|
|
کدخبر: ۱۴۶۱۳۰

تیم کی روش زیر ذره بین یک روزنامه نیجریه ای

خبرگزاری تسنیم: یک روزنامه نیجریه ای ادعا کرد شاگردان کارلوس کی روش از لحاظ آمادگی جسمانی و نبود بازیکن جانشین کافی دچار ضعف هستند.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، یک روزنامه معتبر نیجریه ای در فاصله ۸۸ روز به آغاز جام جهانی برزیل اقدام به بررسی وضعیت نقاط ضعف تیم های گروه F این رقابت ها کرده است که در این بین و از نگاه نگارنده گزارش شاگردان کی روش فاقد قوای جسمانی لازم برای رقابت در این تورنمنت معتبر هستند.

تیم ملی فوتبال نیجریه که پنجمین حضورش در رقابت های جام جهانی را تجربه خواهد کرد در گروه F جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با تیم های ایران، آرژانتین و بوسنی و هرزگوین همگروه است.

تحلیل شرایط تیم های حاضر در گروه F جام جهانی از نگاه این روزنامه نیجریه ای در زیر می آید:

ایران: ضعف آمادگی جسمانی و بازیکنان جانشین

ایران چند بازیکن باکیفیت در خط حمله دارد و به خط دفاعی اش که توسط سیدجلال حسینی رهبری می شود، دلگرم است ولی همچنان نگرانی هایی بابت میانگین سنی و آمادگی جسمانی در این تیم وجود دارد. عمده بازیکنانی که پیش از این به اردوی تیم ملی ایران فراخوانده شده اند در باشگاه های کشورشان در سطح پایینی بازی می کنند و نمی توانند در مسابقات سطح حرفه ای ۹۰ دقیقه تمام در یک بازی محکم و سرسخت استقامت کنند.

اگر مصدومان را هم به حساب بیاوریم کارلوس کی روش در مواردی که باید به بازیکنانش استراحت بدهد گزینه های خیلی کمی برای جانشینی دارد. بازی دوستانه ایران مقابل گینه که با شکست ۲ بر یک شاگردان کی روش همراه شد نیز این موضوع را نشان داد. وقتی این نقاط ضعف در تیم ایران وجود داشته به نظر می رسد شاگردان کی روش در برزیل شادی و طراوت خود را از دست خواهند داد.

نیجریه: ضعف در کارهای تهاجمی و تکنیکی

نیجریه دسته ای از بازیکنان جوان را در اختیار دارد که در حال رشد و پیشرفت هستند. تیم ملی نیجریه سال گذشته با همین بازیکنان موفق شد به قهرمانی جام ملت های آفریقا برسد ولی با این وجود شاگردان استفان کِشی از کمبود تجربه لازم رنج می برند. علاوه بر این سرمربی نیجریه نیز تجربه حضور در رقابت های جام جهانی را ندارد که از این بابت برای او نقطه ضعفی به شمار می آید.

کادر فنی عقاب ها هم سطح بالا و در حد کلاس جهانی نیست و بیشتر بازیکنان نیجریه نیز در سطح بالایی از فوتبال اروپا بازی نمی کنند. شکی نیست که کیفیت رقابت های جام جهانی به مراتب بالاتر از مسابقات جام ملت های آفریقاست و امکان دارد رویای درخشش نیجریه در جام جهانی همانند حضور این تیم در جام کنفدراسیون های برزیل ۲۰۱۳ دود شده و به هوا برود.

بزرگترین نگرانی عقاب ها خط حمله این تیم و ضعف در گلزنی است. بازی اخیر دوستانه نیجریه مقابل مکزیک که با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه یافت نشان داد که این تیم چه خط حمله کندی دارد. تنها مهاجم برجسته ای که استفان کِشی می تواند روی آن حساب باز کند امانوئل اِمنیکه است. به نظر می رسد با وجود ضعف در خط حمله سرمربی تیم نیجریه قصد ندارد ایکه اوچه و اوساز اودموینگی را با خود به برزیل ببرد.

آرژانتین: ضعف در خط دفاعی

تیم ملی آرژانتین در کارهای تهاجمی و تلاش برای بالا بردن کیفیت این منطقه از بازی خود هرگز دچار ضعف نبوده است ولی نگرانی دیرینه در خصوص خط دفاعی این تیم وجود داشته و حالا زنگ این نگرانی برای رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ هم به صدا درآمده است. فدریکو فرناندز در خط دفاع آلبی سلسته قدرتمند ظاهر شده و اسکیل گارای هم گزینه خوبی برای حضور در خط دفاعی است ولی قلب خط دفاعی این تیم نمی تواند در مقابل تیمی همچون برزیل مقاومت کند.

در سمت راست خط دفاع آرژانتین هم با حضور احتمالی مارکوس روخو علامت سؤال وجود دارد. همانطور که مسی و مهاجمان دیگر آرژانتین می توانند دروازه رقبا را باز کنند، امکان دارد که به راحتی دروازه شان گشوده شود. این نقطه ضعف از آرژانتین تیمی شکست پذیر و شکننده می سازد.

بوسنی و هرزگوین: ضعف در خط دفاعی

بوسنی و هرزگوین اولین حضورش در رقابت های جام جهانی را تجربه خواهد کرد. خط حمله بوسنی را مهاجمان نامداری شکل می دهند و این تیم در خط هافبک هم بازیکنان مستعدی همانند دروازه بان طراز اولش دارد. تنها نقطه ضعفی که می توان متوجه بوسنی دانست، مربوط به خط دفاعی این تیم است. مصدومیت برخی بازیکنان بوسنی خط دفاعی این تیم را مختل کرده است و روی هر ۲ مدافع میانی بوسنی علامت سؤال وجود دارد.

البته شاید سداد کولاسیناچ بتواند در پست مدافع چپ به طور دائمی ایفای نقش کند اما با این وجود ضعف های بوسنیایی ها در خط دفاعی غیرقابل چشم پوشی است. بازی دوستانه بوسنی مقابل مصر در اتریش که با شکست ۲ بر صفر این تیم همراه شد نشان داد که بوسنی در خط دفاع آسیب پذیر است.

انتهای پیام /

ارسال نظر