|
|
کدخبر: ۱۴۶۲۷۶

به روز رسانی می شود

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران در نشست خبری صحبت های خود را در مورد برنامه های آینده اعلام کرد.

به گزارشخبرگزاری فارس، مهدی تاج در کنفرانس مطبوعاتی امروز خود در سازمان لیگ فوتبال ایران ضمن تسلیت ایام فاطمیه و تبریک آغاز سال جدید گفت: صحبت امروز ما در مورد جوان سازی و آیین نامه قراردادهای لیگ سال آینده است. امام صادق(ع) می گوید بزرگترین عیب آن عیبی است که نزد صاحبش پوشیده باشد در لیگ فوتبال ایران به این نتیجه رسیدیم که باید فکرمان به سمت پویایی باشد. با دوستان زیادی در این مورد صحبت کرده ام تا عملکرد خوبی داشته باشیم.

وی افزود: در این مسئله بحثفنی و فرهنگی همانند دوقلوهای به هم چسبیده هستند و از دوستان می خواهیم در حال حاضر تصمیمات ما را تکذیب یا تجلیل نکنند و در حال حاضر نیازی به این مسئله نیست، باید این موضوع را تحلیل کنیم و اگر مشکلی وجود دارد این مسئله برطرف شود.

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران در ادامه خاطرنشان کرد: بنده و محمدرضا ساکت در این مورد تحقیق کرده ایم ساکت فردی تشکیلاتی است که با او دوستی ۲۰ ساله دارم. روی چارت این کار تحقیق می کنیم تا به نتیجه ای مطلوب برسیم.

تاج با اشاره به اینکه سازمان لیگ سالی ۶ هزار مسابقه برگزار می کند، عنوان کرد: باید حلقه های اتصال لیگ دسته ۳، لیگ دسته ۲، لیگ دسته یک و لیگ برتر و تیم ملی را تعریف کنیم اگر لیگ برتر به تیم ملی سرویس ندهد و اگر لیگ دسته یک به لیگ برتر سرویس ندهد فایده ای ندارد.

وی افزود: از گزارشاتی که به دست آوردیم به این نتیجه رسیدیم که در لیگ دسته اول فوتبال ایران ۱۸ درصد از بازیکنان جوانان و امیدها هستند که میزان استفاده از آنها تنها یک درصد است این نشان از مشکلات ما دارد همین مسئله در لیگ برتر وجود دارد مسائلی مثل نتیجه گرایی و اقتدارگرایی در به وجود آمدن این شرایط مؤثر است. سامانه ای را درست کرده ایم تا اتفاقات تازه ای در این لیگ ها رقم بخورد هنوز نسخه جدیدی مشخص نشده و تنها به باشگاه ها اعلام کردیم قراردادی نبندند چون ممکن است در آیین نامه تغییراتی به وجود بیاید که دچار مشکل شود.

تاج تأکید کرد: آیین نقل و انتقالات را براساس جوان گرایی نوشتیم از مربیانی مثل مجید جلالی، رسول کربکندی، مهدی مناجاتی، جعفر کاشانی، امیر حاج رضایی و… مشورت گرفتیم البته با خیلی از افراد نیز نتوانستیم صحبت کنیم. باید به نتیجه ای برسیم که برون رفت خوبی داشته باشد شاید چهار اتفاق جدید رخ دهد که به ترتیب از آنها نام می برم اول به وجود آوردن قوانین محدود کننده است که تا جایی که بتوانیم سعی می کنیم این کار را صورت ندهیم، دوم قوانینی تشویق است مسئله سوم ارزیابی باشگاه ها و مسئله چهارم چرخه تولید بازیکن است که در این مورد محدودیت هایی داریم و چرخه ما خوب کار نمی کند.

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران با اشاره به اینکه با زلاتکو کرانچار، دراگان اسکوچیچ و لوکا بوناچیچ صحبت کرده است، عنوان کرد: محمدرضا ساکت نیز به عنوان محور موضوع در حال صحبت با افراد مختلف است حرف مربیان کروات این بود که می توان از دو بازیکن زیر ۲۱ سال با قراردادن قوانینی در شروع هر مسابقه استفاده کرد. این حرکت کار نادری است که تنها در یک کشور استفاده می شود و نباید از این کار استفاده کنیم قوانین دیگری وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد به طور مثال هر تیم تنها با ۱۷ بازیکن بالای ۲۳ سال قرارداد بندد که این شرایط برای تمام باشگاه ها یکسان باشد اگر ظلم بالسویه باشد عدل است مرز پختگی در فوتبال ایران ۲۵ سال است مرز پختگی در فوتبال به بازیکنی اتلاق می شود که ۴۵ تا ۵۰ بازی در لیگ انجام داده باشد. در بعضی از لیگ ها در دنیا مرز پختگی در ۲۰ سال است که این نشان می دهد آمار در فوتبال ما بالا رفته و باید فکری به حال این موضوع کرد. مسئله بعدی در بازی بازیکنان است که باید به آن پرداخته شود.

ادامه دارد

انتهای پیام /

ارسال نظر