاری به فکر این باشند که چگونه جذاب باشیم برای جنس مخالف ، پس بنابراین در ادامه سعی خواهیم کرد معیارهای جذابیت را از نگاه جنس مخالف بررسی نماییم. 

 

چگونه جذاب باشیم برای مردان 

 

 

خانم ها اگر قصد دارند برای مردان جذاب باشند می بایست معیارهای جذابیت زنان از نگاه مردان را مورد بررسی قرار دهند. در ابتدا لازم است موضوع مهمی را مطرح نماییم.

اگر مردی را دوست دارید و می خواهید با آن مرد ازدواج نمایید و یا در زندگی زناشویی برای مرد خود جذابیت داشته باشید می بایست به موارد مهم و اساسی زیر توجه نمایید: 

 • متانت ، وقار و حیا هر مردی را شیفته خود می کند. 

 

 • حفظ اصل زنانگی و خارج نشدن از ساختار و چهارچوب جنسیتی 

 

 • از آرایش کردن افراطی و غلیظ، جدا پرهیز نمایید! 

 

 

جذابیت

 

 

اغلب مردان در کشور ما برای ازدواج به سمت خانم هایی می روند که از ویژگی های سلامت اخلاقی را داشته باشد که در فوق به آنها اشاره شد.

حال اگر با آرایش بیش از حد یا پوشیدن لباس های خارج از عرف و … قصد جذب کردن مردان را دارید حتما توجه داشته باشید که غالبا مردانی را به سمت خود جلب خواهید کرد که هدف آنها از بدست آوردن شما، صرفا برطرف نمودن نیازهای جنسی می باشد!

این موضوع نیز اثبات شده که جذابیت جنسی برای مردان موقتی بوده و دیر یا زود برای آن عادی شده و هیچ جذابیتی برای او نخواهید داشت.

توجه داشته باشید که دو عبارت آراستگی و زیبایی را با هم اشتباه نگرفته باشید.

مردان، اغلب زنان آراسته را جذاب می دانند اما همه زنان زیبا که به واسطه آرایش خود را زیبا کرده اند برای آنها جذاب نیستند. اگر جذابیتی نیز وجود داشته باشد سطحی بوده و عمیق نیست. 

 

جذاب ترین چیز در صورت یک زن چیست؟ 

چهره‌های ساده‌و بدون چربی 

جذاب ترین ویژگی زنان از نظر مردان سادگی صورت آنهاست . این معیار تقریبا در همه‌جای جهان یکسان است و مردان تمایل بیشتری به‌زنان ساده‌دارند. پژوهشگران برای درک بهتر این موضوع 169 مرد را از جنوب فرانسه‌انتخاب کردند و چهره‌ی زنان را به‌طور تصادفی در صفحه‌ی نمایش نشان دادندو از مردان خواستند به‌این چهره‌ها نمره‌دهند . 

این تحقیقات ثابت نمود مردان به‌چهره‌های بدون چربی تمایل بیشتری دارند زیرا صورت های بی چربی معمولا ساده‌هستند، بافت صاف و چین و چروک کم دارند و همراه‌با خطوط کانتوری نرم هستند . 

 

 

اینجا بخوانید:

در اولین دیدار با خانواده همسر چگونه ظاهر شوم؟

 

 

مغز انسان به‌سمت محرک های ساده‌گرایش دارد و پردازش چنین صورتی در مغز آسان است. بی چربی بودن چهره‌می‌تواند بین 10 تا 15 درصد تنوع در جذابیت را توجیه‌کند و عرصه‌را برای دیگر فاکتورهای بیولوژیکی، فرهنگی و فردی که‌از نظر مردان مهم است باز کند. 

 

 

Picsart_22-04-08_14-44-26-618

 

 

 

مردان جذب چه زنانی می شوند؟ 

 

 • زنانی که شاد، با نشاط و پر انرژی باشند. 

 

 • زنانی که چهره و اندام زیبایی داشته باشد. (منظور به دل نشتن می باشد) 

 

 • زنانی که غر نمی زنند! 

 

 • زنانی که مهربان و دلسوز باشند. 

 

 • زنانی که عصبی و پرخاشگر نباشند. 

 

 • زنانی که لحن بیان آرامی داشته و با آرامش صحبت می کنند. 

 

 • زنانی که دیگران را تحقیر نمی کنند. 

 

 • زنانی که اهل خانواده باشند. 

 

 • زنانی که دست پخت خوبی داشته باشند. 

 

 

Picsart_22-04-08_14-45-10-477

 

 

 

 • زنانی که حسادت مرضی نداشته باشند. 

 

 • زنانی که رابطه مردان با خانواده خود را به حاشیه نکشانند. 

 

 • زنانی که از لحاظ جنسی، گرم هستند. 

 

 • زنانی که به تربیت فرزندانشان اهمیت می دهند. 

 

 • زنانی که موقعیت شناس بوده و بدانند در شرایط مختلف چگونه رفتار کنند. 

 

 • زنانی که در فکر و رفتار خود پختگی داشته باشند. 

 

 • زنانی که مهارت های زندگی مشترک را بدانند. (تعهد، صداقت و …) 

 

 

 

زنان با پوست سبزه 

 

 

اینجا بخوانید:

سبک رفتاری دوران نامزدی

 

 

مردان پوست تیره و سبزه را بیشتر از پوست رنگ پریده و سفید می‌پسندند. 

  

زنان جوان 

مردان ترجیح میدهند با زنی باشند که سنش ۲ سال کمتر از آنان باشد. هر اندازه سن مردان افزایش می‌یابد همسر (جفت) جوانتر و کم سن و سالتر را ترجیح میدهند! 

  

 

 

جذابیت

 

صورت‌هایی شبیه والدین 

اغلب ما جذب صورت‌هایی می‌شویم که شبیه پدر یا مادرمان است و به این خاطر که آن‌ها نخستین حامیان و مراقبان ما بوده اند و ما دوستشان داریم. 

  

آراستگی ظاهری 

اگر می‌خواهید از دید مردان یک زن جذاب باشید بهتر است به ظاهر خود و لباس هایتان بیشتر اهمیت بدهید، زیرا اکثر مردان کلی نگر هستند و به جزئیات توجهی ندارند و لباس هایتان آن‌ها را بیشتر از چهره تان جذب می‌کند؛ بنابراین سعی کنید در لباس هایتان بیشتر از رنگ‌ها شاداب و طرح‌ها متفاوت استفاده کنید تا زیبا‌تر به نظر برسید. 

 
آرایش ملایم 

مردان همیشه زنانی را دوست دارند که چهره طبیعی دارند و آرایش کمی می‌کنند. پس توجه داشته باشد که در آراستگی ظاهر زیاده روی نکنید و آرایش‌های زیاد و تند و زننده نداشته باشید.

 

 

اینجا بخوانید:

چالش های دوران عقد 

 

 

 

خنده روبودن 

زنان محبوب، خنده رو هستند، زیرا همه‌ی مردان دوست دارند بتوانند یک زن را بخندانند و هر مردی وقتی بتواند زنی را بخنداند، احساس می‌کند فرد فوق العاده‌ای است. 

  

 

جذابیت

 

 

چهره‌های معمولی 

بسیاری از مردان اعتقاد دارند چهره‌های معمولی با ویژگی‌های متوسط جذاب‌تر از صورت‌های خاص هستند. تحقیقی که روی صورت‌های مختلف انجام شد نشان داد که بیشتر مردم صورت‌های عادی را بیشتر دوست دارند. به این خاطر که ترکیبی از ژن‌های مختلف هستند. 

  

چهره‌های آشنا 

همیشه ژنتیک در جلب توجه افراد نقش ندارد. چهره‌ای برای مردان جذاب و دوست داشتنی است که حس یا خاطره‌ای خوب را برایشان تداعی کنند. این چهره‌ها که برای برخی از افراد آشنا و دوست داشتنی هستند ممکن است از نظر برخی دیگر کاملا معمولی باشند. 

برای اینکه در نظر زنان، جذاب دیده شوید می بایست معیارهای جذابیت مردان برای زنان را بدانید. اگر قصد دارید جذابیت بالایی برای زنان داشته باشید می بایست به موارد مهم و اساسی زیر توجه نمایید: 

 

 • زنان، مردان قدرتمند (از هر نظر) را دوست دارند زیرا می توانند به او تکیه کنند. 

 

 • زنان، از مردانی که ظاهر خود را به زنان شبیه می کنند بیزار هستند. 

 

 • زنان جذب مردانی می شوند که اعتماد به نفس بالایی دارند. 

 

 • زنان از مردان چشم چران به شدت بیزار هستند. 

 

 

جذابیت

 

 

 

 

موضوع کمی پیجیده است اما بسیار ساده! اگر می خواهید شخصی (خانم) به شما جذب شود بهتر است زیرساخت های لازم را در خود ایجاد نمایید تا شخص، خودش به سمت شما جذب شود. در این حالت، احساس اطمینان بیشتری به زنان دست می دهد.

برای جذب خانم ها نیازی نیست لباس های چند میلیونی بر تن داشته باشید، نیازی نیست عطر چند میلیونی استفاده کنید و …! برای جذب زنان تنها کافیست مرد خوبی باشید و آراستگی لازم را داشته باشید. همین!!! 

 

راه های افزایش جذابیت: 

به ظاهر خود اهمیت دهید 

 

 

 

اینجا بخوانید:

همسران موفق چه خلقیاتی دارند

 

 

همه ما انسان ها به طور ذاتی دوست دار زیبایی هستیم. قطعاً برخی از ویژگیهای ظاهری تحت کنترل ما نیستند، اما بسیاری از آنها را می توان با آراسته کردن و حفظ بهداشت بارزتر کرد. در تست جذابیت برای زنان ، بسیاری از روانشناسان تاکید بسیاری بر روی جذابیت های ظاهری دارند و آن را یک عنصر کلیدی در میان توصیه های قبل از ازدواج به شمار می آروند. جدای از کشش هایی که ویژگی های ظاهری می تواند برای همسر شما به وجود بیاورد،  این امر به نوعی نشان  می دهد که  شما برای خود احترام قائلید و خود را دوست دارید. 

 

 

جذابیت

 

 متاسفانه بسیاری از زوج ها در مدت آشنایی ازدواج  یا آشنایی و نامزدی نهایت تلاش خود را برای حفظ زیبایی و آراستگی می کنند.  اما زمانی که وارد زندگی می شوند به دلایلی همچون کمبود وقت، نداشتن حوصله و یا مسائلی از این دست دیگر مثل گذشته به ظاهر خود اهمیت نمی دهند. به همین دلیل به تدریج توجه همسر نسبت به ویژگی های ظاهری کاسته می شود. 

 منظور از حفظ ظاهر  این نیست که  لزوما دست به عمل های زیبایی بزنید. پوشیدن لباس جذاب که همسرتان را به آن علاقه دارد،  شانه کردن موها، آراستگی صورت و بوی خوش اقدامات ساده هستند که می تواند تاثیر بسزایی در جذابیت زن برای مرد داشته باشند. 

علاوه بر این داشتن تناسب اندام نیز یکی از ارکان مهم ظاهری محسوب شود. اگر دچار اضافه وزن شده‌اید، برای حفظ سلامت و زیبایی سعی کنید رژیم های غذایی خود را کنترل و  از تغذیه سالم استفاده کنید. 

 

2. اعتماد به نفس خود را بالا ببرید 

فردی که خود را را دوست نداشته باشد دیگران نیز او را دوست نخواهند داشت. درونیات ما به طور ناخودآگاه بر روابطمان تاثیر گذار هستند. منظور از اعتماد به نفس داشتن خودبینی و غرور کاذب نیست بلکه فرد باید توانایی های خود را بشناسد و عزت نفس بالایی داشته باشد. 

 

 

جذابیت

 

 

کمبود اعتماد به نفس باعث خدشه دار شدن رابطه بین همسران یا سرکوب جذابیت زن برای مرد  می شود و اغلب مردان نسبت به زنانی که کمبود اعتماد به نفس دارند، حس خوشایندی نخواهد داشت. 

از جمله نشانه های نداشتن اعتماد به نفس را می توان علایمی همچون عذرخواهی ها مداوم برای مسائل گوناگون، دستپاچه شدن،  اصرار ورزیدن یا محتاج بودن، گرفتن اجازه مدام برای کارهای مختلف، نداشتن اختیار،  تلاش برای حفظ رضایت همیشگی، وابسته بودن، دروغ گفتن، گریه کردن زیاد، داشتن حساسیت بیش از حد، از خودگذشتگی زیاد، اصلاح صحبت ها به شکل مکرر، جستجو برای جلب توجه، و غیره دانست. 

 

 

اینجا بخوانید:

چگونه انسانی جذاب به نظر برسیم

 

 

اگر دچار کمبود اعتماد به نفس هستید توصیه می‌کنیم که  از روش‌های مختلف برای رفع آن اقدام کنید.  برای مثال،  توانایی ها و نقاط مثبت خود را بارز کنید،  دلیل احساسات منفی که که در شما وجود دارد را را بیابید، و با خودتان دوست باشید. همچنین می توانید از طریق ارتباط مشاوران دکتر فکر، کمبود اعتماد به نفس خود را ریشه یابی و آن ها را بهبود ببخشید. 

 

 

جذابیت

 

 

 

3. رابطه جنسی منظم و جذابی داشته باشید 

داشتن رابطه جنسی سالم یکی از مهمترین ارکان زندگی زناشویی است و نبود آن باعث ایجاد تنش های گوناگون خواهد شد. این موضوع در تست جذابیت برای زنان و مشاوره جنسی به اثبات رسیده است. از این رو ویژگی های جذابیت زنان را  ذکر کنیم، می توان به مهارت در ایجاد رابطه جنسی اشاره کرد.

سعی کنید در هنگام رابطه جنسی همسرتان را  هیجان زده کنید و با مراقبت از پوست و اندام خود برای او جذاب به نظر برسید. 

از لباس های زیر یا خواب زیر زیبا و ترغیب کننده استفاده کنید. نوع پوشش شما برای همسرتان بسیار مهم است. علاوه بر این، ایجاد یک فضای آرام مانند پخش یک موسیقی، عطر زدن و یا بیان کلمات محبت آمیز می تواند رابطه شما را بسیار زیباتر نماید.

اگر خواسته ها و پوزیشن های مورد علاقه همسرتان را بدانید یا خلاقیت داشته باشید، به ایجاد یک رابطه خوب کمک و به دست آوردن جذابیت زن برای مرد خواهید کرد. 

به این نکته توجه داشته باشید که عدم رابطه جنسی کافی و درست باعث ایجاد استرس و حتی سردی خواهد شد. به یاد داشته باشید که به ارگاسم رسیدن و اوج لذت جنسی شما به اندازه همسرتان اهمیت دارد و اگر در این باره دچار مشکل هستید، بهتر است از طریق مراجعه به متخصص برای رفع آن تلاش کنید.

 

 

جذابیت

 

 

4. شوهرتان را آنطور که هست بپذیرید  

همه ما دارای ویژگی های شخصیتی و منحصر به فردی هستیم که  نشات گرفته از ژنتیک ، فرهنگ،  اجتماع و دوستان هستند.

برخی از  این ویژگی ها ممکن است در طول زمان تغییر کند اما زمانی که قصد ازدواج داریم ، باید به یاد داشته باشیم که شخص مقابل را با ویژگی های فعلی او برای زندگی مشترک در نظر داشته باشیم.

 

 

اینجا بخوانید:

سه راز مهم در ارتباط برقرار کردن با مردان

 

 

چرا که تلاش برای تغییراین ویژگی توانند به تشنج و ایجاد مشکلات زیادی در روابط منجر شود و می بایست خود را برای پیامدهای عدم حمایت از همسر آماده کنیم. بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که همه صفات و خصایل شریک زندگی مان میل ما بوده و نظر یا سلیقه وجود نداشته باشد. 

 

 

جذابیت

 

 

 یکی از هفت راز جذابیت زن برای مرد این است که او را همان‌طور که است دوست داشته باشیم. با جملاتی مانند اینکه ”  تو را به خاطر آنچه که هستی دوست دارم” ، ” من خوشبختم که در کنار تو زندگی می کنم” ، ”  تو را با وجود  شکست هایت می خواهم و در کنار تو تا رسیدن به اهدافمان می مانم” قلب شوهرتان را مال خود کنید. 

یک نکته مهم دیگر آن است که از کنایه زدن یادآوری چیزهایی که همسرتان نسبت به آن ها حساسیت دارد به شدت بپرهیزید. چرا که  با گفتن دوستی ها و  یا اجبار به اصلاح آن ها در حقیقت خود را در مقابل وی قرار داده و این سبب می شود که او احساس کند علاقه ای به او ندارید.  

 

پر نشاط باشید و شاد زندگی کنید 

زنان به دلیل آنکه بیشتر وقت خود را در منزل سپری میکنند تاثیر بسزایی در فضای حاکم بر خانه و خانواده دارند. زنانی که در خانه شادی را کم می کنند به خوبی می دانند که  چه چیزی باعث جذابیت زن می شود . همه ما ممکن است گاهی اوقات دچار ناراحتی و یا حالات افسردگی موقت در کوتاه مدت شویم. اما اگر این رویه ادامه دار باشد و  همسرتان شما را بیشتر اوقات غمگین ببیند، به دلیل یکنواختی و  عدم هیجان یک دلسردی در وی به وجود آید. 

 

 

جذابیت

 

 

 سعی کنید برای بالا بردن حس شادی خود و شریک زندگیتان گاهی اوقات به روندهای همیشگی تنوع  بخشیده و یا حتی وی را غافلگیر کنید.  لبخند بر روی لب می تواند چهره شما را را زیباتر کند. وقتی پرسیده می شود چه چیزی باعث جذابیت زن می شود ، یک پاسخ این است که خندان باشید یا لبخند بر لب داشته باشید. 

این مسئله حتی در دکوراسیون خانه نیز خود را نشان می دهد. زمانی که شما به زیبایی و بهداشت خانه اهمیت می‌دهید نشان از روحیه امیدوار و با انگیزه دارد. این می‌تواند برای مرد بسیار دلگرم‌کننده باشد. البته این به مفهوم آن نیست که شادی یک وظیفه  اجباری برای شما است. چنانچه از چیزی احساس ناراحتی و سرخوردگی می کنید می توانید آن را با همسرتان در میان گذاشته و یا برای رفع آن از طریق افراد متخصص در این حوزه گام بردارید. 

 همچنین وقتی که همسرتان در مورد اتفاقی با خوشحالی یا هیجان صحبت می کند بسیار خوب است که او با روی گشاده بازخورد دهید و  به او نشان دهید که  گفته هایش باعث مسرت باعث شما می شود. 

 

 

 

جذابیت

 

6. رفیق همسرتان باشید 

بگذارید همسرتان با شما کاملا احساس صمیمیت و راحتی کند. از جمله سوالات مشاوره ازدواج این است که صمیمت چگونه به وجود می آید؟ 

یکی از هفت راز جذابیت زن برای این است که در مقابل اتفاقاتی که شوهر صادقانه با وی در میان می‌گذارد واکنش نابهنجار نشان ندهد. همچنین تصمیم های مهم زندگی را با همسرتان اتخاذ کنید. بگذارید زمانی که برای شما کاری انجام می دهد یا هدیه ای می خرد و احساس کند که برایتان  ارزشمند بوده و آن را کوچک نمی شمارید. 

 علاوه بر این از مقایسه کردن همسر خود با دیگران به شدت بپرهیزید. این کار باعث پایین آوردن عزت نفس همسرتان خواهد شد و اگر به طور مستمر آن را انجام دهید می توان انتظار کم شدن علاقه داشت. 

یک نقطه دیگر که از ویژگی های جذابیت زنان محسوب می شود، این است که هرگز در جمع از همسرتان انتقاد نکنید. شما می توانید در زمان تنهایی و در فضای خصوصی به صورت مودبانه و با منطق  دلایل مخالفت یا انتقاد خود را مطرح کنید. با گفتن کلمات محبت آمیز نشان دهیم که او را دوست دارید و در مشکلات برو تنها نمی گذارید.  

 

 

جذابیت

 

 

7. با تدبیر عمل کنیم 

با وجود این تصور عمومی که زن باید به مرد تکیه کند، اما مرد نیز در بسیاری از مراحل به زنی قدرتمند و صاحب تدبیر نیاز دارد تا بتواند برای عبور از از مشکلات روی او حساب باز کند. البته این بدان معنا نیست که بخواهیم زن سالار یا مرد سالار باشیم و یا تفاوتهای جسمی و روحی زن و مرد را نادیده بگیریم. اما زنی که هنگام مشکلات به جای شکایت و گله کمک می کند تا مسئله رفع شود، می تواند نقطه امنی برای مرد باشد. 

داشتن قدرت حل مسئله یکی از ویژگی های جذابیت زنان است. برای مثال توجه به شرایط اقتصادی قانع و کنترل هزینه ها را می توان یکی از موارد مدیریت درست یک خانم به شمار آورد. انسان امروزه بسیاری از خانم ها علاوه بر کار منزل  به کار بیرون مسئول هستند و ایجاد توازن در این امر کاری دشوار برای آنها است. تدارک دیدن روش هایی که باعث حفظ زندگی در چنین مواقعی می شود، را می توان از هفت راز جذابیت زن برای مرد دانست. 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار