|
|
کدخبر: ۱۴۷۱۲۷

سریال بی حرمتی به ایثارگران این بار در وزارت ورزش و جوانان

رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان و پیوند اعضا گفت: بی احترامی که اخیراً در وزارت ورزش و جوانان به ایثارگران صورت گرفته است قابل چشم پوشی نیست.

کرم الله علیمرادی در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارسیا انتقاد از عملکرد مسئولان وزارت ورزش و جوانان در تقدیر از ایثارگران این وزارتخانه گفت: روز پنج شنبه ۲۲ اسفندماه به مناسبت روز شهید، مراسمی تحت عنوان قدردانی از ایثارگران توسط وزارت ورزش و جوانان برگزار شد که از حدود ۱۵ نفر از ایثارگران این وزارتخانه تقدیر شد.

وی ادامه داد: این در حالی است که وزارت ورزش و جوانان ۲ آزاده بیشتر ندارد که هیچ کدام از این نفرات در بین اسامی که مورد تقدیر قرار گرفتند، نبودند. یکی از این آزاده ها علی اکبر سلیمانی معاون توسعه ورزش های همگانی وزارت ورزش و جوانان است که به همراه خانواده اش در مراسم حضور پیدا کرده بود، که نه تنها تقدیری از وی صورت نگرفت بلکه کوچک ترین نامی هم از این آزاده برده نشد.

علیمرادی افزود: این آزاده با این رفتار مقابل خانواده اش به نوعی مورد بی احترامی قرار گرفت که به همین دلیل تصمیم به ترک مراسم گرفت که با توصیه دوستان منصرف شد. جالب اینجاست در این مراسم، برخی افراد مورد تقدیر قرار گرفتند که از نفرات تازه وارد به وزارتخانه بودند که به صورت مأمور به این وزارتخانه ورود کرده بودند و از بدنه وزارتخانه نبودند. حتی از یکی از مدیرانی تقدیر شد که ۲ هفته بیشتر نیست به وزارتخانه آمده است، در صورتی که سلیمانی کارمند ۲۰ ساله و باسابقه این وزارتخانه محسوب می شود.

رئیس فدراسیون ناشنوایان تصریح کرد: از این رفتار مسئولان وزارت ورزش و جوانان متعجب شدیم که معیار انتخاب این افراد به چه صورت بوده است؟ چطور فردی که رزمنده، جانباز و آزاده بوده است و به نوعی شهید زنده محسوب می شود، جایی در بین افراد ایثارگر وزارتخانه ندارد؟ چرا مسئولان وزارتخانه چنین رفتاری می کنند؟ این تبعیض باعثتفرقه در خانواده ایثارگران وزارت ورزش می شود که آسیب های جبران ناپذیری در پی دارد.

علیمرادی گفت: متأسفانه وقتی که افراد بی تجربه که از خارج از سیستم وارد وزارتخانه می شوند، در رأس چنین اموری قرار می گیرند باعثچنین لطماتی می شود و با بی تدبیری دست به اقداماتی می زنند که باعثایجاد بدبینی و توهین به خانواده ایثارگران می شود که این موضوع از چشم دولت تدبیر و امید دیده می شود، در حالی که واقعیت این طور نیست بلکه عدم شناخت این افراد باعثچنین نگاهی می شود.

وی ادامه داد: بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبر عزیز کشورمان بارها در سخنان خود به جایگاه آزادگان و ایثارگران اشاره کرده اند. حضرت امام خمینی(ره) فرمودند؛ شما اُسرا(آزادگان) تاریخ را با عظمت و معنویت خود زرین و افتخارآمیز کرده اید، شما را ملائکة الله فراموش نخواهند کرد. مقام معظم رهبری نیز در این باره فرموده اند؛ آزادگان ذخایر انقلاب هستند، صبر و استقامت شما آزادگان به اسلام عزت و آبرو بخشید. این صبر و استقامت آزادگان، چشم زد تمام جهانیان بود.

علیمرادی با بیان خاطره ای از دوران اسارت خود گفت: یک بار نماینده صلیب سرخ به یکی از زندان های عراق آمده بود و از صلابت اسرای ایرانی متعجب بود و می گفت شما آنقدر با هم مهربان هستید که مانند برادر در این شرایط سخت در کنار یکدیگر زندگی می کنید و نمی دانم رهبر شما چه آدم بزرگی است که چنین رفتاری دارید؟ ای کاش من می توانستم رهبر شما را ببینم که چنین سربازانی را تربیت کرده است. وقتی از او سؤال کردیم چطور؟ گفت: وقتی برای بازدید از اسرای کشورهای دیگر می روید، مسائل و بی اخلاقی هایی در بین آنها وجود دارد که در هیچ کدام از اردوگاه های ایرانی دیده نمی شود و با وجود تمام فشارها و شکنجه هایی که روی شما ایجاد می شود، صبر و استقامت شما زبانزد است. وقتی می خواهیم وارد اردوگاه شویم، متوجه می شویم که عراقی ها از چند روز قبل ظاهرسازی انجام می دهند که همه چیز را خوب نشان دهند، اما می دانیم شرایط خوب نیست هر چند که کاری هم از دست مان برنمی آید چون اگر گزارش کنیم دیگر ما را به اردوگاه ها راه نخواهند داد. درود بر شما و رهبر شما.

وی ادامه داد: بله، ما صبور هستیم و استقامت داریم که این موضوع را نشان دادیم و نشان هم خواهیم داد، اما چنانچه به آرمان ها و نظام ما توهین شود، دیگر صبر معنی ندارد و مقابل هر فرد و مقامی که به خانواده ایثارگران توهین کند ایستادگی می کنیم و شکایت خودمان را به مقام معظم رهبری تقدیم خواهیم برد.

علیمرادی افزود: این بی احترامی که اخیراً در وزارت ورزش و جوانان صورت گرفته است قابل چشم پوشی نیست و نمی توانند بگویند که نمی دانستیم. دلیل هم نمی شود بگویند که چون تازه آمده ایم در جریان موضوع نبودیم و پرسابقه ترین ایثارگر وزارت ورزش را نمی شناختیم، حالا هم اعتراض شدید خود را به مسئول ایثارگران وزارت ورزش اعلام می کنیم.

وی ادامه داد: برای بنیاد شهید و امور ایثارگران متأسفیم و گلایه داریم که چرا نظارتی بر این برنامه ها ندارند و معتقدیم ساختار بنیاد شهید و امور ایثارگران باید به نحوی باشد که معاونین آن از خانواده های عزیز شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران باشند. البته افرادی که دارای تحصیلات عالی و تجربیات مدیریتی در کشور هستند تا هر کسی که در رأس قرار می گیرد از جنس این خانواده ها باشد و مشکلات آنها را درک کنند، نه اینکه تفرقه ایجاد کنند و بعد به اسم نظام تمام شود.

رئیس فدراسیون ناشنوایان گفت: از حجت الاسلام ابوترابی و دکتر دهقان، نواب رئیس مجلس شورای اسلامی و دکتر عزیزی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس و دکتر نجف نژاد، رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی خواهش می کنیم در چنین مواردی ورود کنند و به برخی افراد بی تجربه اجازه ندهند باعثبدبینی مردم نسبت به نظام و دولت تدبیر و امید شوند. آنچه شرط بلاغ بود را گفتم و مسئولان می خواهند پند گیرند یا ملال.

به گزارش فارس، کرم الله علیمرادی رئیس فعلی فدراسیون ناشنوایان، کارمند رسمی وزارت ورزش و جوانان با ۲۲ سال سابقه است. وی اولین پزشک رسمی وزارت ورزش و جوانان، دکترای تخصصی پزشکی تغذیه، آزاده ۸ سال اسارت، جانباز ۴۰ درصد، رزمنده ۸ ماه جبهه های حق علیه باطل و رئیس اسبق فدراسیون پزشکی ورزشی، دبیرکل ستاد مبارزه با دوپینگ و کمیسیون پزشکی کمیته ملی المپیک نیز بوده است.

انتهای پیام / ن

ارسال نظر