|
|
کدخبر: ۱۱۲۷۰۰

من شروع و پایان لیگ را به تأخیر نیانداختم. این تقصیر من نیست این برنامه عقب افتاد تا از منافع یک باشگاه حمایت شود.

به گزارشامیدبه نقل از ورزش سه، کارلوسکی‌روشدر برنامه ورزش و مردم گفت: بسیار شفاف است این مطلب اردوی افریقا بخشی از برنامه آماده سازی ما برای جام جهانی بود. این اردو مخصوصا برای بازیکنان داخلی در ایران طراحی شده بود تا سطح فنی آنها را بالاتر ببریم. بالاخص اینکه نیجریه در گروه ما است. نظر ما بسیار مثبت بود که در این اردو و چهار بازی که تدارک دیده بودیم بتوانیم شرایط را بهبود ببخشیم. دلیل دوم انتخاب این اردو این است که بنا به تجارب بین‌المللی من آن حدی که در جام جهانی انتظار داشته باشیم نیست و باید از لحاظ فنی بالاتر بروند. بازیکنان تیم‌های نیجریه، بوسنی و آرژانتین در فضایی کار می کنند که به طور مثال در هربازی بین ۱۰ تا ۱۲ کیلومتر می‌دوند.

وی افزود:بازیکناننیجریه بوسنی در لیگ های خود ۶۴ دقیقه بازی فعال دارند در حالی که این در آسیا ۵۲ و تا ۵۴ دقیقه است این نفرات به طور عادی ۱۲ دقیقه بیشتر فعالیت دارند بنا به آخرین آمار در فوتبال ایران بین ۷ تا ۸ کیلومتر دوندگی وجود دارد. سومین دلیل این است که من توقعات ۸۰ میلیون ایرانی را روی شانه خود دارم. بنا به منافع باشگاه استقلال، سپاهان و فولاد خوزستان صحبت نمی‌کنم من از منافع ۸۰ میلیون ایرانی می‌گویم به همین خاطر نظرم این بود که احتیاج به این برنامه است. رئیس فدراسیون، هیأت رئیسه فدراسیون و سازمان لیگ با این برنامه و اجرای آن موافقت کردند. اگر به پیکره اصلی تیم ملی نگاه کنید ما ۴ – ۵ بازیکن داریم که در فوتبال اروپا بازی می کنند و در فضای مناسبی هستند. سایر نفرات ما در ایران هستند.

کی روش تأکید کرد: وقتی دیدم چهار بازیکن از ۱۱ نفر اصلی از ایران خارج شدند هیچ عقلانیتی نبود این اردو را برگزار کنیم. این مسئله منطقی نیست اردو برگزار شود وقتی پایه‌های اصلی تیم نیستند. دلیل بعدی این است که از لحاظ مالی حمایت نشدیم. به خاطر اینکه ما با بهترین و خاص ترین تیم‌های دنیا بازی می کنیم نیازبه برنامه خاص داریم و این برنامه را فدراسیون گرفت. سوال این است که ما نه حمایت تیم ملی را داریم و نه اینکه بازیکنان ما هستند. به همین خاطر پیشنهاد دادم اردو را لغو کنند. به همین خاطر موافقت کردم که کارمان را ادامه دهیم و استپ نکنیم. حتی در حیاط خانه من هم اردویمان را ادامه می‌دهیم.

سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: سوال اصلی اینجاست که از تمام مسئولان ورزش از وزیر محترم ورزش و رئیس فدراسیون می پرسم که آیا ما می خواهیم به برزیل سفر تفریحی داشته باشیم یا اینکه در آنجا افتخار آفرینی کنیم.

وی در مورد ناراحتی برخی مربیان مثل حسین فرکی از اینکه اعلام کردید زدن گل در جام جهانی بهتر از برد در آسیا است، گفت: صحبت من همان است که در ابتدا گفتم. اگر شما بخواهید بدانید آیا برنامه لیگ به نظر من مناسب است منفی است.

(در این لحظه تصاویری از موفقیت‌های ایران پخش شد که کی‌روش گفت: معنای این تصاویر چیست؟ وقتی کسی به آن توجه نمی‌کند وقتی پرچم ایران را در این تصویر می بینم وظیفه من تلاش برای برافراشتن این تیم است اما جالب است که الان داریم تنها از منافع یک یا دو نفر دفاع می کنیم)

من شروع و پایان لیگ را به تأخیر نیانداختم. این تقصیر من نیست این برنامه عقب افتاد تا از منافع یک باشگاه حمایت شود. همه می دانند لیگ برای منافع فتح الله زاده و قلعه نویی عقب افتاد همان باشگاهی که به این مسئله اعتراض می کند باعثشد لیگ عقب بیافتد. کی‌روش اهمیت ندارد من ابتدا از رئیس جمهوری قبلی آقای احمدی‌نژاد و رئیس جمهور فعلی آقای روحانی شنیدم که امسال اولویت اول حمایت از تیم ملی است.

وی در ادامه در مورد اینکه آیا روحانی از تیم ملی حمایت نکرده است، گفت: در جلسه‌ای رفتیم و آنجا مطرح شد امسال به خاطر جام جهانی اولویت اول تیم ملی است. دلیل برهم خوردن برنامه لیگ منافع قلعه نویی و فتح الله زاده در ابتدای فصل بود. اکنون که ۵ هفته به تعویق می افتد به دلیل منافع قلعه نویی و کرانچار است. اگر تیم ملی اولویت است چرا حمایتی انجام نمی شود.

وی ادامه داد: اگر آنها گله و شکایتی از شرایط خود دارند باید بروند از لیگ شکایت کنند. مهم ترین مطلب اینجاست که توقع هواداران از تیم ملی چیست. کرانچار از قوانین فیفا صحبت می کند که من از او بهتر می دانم هیچکس در این کشور بهتر از من قوانین فیفا را نمی دانم چرا در هنگام تدوین آن حضور داشتم اکنون ۲ سوال وجود دارد شما فکر می کنید فیفا برای موفقیت تیم ملی اهمیتی قائل است؟ آیا این کشورها که نمی خواستند ما به جام جهانی برویم برای موفقیت ما اهمیت قائل هستند. دو مربی به خاطر منافع خود نمی خواهند شرایط تیم ملی عملی شود به کرانچار که در مورد قوانین فیفا صحبت می کند می گویم آن قوانین برای موفقیت ایران تعریف نشده است. وقتی او فوتبال ایران و آلمان را مقایسه می کند از او می پرسم که کجای دنیا بازی ها ۵ هفته لغو می شود برای منافع یک باشگاه؟ از کرانچار و هواداران می خواهم برنامه بازی‌های دوستانه را ببینند. این تصویر را قلعه‌نویی و کرانچار و کفاشیان ببینند.

وی تأکید کرد: بعد از بازی ما با کره جنوبی این تیم ۱۵ بازی دوستانه کرده که ۱۰ تا از آنها مقابل تیم های حاضر در جام جهانی است از کرانچار می پرسم آیا تمام این بازی ها بر اساس برنامه فیفا بوده است.

وی گفت: در مقابل ما با تیم هایی بازی کردیم که حتی به جام ملت‌های آسیا نیز راه پیدا نکردند. نکته مهم این است که این تیم ملی کارلوس کی‌روش نیست بلکه این تیم ملی مردم ایران است. سوال مهم با احترام قلبی که به وزیر ورزش دارم این است که آیا ما باید برنامه محکمی برای موفقیت تیم ملی داشته باشیم و یا اینکه برنامه ما برای منافع دو باشگاه باشد. این نظر من است. تا زمانی که کفاشیان به من بگوید برو خانه و من را بیرون بیاندازد برای منافع ۸۰ میلیون ایرانی می جنگم(در این هنگام عوامل صحنه برنامه ورزش و مردم برای کی‌روش دست زدند!) وقتی قلعه‌نویی و کرانچار می گویند باید با برنامه فیفا برویم جلو با تمام احترام درست نیست.

کی‌روش در مورد اینکه وزیر گفته هروقت لازم است من کمک می‌کنم اما در فدراسیون فوتبال کسی این موضوع را نمی‌گوید، و همچنین در مورد اینکه اگر تیموریان و حسینی در ایران بمانند آیا بازهم اردو لغو می شود، گفت: زمانی که منتظری و جباری رفتند خیلی ناراحت بودم به دنبال این می گردیم که اینها را هم در اردوها بگنجانیم. وقتی کاپیتان اول و دوم تیم را دیدم دارند می روند واقعا کاری نمی توانم بکنم. کاپیتان ما گل های زیادی زد و کاندید بهترین بازیکن آسیا بود. با تمام احترامی که قائل هستم من با حضورم در ایران وجهه تیم ملی را بالا تر بردم به عنوان تیم اول به جام جهانی رفتیم اکنون در رنکینگ فیفا تیم اول آسیا هستیم اکنون با هواداران ایرانی می گویم حالا زمان ما است. سعی کردم در ایران این موضوع را یاد بدهم لباس مقدس تیم ملی برای هیچکس نیست و افرادی که تلاش زیادی می کنند به آن می رسند. به هیچ وجه متوجه نمی شوم بعد از صعود به جام جهانی داریم هدفمان را به خطر می اندازیم. بسیار شفاف چشم در چشم به فتح‌الله‌زاده، قلعه نویی و کرانچار می گویم این مسئله که با آن روبرو هستیم نباید با یکدیگر بجنگیم و در مقابل هم باشیم بلکه باید با آنها بجنگیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا می‌تواند کاپرفیلد شود، گفت: دقیقا همین اتفاقات در راه صعود ما به جام جهانی افتاد. فقط اینجا یک راه است تا زمانیکه کفاشیان بگوید برو و نمان من در اینجا می جنگم. همیشه از او حمایت می‌کنم. یک امر مسلم است من نمی‌خواهم دلیل سوتفاهم در این کشور باشم من اینجا نیستم که بخواهم بین باشگاه و فردی درگیری به وجود بیاورم من می خواهم بهترین راه حل برای موفقیت تیم ملی به دست بیاورم. اگر مسئولان فکر می کنند مشکل من هستم می توانم از تیم ملی بروم.

کی‌روش تأکید کرد: سوال اینجاست وقتی هیأت رئیسه فدراسیون دستورالعملی می دهد و انجام نمی شود چه می توان کرد. بازهم می گویم زمان از دست می دهیم و افراد ایران را ترک می کنند. می توانیم با کشتی به برزیل برویم اما وقتی به آنجا برسیم زمان تمام شده است. بازهم می گویم اگر مشکل فوتبال ایران من هستم می توانم دست بدهم و از ایران بروم. اگر این مطلب صحت دارد این موضوع را به ما بگویید واقعا گیج شدم. می بایست پاسخگوی ۸۰ میلیون ایرانی باشم. بازهم این صحبت خیلی ساده و شفاف است. وظیفه من دفاع از منافع ۸۰ میلیون ایرانی است. تأکید می کنم این مطلب بین ما نیست. اما می گویم اگر مشکل من هستم بگویید در روزنامه ها این را نگویید و از قانون به ما نگویید قول حمایت از تیم ملی را ندهید پولی که برای حمایت از تیم ملی آمده بود به سمت یک باشگاه هدایت شد. امروز ۳۰ ژانویه است و جام جهانی بین بهترین تیم ها دنیا از ژوئن برگزار می شود تمام بازیکنان تیمم ملی بوسنی در بهترین تیم های دنیا انگلیس، ‌ایتالیا و برزیل هستند. چند بازیکن لژیونر داریم که به اکثر آنها بازی نمی رسد باردیگر می گویم سوال من از شخص محترم وزیر ورزش این است که شما چه برنامه ای دارید آیا باید دنبال نقطه نظرات قلعه‌نویی یا کرانچار برویم یا دنبال نظر من؟ از همکاران خودم می پرسم. آیا ما پلان یک را انتخاب کنیم یا دو را اما از مسئولان می پرسم من چه کاری انجام دهم. این صحبت را تکرار می کنم چون همیشه انتقادات از من است. فقط پیشنهادات خود را به عنوان شخصی که از منفعت ۸۰ میلیون نفر دفاع می کند می پرسم آره یا نه؟

در حین صحبت های کی‌روش امیر قلعه نویی سرمربی استقلال نیز روی خط آمد تا توضیحاتی ارائه دهد اما بهرام شفیع به دلیل کمبود وقت از قلعه نویی عذرخواهی کرد و سرمربی استقلال موفق نشد در مورد اظهارات کی‌روش نظرش را بگوید.

ارسال نظر