|
|
کدخبر: ۱۴۶۳۵۳

هیئت دولت برای مدیریت سرخابی ها تصمیم گیری می کند

خبرگزاری تسنیم: نماینده تام الاختیار وزیر ورزش و جوانان در پیگیری فرایند خصوصی سازی و واگذاری استقلال و پرسپولیس اولویت این وزارتخانه را سپردن مدیریت باشگاه پرسپولیس به یکی از بزرگان باشگاه عنوان کرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، جلسه پیشکسوتان و چهره های مطرح باشگاه پرسپولیس با امیررضا خادم، معاون حقوقی، پارلمانی و هماهنگی امور استان ها وزارت ورزش و جوانان برگزار می شود. در این جلسه که در سالن اجتماعات ورزش و جوانان برگزار می شود، قرار است درباره وضعیت مدیریت باشگاه پرسپولیس در فصل آینده و شرایط واگذاری این باشگاه به بخش خصوصی بحثشود.

امیررضا خادم درباره این جلسه اظهار داشت: قرار است در نشست با پیشکسوتان و چهره های مطرح باشگاه پرسپولیس در خصوص شرایط حال و فصل آینده این تیم و حضورش در لیگ همفکری شود.

وی با بیان اینکه در این جلسه ۲ بحثاصلی مطرح می شود، ادامه داد: نحوه واگذاری و مدیریت کلان باشگاه پرسپولیس قبل از واگذاری به بخش خصوصی، یکی از موضوعات اصلی جلسه با پیشکسوتان این باشگاه است. ما دنبال پیشنهادات عملی و مالی و گروهی هستیم و می خواهیم هم برای واگذاری کوتاه مدت و هم برای واگذاری قطعی و کامل پشتوانه ها، چارچوب ها و برنامه ها را بررسی کنیم.

نماینده تام الاختیار وزیر ورزش و جوانان در پیگیری فرایند خصوصی سازی و واگذاری شرکت های استقلال و پرسپولیس خاطر نشان کرد: تاکید ما بر این است که آینده ۲ تیم پرسپولیس و استقلال تضمین شود و به آرامش و ثبات مالی و مدیریتی برسند و اگر رقابت و برد و باختی وجود دارد، در مستطیل سبز باشد.

معاون وزیر ورزش و جوانان افزود: اولویت وزارت ورزش و جوانان سپردن مدیریت باشگاه پرسپولیس به یکی از بزرگان این باشگاه است. با توجه به شنیده ها، بزرگان پرسپولیس به اداره و مدیریت کلان باشگاه علاقمند هستند. از نظر وزارت ورزش و جوانان هم این بزرگان در اولویت قرار دارند. بحثدیگری که در جلسه فردا مطرح می شود، حضور یکی از افراد خوش نام پرسپولیس در هیئت مدیره این باشگاه است.

خادم خاطر نشان کرد: یکی از موضوعات قابل بحثدر جلسه با پرسپولیسی ها این است که حتماً یکی از چهره های خوش نام و خاک خورده پرسپولیس در هیئت مدیره این باشگاه حضور داشته باشد. فردا درباره حضور جدی یکی از این چهره ها در هیئت مدیره که تا حد امکان به انتخاب خودشان باشد، مذاکره می کنیم. افراد حاضر در جلسه فردا می توانند راهکارهای شان را برای بهتر شدن شرایط باشگاه ارائه کنند.

نماینده تام الاختیار وزیر ورزش و جوانان در پیگیری فرایند خصوصی سازی و واگذاری شرکت های استقلال و پرسپولیس یادآور شد: بعد از پرسپولیس نوبت به استقلالی ها می رسد که تکلیف مدیریت شان را مشخص کنند. در حال حاضر تیمی از بازرسی و حسابرسی وزارت ورزش و جوانان در حال بررسی وضعیت مالی باشگاه استقلال هستند. با توجه به اینکه ثبات مدیریتی باشگاه پرسپولیس با مشکل روبرو بود، این باشگاه را در اولویت قرار دادیم اما بعد از پایان سال ۹۲ و اتمام حسابرسی، در باشگاه استقلال هم تعیین تکلیف می شود.

وی درباره شرایط واگذاری ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس هم گفت: تصور و سعی ما این است که در کوتاه ترین زمان ممکن هیئت مدیره باشگاه های استقلال و پرسپولیس را ترمیم و تکلیف قطعی این فصل و فصل آینده این ۲ باشگاه را تعیین کنیم. به موزات این بحث، واگذاری این باشگاه ها به بخش خصوصی در دستور کار است. در سطح وزراء جلسات متعدد و متنوعی را برگزار کرده ایم اما تا پایان سال جلسه دیگری نداریم. سال آینده این جلسات را پیگیری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه بحثواگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس در هیئت دولت مطرح شده است، خاطرنشان کرد: همانطور که در اخبار گفته شده است، بحثواگذری این ۲ باشگاه از سطح وزارت ورزش و جوانان خارج شده و در هیئت محترم دولت برای آینده این باشگاه ها تصمیم گیری می شود. در هیئت دولت کارگرهی تشکیل شده که آنها گزارشات را به هیئت دولت می دهند. فضای کار از سطح وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی خارج شده و این هیئت دولت است که درباره نحوه مدیریت و واگذاری این باشگاه تصمیم می گیرد.

خادم پیگیری وضعیت باشگاه های استقلال و پرسپولیس را وظیفه وزارت ورزش و جوانان دانست و اظهار داشت: این وظیفه ذاتی وزارت ورزش و جوانان است که تا تعیین تکلیف قطعی که طبق قانون بودجه ۹۳ این واگذاری باید اتفاق رخ دهد، شرایط حال حاضر و فصل آینده را مشخص کند و اجازه ندهد تحت تاثیر این واگذاری قرار بگیرد. ما در نظر داریم این ۲ باشگاه به ثبات مالی و مدیریتی نایل شوند. هرچند تاکید می کنیم که دولت و وزارت ورزش و جوان هیچ پول و منبع مالی مشخصی را برای حمایت مالی ندارند. تصور ما این است که با توجه به پتانسیل این ۲ باشگاه، این ساماندهی مالی می توانست سریع تر انجام شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر