|
|
کدخبر: ۱۴۶۷۱۵

شعبانی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: رئیس پیشین کمیته فرهنگی کمیته ملی المپیک گفت: لازم بود که علی آبادی به همراه عباسی در مراسم تجلیل از مدال آوران المپیک ۲۰۱۲ حضور می یافتند.

غلامحسین شعبانی در مورد برگزاری مراسم تجلیل از مدال آوران المپیک ۲۰۱۲ لندن به خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیمگفت: اینکه خیلی زود از قهرمانان المپیک تقدیر شد جای تشکر دارد! ما به صراحت در احادیثداریم که مزد کارگر را تا قبل از اینکه عرق او خشک شود باید پرداخت.

سردبیر هفته نامه دنیای ورزش اضافه کرد: وقتی به ورزشکاران و قهرمانان ورزشی قولی می دهیم، شایسته است با تامین بودجه و تقدیر به موقع از آنها، شیرینی قهرمانی این عزیزان را مضاعف کنیم ولی متاسفانه شاهد هستیم این مراسم آنقدر دیر برگزار می شود که خود قهرمان ورزشی هم فراموش می کند که مدال گرفته است. امیدوارم اعتبار مربوط به پاداش چنین رویدادهایی از قبل تامین شود چون خلف وعده با آموزه های دینی ما در تضاد است.

شعبانی عنوان کرد: چیزی که من در مراسم تجلیل از مدال آوران المپیک ۲۰۱۲ لندن دیدم این بود که هدف فرهنگی و معنوی در پس این کار وجود نداشت و صرفا اهدای جوایز مد نظر برگزارکنندگان مراسم بوده و فضا موجود عاری از معنویت بود.

رئیس پیشین کمیته فرهنکی کمیته ملی المپیک گفت: علی آبادی رئیس کمیته ملی المپیکی بوده که این جوایز را برای اهدا به قهرمانان در نظر گرفته است. بنابراین لازم بود که او به همراه عباسی - وزیر وقت ورزش و جوانان - در مراسم حضور می داشت. من اطلاع ندارم که این دو نفر دعوت بوده اند یا نه، ولی در هر حال غیبت آنها در این مراسم ناراحت کننده بود. نکته ای که به مراتب بیشتر مرا تحت تاثیر قرار داد و ناراحت کرد، حضور بهرام افشارزاده دبیرکل سابق کمیته ملی المپیک و دعوت نشدن او برای حضور در روی سن بود.

شعبانی تصریح کرد: افشارزاده در زمانی که علی آبادی و عباسی در راس کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش با هم درگیری شدیدی داشتند، سختی های زیادی کشید تا ارتباط دو طرف را حفظ کند. به اعتقاد من او نسبت به خیلی از کسانی که روی سن رفتند، شایستگی بیشتری داشت. من به مراسم انجام شده از نظر فرهنگی اخلاقی، نمره منفی می دهم.

انتهای پیام /

ارسال نظر