|
|
کدخبر: ۱۴۶۳۰۲

طبق قوانین جدید کنفدراسیون آسیا؛

رییس سازمان لیگ برتر فوتبال ایران گفت: طبق آخرین اعلام کنفدراسیون آسیا در لیگ قهرمانان آسیا از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۶ به مدت ۳ سال ۳ سهمیه خواهد بود.

رییس سازمان لیگ برتر فوتبال در گفتگو باخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگارانگفت: بر اساس مقررات جدید AFC ایران برای سال اینده در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با سه تیم به صورت مستقیم و یک تیم به صورت غیرمستقیم و پلی آف حضور خواهد یافت. این قانون برای فصل های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ است.

تاج در ادامه اضافه کرد: بر اساس مقررات جدید AFC لیگ های اول و دوم آسیا ۳ سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف خواهند داشت. لیگ های سوم و چهارم آسیا نیز دو سهمیه مستقیم و دو سهمیه پلی آف خواهند داشت سایر لیگ ها هم یک سهمیه مستقیم به همراه یک سهمیه پلی آف خواهند داشت.

رییس سازمان لیگ بیان کرد: ناظران AFC اواسط سال آینده به ایران می آیند تا ورزشگاه ها و امکانات تیم های ما را ارزیابی کنند. به نظرم لیگ برتر ما و ژاپن سقف آسیا را می گیرند. یعنی ما سه سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف را خواهیم گرفت.

بر این اساس تیم های اول و دوم جدول لیگ برتر و قهرمان جام حذفی که به صورت مستقیم به لیگ قهرمانان آسیا صعود می کنند که همچنین تیم سوم لیگ برتر به پلی آف می رود.

انتهای پیام /

قوانین اعمال شده توسط AFC دو ساله است و ما سعی می کنیم که با رایزنی های انجام شده این قوانین را تغییر دهیم.

ارسال نظر