|
|
کدخبر: ۱۰۵۱۵۶

همیشه عاشق پرسپولیس هستم

پروین می گوید ان‌شاءا… تیم را قهرمان جام‌حذفی می‌ کند.

به گزارشامیدبه نقل از عرش نیوز،علی پروینسرپرست موقتپرسپولیسشد و حالا پیدا کردن او سخت‌تر از گذشته است. عصر دیروز و با کمک یکی از دوستان مشترک، برای دقایقی با جانشین محمد رویانیان صحبت کردیم. علی‌آقا که حتی برای گفت‌وگوی تلفنی نیز سرش خیلی شلوغ بود، بالاخره جواب تلفن را داد و این شروع یک مصاحبه کوتاه بود. مصاحبه‌ای که باید با لهجه خودش بخوانید:

*علی‌آقا! تبریک می‌گوییم.

خواهش می‌کنم. الان که نباید تبریک بگویید، ان‌شاءا… وقتی تیم را مهیا و آماده کردیم و از این وضعیت درآمد، آن وقت تبریک بگویید. فعلاً همه باید حمایت کنید تا به امید خدا این تیم را دوباره بسازیم.

*برای مخاطبان خبرورزشی تعریف می‌کنید چه اتفاقاتی رخ داد و چگونه سرپرست موقت پرسپولیس شدید؟

دیروز زنگ زدند و گفتند جلسه هیأت‌مدیره است. ما هم امروز صبح آمدیم دفتر باشگاه تا حرف بزنیم. آقارویانیان استفعا داده بود، اعضا بررسی کردند و گفتند علی پروین سرپرست بشود! ما هم قبول کردیم و گفتیم باید آقارویانیان هم بماند.(علی‌آقا هنوز به محمد رویانیان می‌گوید محمد رویائیان! این موضوع را سردار هم می‌داند و چیز عجیبی نیست، بالاخره علی پروین است و نوع و ادبیات خاص صحبت کردنش!) آقارویانیان که ماند ما هم گفتیم یاعلی(ع)، ما هم هستیم و کار می‌کنیم. حالا هم می‌خواهیم ادامه دهیم، ان‌شاءا…

*اول فصل قرار بود همه‌کاره پرسپولیس شوید و در مصاحبه با ما گفتید خیلی انرژی و انگیزه دارید تا پرسپولیس را دوباره بسازید. هنوز هم همان انرژی را دارید؟

بله، چندبرابر هم بیشتر شده. به‌هر‌حال به خاطر هواداران که چند سال است ناراحت هستند و به خاطر این مردم و به خاطر اینکه علی دایی تنها نماند، من هم وارد معرکه شدم. ما همیشه شیفته و عاشق پرسپولیس هستیم و هرجا که باشیم دل‌مان برای پرسپولیس پر می‌زند. حالا هم زمینه کار فراهم شده و آمدیم آستین‌ها را بالا بزنیم تا ان‌شاءا… بهترین نتیجه را بگیریم. من اینجا به شما می‌گویم با تمام قدرت وارد صحنه شدم و برنامه‌ام این است که پرسپولیس را به جمع ۴ تیم‌برتر آسیا برسانم. علی دایی هم باید کمک کند، بازیکنان هم ان‌شاءا… همت می‌کنند و تیم را دوباره سرپا می‌کنیم.

*رویانیان از شما ناراحت نیست که سرپرست موقت شدید؟

نه بابا! من و سردار رابطه‌مان خیلی خوب است. من اگر می‌گویم عاشق پرسپولیس هستم، عاشق پست و مقامش که نیستم، عاشق خودِ خودش هستم! همین جا هم می‌گویم سردار، به خاطر همه کارهایی که کردی و زحماتی که کشیدی از شما ممنونیم. من از طرف مردم و این پرسپولیسی‌ها می‌گویم سردار خسته‌نباشی. خیلی زحمت‌ کشیدی. ایشان ناراحت نیست. خودش هم در جلسه بود و دید که چه اتفاقاتی افتاد. من هم اگر از کسی ناراحت باشم، مستقیماً به او می‌گویم از دستت ناراحتم. دلیلی ندارد برای کسی پیغام بفرستم. من علی پروین هستم و الکی به اینجا نرسیدم. سردار که رفت، ما هم امیدوارم بتوانیم نظر هواداران را جلب کنیم. البته مردم می‌دانند که این پست‌ها می‌آید و می‌رود ولی پرسپولیس همیشه می‌ماند و مسئله اصلی همه ما هم موفقیت پرسپولیس است.

*حالا به نظر شما این پرسپولیس قهرمان‌بشو هست یا نه؟

من که اصلاً ناامید نیستم. ان‌شاءا… به قهرمانی می‌رسیم. البته چشم​ امید من به جام‌حذفی است که بچه‌ها با قدرت و غیرت‌شان این جام را به مردم می‌دهند. این تیم خیلی گردن‌کلفت و قبراق است، علی دایی هم کارش را بلد است و ان‌شاءا… که جام می‌گیریم.

*در لیگ چطور؟
خدا بزرگ است. الان ۶ بازی دیگر مانده که می‌شود ۱۸ امتیاز. بچه‌ها یک تکانی به خودشان بدهند، ان‌شاءا… که پرسپولیس در جدول هم خودش را بالا می‌کشد. من که ناامید نیستم. فوتبال است و هزار اتفاق. از این ستون تا آن ستون فرج است. دعا می‌کنم بچه‌ها گذشته را فراموش کنند و با کمک هم، تیم را بیاوریم بالا. تا آخر فصل خیلی مانده، ببینیم چه می‌شود.

*الان بزرگ‌ترین مشکل پرسپولیس، مسائل مالی و بدهی به بازیکنان است که حتی بازیکنان به خاطر آن، یک روز قبل از دربی، تمرین را تحریم کردند. شما می‌توانید این اوضاع را درست کنید؟

ای بابا! بگذارید من کُتم را دربیاورم و کارم را شروع کنم، بعد از این سؤال‌ها بپرسید. آقارویانیان(دوباره پروین می‌گوید رویائیان) همه چیز را در جلسه توضیح داد و اعضا هم متوجه شدند که بدهی‌ها چطور است. من هنوز حساب و کتاب‌ها را به صورت کامل تحویل نگرفته‌ام اما فکر نمی‌کنم آنقدر باشد که بخواهیم به خاطرش زانوی غم بغل بگیریم و یک گوشه بنشینیم. باز هم می‌گویم من با قدرت آمده‌ام، ان‌شاءا… هیأت‌مدیره هم کمک می‌کند، وزارت ورزش هم حمایت می‌کند، آقارویانیان هم که هست، من هم سعی می‌کنم در حد توانم، کارهایی انجام بدهم که این نگرانی دیگر وجود نداشته باشد. باید ببینیم چه می‌شود، حالا بگذارید کار را استارت بزنیم.

*با علی دایی هم صحبت کرده‌اید؟

هنوز که نه(این مصاحبه حدود ساعت ۱۶ انجام شد) اما به زودی با علی‌آقای دایی هم صحبت می‌کنم و به او می‌گویم که مثل کوه پشتت ایستاده‌ام. برو کارت را ادامه بده!

*سر تمرین پرسپولیس نمی‌روید؟

نه، اگر هم بروم قصدم دخالت نیست. می‌روم تا دایی و بچه‌ها را ببینم. البته هنوز تصمیمی نگرفته‌ام.

*شنیده‌اید که شایعه شده علی دایی می‌خواهد استعفا بدهد و با رویانیان برود؟

این‌ها همه‌اش شایعه است و درست نیست. پرسپولیس یک بازی مهم دارد با یک حریف قلدر و گردن‌کلفت مثل فولاد. علی دایی هم رفته سر تمرین و با بازیکنان کار می‌کند. من نمی‌دانم این شایعه‌ها از کجا می‌آید ولی از آنهایی که از این حرف‌ها می‌زنند می‌خواهم دست از این کارهای‌شان بردارند. ما هم از علی‌آقای دایی حمایت می‌کنیم و نمی‌گذاریم نگران چیزی باشد. او کارش را بلد است و من به علی دایی ایمان دارم. امیدوارم فقط این حاشیه‌سازی‌ها کم شود تا کارمان را بکنیم.

*در جلسه هیأت‌مدیره به شما نگفتند الان که سرپرست موقت هستید امکان دارد هفته آینده مدیرعامل دائمی باشگاه شوید یا نه؟

بله، قول و وعده‌هایی دادند. ما تازه کارمان را شروع کردیم و تا وقتی ما را بخواهند، کار می‌کنیم. علی پروین گوشت و پوستش از پرسپولیس است و به خاطر همین، به عشق مردم آمدم تا کار کنم. دنبال این پست و مقام‌ها هم نیستم. گفته بودم تیم را بدهند به من، جام قهرمانی تحویل بگیرند. حالا ان‌شاءا… این بار قهرمانی می‌آوریم. همه هم کنار من هستند و کمک می‌کنند تا پرسپولیس را ببریم به جمع ۴ تیم ‌برتر آسیا. ما قبلاً این کار را کرده‌ایم و باز هم می‌توانیم.

*شنیدیم خیلی‌ها با شما تماس گرفتند و تبریک گفتند. درست است؟

بله، امیرخان قلعه‌نویی زنگ زد، حاج‌محمد(پروین گفت: مَمَد) مایلی‌کهن زنگ زد و تبریک گفت. خیلی‌های دیگر هم زنگ زدند که لطف داشتند. امیدوارم همه را روسفید کنم.

*حالا که سرپرست موقت شده‌اید، با هواداران حرفی ندارید؟

بله(این بله را خیلی غلیظ به زبان می‌آورد، از همان بله‌هایی که فقط علی پروین می‌تواند بگوید!) ما آمدیم یک طرف باشگاه را گرفته‌ایم تا کار را پیش ببریم. هواداران هم باید کمک کنند. بیایند برای حمایت از باشگاه. علی دایی باید حمایت شود، ما هم حمایت شویم. الان همه می‌خواهیم پرسپولیس موفق باشد، باید دست به‌دست هم بدهیم و به امید خدا قهرمان جام‌حذفی شویم. از آن طرف به لیگ هم فکر می‌کنیم که ان‌شاءا… یک مقام خوب و در ‌شأن پرسپولیس در این فصل به‌دست بیاوریم. ما دل‌مان به هواداران قرص و محکم است. با هم می‌رویم جلو تا ببینیم چه می‌شود.

ارسال نظر