|
|
کدخبر: ۱۴۶۲۹۸

فوتبال در ایران مظلوم واقع شده است

خبرگزاری تسنیم: رئیس فدراسیون فوتبال مهمترین مشکل این فدراسیون را مالی دانست.

به گزارشخبرگزاری تسنیمو به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، نشست هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال صبح امروز(یک شنبه) در دفتر علی کفاشیان برگزار شد که در آن علاوه بر رئیس فدراسیون فوتبال، مهدی محمدنبی، سیدمحمدهادی آیت الهی، مهدی تاج، فریده شجاعی، غلامرضا بهروان، فریدون اصفهانیان، حیدر بهاروند، منصور قنبرزاده، شهاب الدین عزیزی خادم، دکتر محمدحسین علیزاده، دکتر رضا قراخانلو، گل محمدی و امیرحسین حسینی حضور داشتند.

در ابتدای نشست علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ضمن تشکر از زحماتی که طی سال گذشته از سوی مسئولان فدراسیون و اعضای هیئت رئیسه کشیده شد، گفت: فدراسیون فوتبال سال پر کار و فعالی را پشت سر گذاشت و طبق برنامه ریزی که انجام شده بود، تمامی فعالیت های خود را به خوبی انجام دادیم.

«در سالی که گذشت چه در بخش آکادمی ملی فوتبال و چه در بخش تیم های ملی موفقیت های خوبی را کسب کردیم»، وی با بیان این جمله افزود: در سال ۹۲ تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی برزیل راه یافت، تیم ملی فوتبال ساحلی برای اولین بار قهرمانی جهان شد و همچنین عناوین برتر آسیا و المپیک را کسب کرد، تیم ملی فوتسال بانوان برای اولین بار عنوان نایب قهرمانی آسیا را به خود اختصاص داد و تیم ملی فوتسال آقایان نیز عنوان قهرمانی آسیا را به خود اختصاص داد و در تیم های ملی و در رده های زیر ۱۴، زیر ۱۶، زیر ۱۵ و زیر ۱۷ سال نیز عملکرد خوبی داشته ایم.

وی با یادآوری اینکه «این موفقیت ها گوشه ای از فعالیت های صورت گرفته در فدراسیون فوتبال بود که برای اولین بار و با همکاری مسئولان فدراسیون رخ داد»، خاطر نشان کرد: همچنین در بخش باشگاه ها و در زمینه کسب امتیاز علاوه بر رنکینگ فیفا در آسیا که ایران در صدر است، باشگاه ها هم توانستند امتیازات بالایی را کسب کنند و ضمن کسب سهمیه کامل لیگ قهرمانان آسیا، بهترین امتیازات را در آسیا کسب کرده ایم و امیدواریم در سال آینده نیز این موفقیت ها همچنان ادامه دار باشد و شاهد امتیازات بالای فوتبال ایران باشیم.

کفاشیان با تبریک به گل محمدی، معاون سابق پشتیبانی مالی آکادمی ملی فوتبال به دلیل انتصابش به عنوان مدیرکلی ورزش و جوانان استان البرز گفت: در سال گذشته فستیوال فوتبال پایه برای رده سنی زیر ۱۰،۱۱ و ۱۲ سال برگزار شد و فدراسیون فوتبال حمایت ویژه ای از برگزاری این فستیوال داشت.

رئیس فدراسیون فوتبال سال ۹۲ را سال فعالی برای تیم های نوجوانان و جوانان در بخش های دختران و پسران دانست و گفت: تیم فوتبال بانوان ایران در رده سنی جوانان به تورنمنت روسیه اعزام می شود و تیم دختران نونهالان به رقابت های آسیایی سریلانکا می رود.

وی در ادامه افزود: در سال ۹۲ تیم ملی فوتبال ساحلی بلاروس به ایران آمد و چند بازی دوستانه با ملی پوشان فوتبال ساحلی داشت. تیم فوتبال نوجوانان ایران در تورنمنت اندونزی - مالزی شرکت کرد و نایب قهرمان شد. همچنین در اوایل سال ۹۲ این تیم در تورنمنت ایتالیا به مقام نایب قهرمانی رسید. تیم جوانان از مرحله مقدماتی رقابت های فوتبال قهرمانی آسیا در کرمان به عنوان تیم اول به مرحله نهایی مسابقات صعود کرد و همچنین در جام جهانی کوچک جوانان روسیه به مقام پنجم رسید. تیم جوانان در کشورهای چین، کویت، ایتالیا هم اردوهایی را برگزار کرد.

کفاشیان ضمن ابراز امیدواری از اینکه تیم های فوتبال نوجوانان و جوانان ایران به جام های جهانی ۲۰۱۵ شیلی و نیوزلند صعود کنند، خاطر نشان کرد: سال گذشته و به خصوص در پایان فصل، شاهد قضاوت خوبی از داوران لیگ برتر بودیم اما بحثاصلی ما درباره حق پخش تلویزیونی است که در حال حاضر روی آن تمرکز کرده ایم. بیشترین مشکل فدراسیون مشکل مالی است اما با این حال اعزام تیم های پایه به مسابقات را متوقف نکرده و سعی داریم با رفع مشکلات مالی، شرایط را برای تیم های ملی و تیم ملی فوتبال در جام جهانی مهیا کنیم تا ملی پوشان بهترین عملکرد را داشته باشند.

کفاشیان در پایان اظهار داشت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص سال اقتصاد مقاومتی، از سازمان لیگ برتر می خواهیم تا نگاه ویژه ای به این امر داشته باشد. یکی از مواردی که می خواهیم در سال آتی با همکاری مجمع انجام دهیم بحثحق پخش تلویزیونی و اقتصاد مقاومتی است. بر همین اساس قصد داریم تا در بخش اقتصاد مقاومتی، از باشگاه هایی که شفاف سازی کرده و مشکلی نداشته باشند تقدیر کرده و با باشگاه هایی که شفاف سازی نکرده و در زمانی که از آنها درخواست ارائه مدارک و یا هر موارد دیگری داشته ایم، در اختیارمان نگذاشته اند، برخورد کنیم. معتقدم فوتبال مظلوم واقع شده و قصد داریم با شفاف سازی در سال آینده دیگر شاهد وجود فوتبال شفاف و به دور از حاشیه باشیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر