|
|
کدخبر: ۱۸۵۱۱۱

شهربانو منصوریان یکی از ورزشکاران حرفه ای و پرافتخار کشور ایران می باشد که با همت و تلاش بی وقفه و در اوج تنگدستی و فقر توانست در رشته ووشو به محبوبیت برسد.

شهربانو منصوریان یکی از ورزشکاران حرفه ای و پرافتخار کشور ایران می باشد که با همت و تلاش بی وقفه و در اوج تنگدستی و فقر توانست در رشته ووشو به محبوبیت برسد و مدل های رنگانگی در عرصه بین المللی کسب نمایید. در این مطلب به جزئیات زندگی او خواهیم پرداخت.

 

چکیده بیوگرافی شهربانو منصوریان

 • نام: شهربانو منصوریان سمیرمی
 • متولد: 8 بهمن 1364 – سمیرم، اصفهان
 • خواهران: الهه و سهیلا منصوریان
 • تاهل: متاهل
 • فرزند: آرشام
 • قد: ۱.۷۵ متر 
 • وزن: ۶۰ کیلوگرم
 • ورزش: ووشو

   

بیوگرافی کامل

شهربانو منصوریان (زاده ۸ بهمن ۱۳۶۴ در سمیرم) ووشوکار اهل ایران است. او هم‌چنین خواهر الهه و سهیلا منصوریان، دیگر ووشوکاران اهل کشور ایران است.  
وی حدود ۲۰ سال است که در رشته های رزمی فعالیت دارد، وی تا به حال افتخارات زیادی را به همراه دو خواهر دیگرش در ووشو به دست آورده است.
شهربانو منصوریان از ۹ سالگی به ورزش های رزمی علاقه مند شد و علاوه بر ووشو در رشته کونگ فو نیز حال فعالیت داشته است. وی سه مدال طلای جهانی، یک مدال طلای جام جهانی اندونزی، یک نشان طلای آسیا و همچنین چندین قهرمانی کشوری در رشته ووشو بخش ساندا بدست آورده است.
الهه و سهیلا منصوریان، خواهران شهربانو هستند و هر سه نابغه ووشو، افتخارات زیادی را در این رشته برای ایران اسلامی به دست آورده اند.

شهربانو منصوریان_ماجرای درگیری فیزیکی شهربانو منصوریان با پدر یکی از ورزشکاران

تحصیلات شهربانو منصوریان

شهربانو منصوریان تا پنجم ابتدایی درس خواند ، سپس تحصیلات رو کنار گذاشت و در نبود پدر ، کارگری کرد تا مخارج خانواده اش را تامین کند ، حالا قهرمان جهان می باشد.
 

خانواده و اصالت

شهربانو منصوریان بعنوان فرزند دوم خانواده در شهر «سمیرم» اصفهان در یک خانواده با فقر مطلق به دنیا آمد ، پدر و مادرش هر دو کشاورز زمین های اجاره ای مردم بودند.
یک خواهر بزرگتر بنام مرضیه و خواهران کوچکترش به ترتیب سهیلا ، الهه ، رضی و یک برادر بنام جواد است.

 

کار در زمین های کشاورزی

از زمانی که توان راه رفتن پیدا کرد ، کنار پدر کارگری روی زمین های کشاورزی مردم از درو کردن گندم تا چیدن سیب را شروع کرد.
بخاطر وضعیت نه چندان مناسب مالی خانواده ، دیگر خواهرانش «سهیلا» و «الهه» هم بعدا مجبور به کار بودند.
 

التماس شهربانو منصوریان برای خرید مرغ

در 13 سالگی زمانی که برای خواهر بزرگترش «مرضیه» خواستگار آمده بود ، به همراه پدر برای خرید مرغ برای غذا ، به آب و آتیش زد.
فروشنده بخاطر چک های قبلی پدر ، حاضر به فروش مرغ بصورت قرضی نبود اما شهربانو با التماس و قولی که برای جور کردن پول داد ، توانست فروشنده را راضی کند.
او یک ماه سخت کار کرد و ساعات بیشتری را در مزارع مردم برای چیدن و بسته بندی سیب گذراندن تا پول فروشنده را جور کند.
 
 

ازدواج ناموفق خواهر بزرگتر شهربانو منصوریان

خانواده منصوریان در وضعیت مالی خوبی نبودند به همین دلیل مجبور شد تا خواهر بزرگ شهربانو به نام مرضیه به ازدواجی که خودش هم راضی نبود تن بدهد اما متاسفانه مرضیه با طلاق و ازدواجی ناموفق روبه رو می شود و همراه یک کودک شش ماهه راهی خانه پدر می شود.

 

رفتن پدر و سرپرستی خانواده

شهربانو منصوریان در 15 سالگی ، پدرش بخاطر فقر و ناتوانی در تامین هزینه های زندگی آنها را تنها گذاشت و به شیراز رفت و آنجا زندگی جدید را شروع کرد. به این ترتیب شهربانو با ترک تحصیل در پنج ابتدایی ، سرپرستی خانواده اش را برعهده گرفت تا خانواده از هم نپاشد.
 

کار در خانه مردم تا شروع ورزش

چند ماه بعد با حمایت عمویش ، توانست برای کار به شیراز برود ، آنجا بود که بعنوان یک مستخدم در یک خانواده متمول مشغول بکار شد. خودش می گوید در طول 4 سال حضورم در شیراز به پیشنهاد همان خانواده که کار می کردم ، در ازاء کار می توانستم بین تحصیل و باشگاه یکی را انتخاب کنم. من باشگاه را انتخاب کردم و رشته کاراته و تکواندو را فراگرفتم ، در طول این مدت هم ، کار می کردم و هم باشگاه می رفتم و تا حدودی خانواده را نیز تامین می کردم.
 

از کاراته تا ووشو

شهربانو منصوریان در شیراز ورزش را با کاراته شروع کرد و بعد در سمیرم به کلاس کونگ فو می رفت تا اینکه با ووشو آشنا شد و متوجه شد که آن ترکیبی از رشته های رزمی است. این رشته را زیر نظر «سامره خلیلی» در ورزشگاه تختی آغاز کرد و سپس خواهرانش «الهه» و «سهیلا» هم سمت ووشو آمدند.
 

خواهران ووشوکار

زمانی که شهربانو در رشته ووشو فردی موفق بود خواهرانش را به سمت این رشته ورزشی تشویق می کند تا آنها هم در این عرصه فعالیت کنند تا اینکه الهه با شروعش در این باشگاه و رفتنش به اردوها و مسابقات باعث شد تا مادر شهربانو به ناچار حلقه ازدواجش را بفروشد تا دخترانش در این عرصه کم و کسری نداشته باشند.
هنگامی که مربیان شهربانو و الهه منصوریان تلاش و پشتکار بی وقفه این دو خواهر را نظاره می کردند تصمیم می گیرند تا خواهران منصوریان را به سمت موفقیت و پیشرفت راهی کنند.
زمانی که این دو خواهر به نام های شهربانو و الهه در رشته ووشو فعالیت می کردند و مدال های جهانی خود را کسب کردند خواهر دیگرش به نام سهیلا منصوریان هم در این عرصه قدم گذاشت تا یک ووشوکار معروفی همچون خواهرانش بشود. سهیلا با کمک و همراهی خواهرانش توانست این رشته را آغاز کند.
این دو خواهر زحمات زیادی برای سهیلا کشیدند تا به وی آموزش های لازم را بدهند حاصل زحمات و نتایج این دو خواهر برای سهیلا باعث شد تا در مسابقات کشوری مقام سوم را کسب کند همچنین بعد از گذشت دو سال سهیلا توانست مدال طلای مالزی را از آن خود کند.

خواهران منصوریان_ماجرای درگیری فیزیکی شهربانو منصوریان با پدر یکی از ورزشکاران

اجاره اسب

بعد بازگشت از شیراز به همراه پس اندازی که داشت یک اسب گرفت و در محل گردشگری «آبشار سمیرم» با اجاره دادن آن زندگیشان را تامین می کرد.
 

ازدواج شهربانو منصوریان

شهربانو منصوریان متاهل است. شهربانو با ورزشکاری همچون خودش که در رشته کشتی فعالیت می کند ازدواج می کند نام همسر شهربانو امید نوابی می باشد از زندگی مشترک این دو زوج نزدیک به ده سال است که می گذرد که صاحب فرزند پسری به نام آرشام می شوند.
همسر شهربانو منصوریان_ماجرای درگیری فیزیکی شهربانو منصوریان با پدر یکی از ورزشکاران
او درباره ازواجش با امید نوابی گفته است: 
با وجودیکه نسبت دور فامیلی با امید نوابی داشتیم اما دلیل اصلی ازدواجمان ورزشی بودن هردوی ما بود و ایشان نه تنها دوست داشتند که همسرشان ورزشی باشد بلکه در تمام این مدت 9 سال ازدواج از هیچ تلاشی برای پیشرفت من کوتاهی نکردند و همیشه حمایت و پشتیبانی اش را در تمام مراحل زندگی مشترک و حرفه ای حس میکنم. همسر م از ده سالگی کشتی می گرفت و در حال حاضر در باشگاه پرورش اندام خودش ، مشغول مربیگری است.
دارنده مدال طلای ووشوی آسیا افزود: از آنجاییکه برخی مشکلات مانع پیشرفت همسرم در ورزش شده بود و وی نتوانست به جایگاهی که در ورزش به دنبالش بود، برسد همیشه من را حمایت می کرد و با تلاش فراوان و همراهی فوق العاده ای که داشت،تمام موانعی که بر سر راه من برای دستیابی به موفقیت های ورزشی ام بود، را از میان برمی داشت و حمایتش در پیشرفتم بسیار موثر بود.
وی تاکید کرد:بعد از ازدواج بارها می خواستم از ورزش حرفه ای خداحافظی کنم اما همسرم مانع من شد و اجازه نداد زندگی مشترک مانع پیشرفتم شود و هرجایی که من خواستم از ورزش حرفه ای بدلیل زندگی مشترک کناره گیری کنم حمایتش را دوچندان کرد و تشویقم کرد تا مصمم تر از قبل قدم بردارم.
حمایت و تشویق های همسرم تا جایی بود که همیشه به من می گفت آروزی من رکورددارشدن تو در ورزش بانوان ایران است و دوست دارم تا با کسب بیشترین مدال طلا به این مهم برسی.

آرشام پسر شهربانو منصوریان_ماجرای درگیری فیزیکی شهربانو منصوریان با پدر یکی از ورزشکاران

مادر شدن شهربانو منصوریان

شهربانو منصوریان قهرمان ووشو کار، در مرداد 1398 با انتشار عکس پسرش «آرشام» خبر مادرش شدن خود را رسانه ای کرد.
شهربانو منصوریان در کنار همسر و فرزندش_ماجرای درگیری فیزیکی شهربانو منصوریان با پدر یکی از ورزشکاران

شهربانو منصوریان در کنار همسر و فرزندش_ماجرای درگیری فیزیکی شهربانو منصوریان با پدر یکی از ورزشکاران

حواشی شهربانو منصوریان

الهه منصوریان به هم‌راه خواهرش شهربانو در طی یک برنامه ضبط‌شده محاوره‌محور در خصوص ماجرای چادری شدنشان گفتند که الهام چرخنده بازیگر سینما با وعده‌های مالی شامل خانه و خودرو به‌علاوه ۱۰۰ میلیون تومان وجه نقد به ازای هر نفرشان به پیش آن‌ها آمده و از آن‌ها خواست تا با هدف تبلیغات چادری شوند. آن‌ها اظهار داشتند که پس از انجام اعمالی که درخواست شده بود و علی‌رغم استفاده از چادر با گذشت چند سال خبری از وفای‌عهد چرخنده نشده و چیزی دریافت نکردند.
 

حضور شهربانو منصوریان و خواهرانش در برنامه ماه عسل

قسمت ششم برنامه ماه عسل در ماه رمضان ۱۳۹۶ با میزبانی از خواهران قهرمان منصوریان که هر یک از آن‌ها دارنده ۳ مدال طلا در سطح جهانی و در رشته‌های ووشو و کاراته هستند روی آنتن شبکه سه سیما رفت.
در ابتدای برنامه مرضیه دختر بزرگ خانواده منصوریان مقابل دوربین ماه عسل قرار گرفت و گفت: ما یک خانواده پرجمعیت داشتیم که ۵ خواهر و یک برادر بودیم و پدرم همراه با مادر و سه تن از خواهران روی مزارع دیگران کار می‌کردند.
وی ادامه داد: من دوست نداشتم کسی بدانم که این افراد اعضای خانواده من هستند و ما یک خانواده فقیر هستیم که برای گذراندن زندگی پدرم مجبور است از دختران خود برای کار کردن استفاده کند.
مرضیه منصوریان تصریح کرد: من نور چشمی پدرم بودم و آرزو داشت که به دانشگاه بروم، اما در یک دوره زمانی به دلیل شرایط بد موجود و همچنین مواردی مانند فشار طلبکار‌ها من به یک ازدواج ناخواسته تن دادم و البته دو سال بعد با یک بچه ۶ ماهه مجبور به بازگشت به خانه پدر و مادرم شدم.
در ادامه برنامه دختر اول خانواده منصوریان اظهار کرد: وقتی من برگشتم در آن دوران هیچ خبری از پدرم نداشتیم تا این که متوجه شدیم وقتی برای کار به شیراز رفته در همان جا ازدواج کرده است.
در ادامه ماه عسل از شهربانو منصوریان یکی از دختران قهرمان تیم ملی برای حضور مقابل دوربین دعوت شد.
شهربانو منصوریان گفت: من به خواست خودم برای کار در مزارع به پدرم کمک می‌کرد، اما همیشه پدرم لباس نو را برای مرضیه خواهرم بزرگان می‌خرید البته در دوران کودکی آرزوهایی مانند تفریح رفتن همراه پدر و داشتن یک سری امکانات در همان دوران و با همان ذهنیت را داشتیم.
وی افزود: به یاد دارم مراسم عروسی خواهرم بود که همراه با پدرم برای خرید مرغ به یک مرغ فروشی رفتیم، اما فروشنده به پدرم گفت: که، چون چک‌های قبلی‌ات را پاس نکرده‌ای نمی‌توانم به تو مرغ قرض بدهم و در آن لحظه من به آن فروشنده التماس خیلی زیادی کردم که هنوز هم وقتی یاد آن اتفاق می‌افتم خیلی ناراحت می‌شوم.
حضور شهربانو منصوریان و خانواده اش در ماه عسل_ماجرای درگیری فیزیکی شهربانو منصوریان با پدر یکی از ورزشکاران
در ادامه ماه عسل مشخص شد که شهربانو منصوریان به مرور زمان و پس از این که تحصیلات خود در مقطع پنجم ابتدایی را به پایان رساند مدرکش را قاب گرفت و پس از آویختن آن به دیوار خانه اعلام کرد که نزد عمویش در شهر شیراز می‌رود.
احسان علیخانی در ادامه ماه عسل از سهیلا و الهه منصوریان دو خواهر دیگر خانواده برای حضور مقابل دوربین دعوت کرد.
الهه منصوریان در این برنامه اظهار کرد: رفتن شهربانو ما را خیلی اذیت کرد، اما او این کار را به این دلیل انجام داد که خانواده داشت از هم می‌پاشید و به همین دلیل ترک تحصیل کرد و به دنبال کار رفت.
شهربانو منصوریان ادامه داد: من تلاش کردم در شیراز نزد یک خانواده به‌خوبی کار کنم و خودم را به آن‌ها نشان دهم البته در ابتدا به دلیل سن کمی که داشتم آن‌ها قبول نمی‌کردند که من برایشان کار کنم، اما در نهایت این موضوع را بپذیرفتند.
مرضیه منصوریان خواهر بزرگ خانواده در ادامه صحبت‌های خواهران خود یادآور شد: وقتی پدرم به شیراز رفت من جلوی اسم او هزاران چرا و علامت سؤال گذاشتم چرا که نمی‌توانستم این کار را درک کنم و با توجه به علاقه‌ای که پدرم به ما داشت این موضوع واقعاً عجیب به نظر می‌رسید.
در بخش دیگری از ماه عسل سهیلا منصوریان گفت: در ابتدا رفتن پدرم و سپس رفتن شهربانو برای من خیلی سخت بود.
به یاد دارم در آن زمان که شهربانو دو سالی بود پیش ما نبود، یکی از دوستان پدرم برای تفریح به شهر ما سمیرم آمد و سراغ پدرم را گرفت، اما وقتی متوجه شد که او ما را ترک کرده خیلی تعجب کرد و به من گفت که اگر دوست داشته باشی می‌توانی همراه من و خانواده‌ام به اصفهان بیایی و در آن جا همراه با دخترم به مدرسه بروی و نزد ما زندگی کنی.
در ادامه سهیلا از شرایط خوبی که برای زندگی کردن در منزل دوست پدرش به دست آورد صحبت کرد و این که در چنین شرایطی می‌توانست به بسیاری از آرزوهای خود جامه عمل بپوشاند.
خواهران قهرمان منصوریان توانستند در زمینه ورزش به جایگاه قابل توجهی برسند و علاوه بر فعالیت در تیم ملی در رده جهانی نیز هر یک دارای سه مدال طلا هستند و روند موفقیت آمیز فعالیت‌های ورزشی آنان همچنان ادامه دارد که برای ایران و ایرانیان یک افتخار به شمار می‌روند.
پس از حضور در ماه عسل، که مهتاب کرامتی (بازیگر) دست به کار شد و بعنوان تهیه کننده فیلم «از صفر تا سکو» را ساخت و زندگی خواهران را متحول کرد.
 

از تیم ملی تا افتخار جهانی

خواهرش الهه منصوریان در 16 سالگی وارد تیم ملی جوانان شد تا اینکه شهربانو منصوریان هم بخاطر درخشش خود در کشوری به اردوی تیم ملی بزرگسالان رسید.
شهربانو سال 1390 وقتی 26 ساله بود در اولین تجربه حضورش در مسابقات جهانی ترکیه به مدال طلا رسید و یکسال بعد در مسابقات آسیایی ویتنام هم طلا گرفت.
 

سوابق قهرمانی شهربانو منصوریان

 • ۲۰۱۹ طلا قهرمانی جهان – چین
 • ۲۰۱۸ طلا جام جهانی ساندا – چین
 • ۲۰۱۸ نقره بازی‌های آسیایی – جاکارتا
 • ۲۰۱۷ طلا قهرمانی جهان – روسیه
 • ۲۰۱۶ طلا جام جهانی ساندا – چین
 • ۲۰۱۶ طلا بازی‌های آسیایی – تایوان
 • ۲۰۱۵ طلا قهرمانی جهان – اندونزی
 • ۲۰۱۴ طلا جام جهانی – اندونزی
 • ۲۰۱۳ طلا قهرمانی جهان – مالزی
 • ۲۰۱۲ طلا بازی‌های آسیایی – ویتنام
 • ۲۰۱۱ طلا قهرمانی جهان – ترکیه

شهربانو منصوریان_ماجرای درگیری فیزیکی شهربانو منصوریان با پدر یکی از ورزشکاران

مسابقات ووشو قهرمانی جهان ۲۰۱۹

در وزن ۷۰ کیلوگرم ساندای زنان، شهربانو منصوریان پس از استراحت در دور نخست، برابر «کریستینا نورازووا» از روسیه در ۲ راند متوالی، به برتری دست یافت و فینالیست شد. شهربانو در دیدار پایانی، برابر «کریستینا اولیورا» از برزیل قرار گرفت و در همان راند نخست، اختلاف را به ۱۲ امتیاز رساند و قهرمان شد. وی این مدال را به پسر خود (آرشام) تقدیم کرد.
 

عمل جراحی 

 قهرمان ووشو جهان که به خاطر کاهش وزن زیاد در مسابقات حرفه ای تایلند، به روده و معده خودش آسیب جدی وارد کرد، در تاریخ 17 اردیبهشت 1400 زیر تیغ جراحی رفت ولی هنوز از شرایط فعلی او و میزان موفقیت این جراحی خبری به رسانه ها بازتاب داده نشده است.
 

طعنه شهربانو منصوریان به پسر سفیر

شهربانو منصوریان مدتی پیش با انتشار کلیپی به ساشا سبحان پسر سفیر سابق ایران گفت: زن ایرانی حرمت دارد ، تویی که پول میدی به دخترای ایرانی بیان جلوی دوربین لخت شوند ، من تمام ثروتی که از ورزش کسب کردم بهت می دم ، ببینم خواهر و مادر خودتو لخت میکنی ؟
 

شهربانو منصوریان مربی تیم‌ ملی ساندای جوانان بانوان

در حکمی از سوی رئیس فدراسیون ووشو، شهربانو منصوریان به عنوان مربی تیم‌ ملی ساندای جوانان بانوان معرفی شد.

 

درخواست شهربانو منصوریان برای بازگشت تتلو به کشور

شهربانو منصوریان، قهرمان جهانی ووشو، در پستی اینستاگرامی با اشاره به درخواست امیرحسین مقصودلو، معروف به تتلو، برای بازگشت به ایران گفته: امروز متوجه شدم تتلو می‌خواهد به ایران بازگردد و از ما خواسته که او را ببخشیم. خدا بخشنده است؛ ما که بنده او هستیم. ما روزی کاری کردیم که او رفت؛ حال امروز باید کاری کنیم که او بازگردد.
او ادامه داد: قرار شده هر چه که از برگزاری کنسرت او عواید به دست می‌آید، برای مردمی هزینه شود که شرایط مالی خوبی ندارند. در واقع پولی که در کشور‌های دیگر می‌رود، می‌تواند در کشور خودمان هزینه شود. بیاییم یک بار دیگر به کسی که پشیمان است کمک کنیم؛ این کار را برای سایرین که چنین وضعیتی دارند نیز انجام دهیم و کمک کنیم به وطن خویش بازگردند. منصوریان از رئیس جمهور خواسته به تتلو کمک شود که او بتواند به ایران بازگردد.
در واکنش به این پست، تتلو نیز در صفحات خود در فضای مجازی از او تشکر کرده است.
چند روز قبل از آن امیر تتلو خواهان بازگشت به ایران شده بود و عنوان کرده بود برگزاری کنسرت‌های او در ایران می‌تواند به درآمدزایی و افزایش اشتغال کمک کند.
 

حضور شهربانو منصوریان در متروپل

شهربانو منصوریان که برای کمک به آواربرداری متروپل به آبادان رفته گفت: ما به مردم آبادان بسیار مدیونیم. در هشت سال جنگ ایستادند و از شهر و کشور دفاع کردند و من امروز باید این جا باشم تا بتوانم کاری کنم.

ماجرای درگیری شهربانو منصوریان و خواهرانش با پدر یکی از ورزشکاران

انتشار فیلم درگیری و کتک کاری خواهران منصوریان با پدر یک ورزشکار در شبکه های اجتماعی خبرساز شده و با واکنش های زیاد همراه بوده است.
در حین برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو دختر در رده نوجوانان، جوانان اتفاق تلخی رخ داد که این مسابقات را به حاشیه کشاند. این رقابت ها از صبح روز جمعه ۲۴ تیر ۱۴۰۱ به میزبانی آکادمی ملی ووشو در مجموعه آزادی اغاز شد که به دلیل نتایج حاصل شده در جریان مبارزات بخش ساندا، زد و خورد و درگیری شدیدی میان پدر یکی از شاگردان و مربیان تیم ملی دختران به وجود آمد.
این رقابت‌ ها یکی از رقابت های مهم و پر اهمیت رشته ووشو است که در رده جوانان، نوجوانان و گروه‌های سنی در حال برگزاری است که متاسفانه در این مسابقات یک مرد با چند زن وارد درگیری فیزیکی شد که یکی از خانم ها، یکی از خواهران منصوریان بود
درباره جزئیات و علت درگیری و کتک کاری روایت شده که پدر یکی از دختران که فرزندش برابر شاگرد سهیلا منصوریان شکست خورده، به یکباره وارد سالن جنبی مسابقات که ورزشکاران در آن به گرم کردن مشغول بوده‌اند، می‌شود و پس از جر و بحث با حریف دختر خود (شاگرد سهیلا منصوریان) درگیری در سالن بالا می‌گیرد. الهه منصوریان به عنوان سرمربی تیم ساندای جوانان دختر اخیرا منصوب شده و شهربانو منصوریان نیز به‌ عنوان مربی این تیم فعالیت می‌کند.

واکنش رییس فدراسیون ووشو به این درگیری

امیر صدیقی رییس فدراسیون ووشو در خصوص درگیری و حواشی ایجاد شده در مسابقات انتخابی تیم ملی و درگیری یک‌ مرد با خواهران منصوریان گفت: فدراسیون قطعا از طریق مراجع قانونی پیگیر درگیری مسابقات انتخابی تیم ملی است و با تشکیل کمیته انضباطی با مخاطیان هم برخورد جدی خواهد کرد.
امیر صدیقی رییس فدراسیون ووشو در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جی پلاس، در خصوص درگیری و حواشی ایجاد شده در مسابقات انتخابی تیم ملی و درگیری یک‌ مرد با خواهران منصوریان گفت: این مسابقات یکی از رقابت‌های پر اهمیت رشته ووشو است که در رده جوانان، نوجوانان و گروه‌های سنی برگزار می‌شود و ما برای اینکه مسابقات شرایط بهتری داشته باشد هر رده را به صورت جداگانه برگزار می‌کنیم.
متاسفانه روز گذشته پدر یکی از ورزشکاران که بیرون از سالن بوده و مسابقات هم بدون تماشاگر بود متوجه می‌شود فرزندش نتیجه را واگذار کرده بنابراین هتک حرمت می‌کند و وارد محدوده‌ای می‌شود که آقایان اجازه ورود ندارند و با عوامل حراست، برگزاری مسابقات و ورزشکاران درگیر می‌شود. در نهایت نیروهای بیشتر ورود می‌کنند و او متواری می‌شوند. فدراسیون ووشو در حال پیگیری این موضوع از طریق مراجع قضایی است و کمیته انضباطی هم تشکیل و با خاطیان برخورد خواهد شد.
صدیقی در پایان با اشاره به درگیری خواهران منصوریان با فرد مذکور تصریح کرد: این شخص کار خطایی انجام داده، وارد فضای ممنوعه شده و به بانوان هتک حرمت کرده؛ از طرفی خواهران منصوریان هم به عنوان مربی حضور داشتند و به عنوان بزرگ تر خواستند از کوچک ترها مراقبت کنند. در هرصورت خدا را شکر با ورود به موقع انتظامات کسی آسیب ندید و به طور قطع در حال پیگیری این مسئله هستیم.
 
 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار