|
|
کدخبر: ۱۴۷۷۵۹

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان کشورمان معتقد است با توجه به برگزاری مسابقات در رده نونهالان هم اکنون به لحاظ پشتوانه مشکلی وجود ندارد.

سید مراد محمدی در گفتگو باخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگارانضمن بیان این مطلب افزود: یکی از کار های بسیار خوب و مهمی که در سال جاری به آن پرداخته شد برگزاری مسابقات در رده سنی نونهالان و اهمیت دادن به این رده سنی بود.

وی تصریح کرد: کشتی نونهالان پشتوانه نوجوانان و سایر رده های سنی است به همین دلیل وقتی ما کشتی را از پایه آغاز کنیم دیگر نباید نگران سازندگی و آینده این رشته باشیم.

دارنده مدال طلای جهان با اشاره به مسابقات مرحله نهایی انتخابی تیم ملی نوجوانان عنوان کرد: در هر صورت رقابتهای مرحله نهایی انتخابی تیم ملی با شناخت نفرات برتر اوران ده گانه به پایان رسید و اعضای کادر فنی تقریباً به جمع بندی لازم برای انتخاب آزادکاران نوجوان رسیدند.

وی درپاسخ به این سوال که آیا نفرات نخست صاحب دوبنده تیم ملی می شوند یا کادر فنی تصمیم نهایی را خواهد گرفت گفت: به طور حتم برای مسابقات قهرمانی آسیا که اردیبهست ماه برگزار می شود نفرات نخست هر وزن صاحب دوبنده تیم ملی می شوند اما برای رقابتهای جهانی علاوه بر نفرات منتخب رقابتهای انتخابی در چند تورنمنت کشتی گیران ازاد کار را محک خواهیم زد ودر نهایت پس از بررسی تمامی جوانب ترکیب تیم ملی برای شرکت در این مسابقات اعلام خواهد شد.

دارنده مدال برنز المپیک درباره این که گفته می شود زمان برگزاری مسابقات انخابی مناسب نیست و دست ما در پشتوانه های خالی است اظهار داشت: تا اندازه ای با زمان نامناسب برگزاری مسابقات انتخابی موافق هستم اما چاره ای جزء این نداشتیم چرا که با توجه به فشردگی برنامه های تیم ملی اگر در اواخر اسفندماه این مسابقات برگزار نمی شد دیگر نمی توانستیم در هیچ تاریخ دیگری رقابت انتخابی داشته باشیم، در مورد پشتوانه ها نیز همان طور که گفتم با توجه به کشتی نونهالان خیالمان از هر نظر راحت است و مطمئن باشید با برنامه ریزی صورت گرفته آینده ورزش اول کشور تضمین خواهد بود.

محمدی درخصوص برنامه های تیم ملی در سال آینده نیز گفت: از روز ۹ فرودین ماه سال ۹۳ با حضور نفرات منتخب اردوی تیم ملی نوجوانان برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا آغاز خواهد شود، البته در نظر داریم پیش از حضور در این رقابتها در یک تورنمت بین المللی نیز شرکت کنیم.

انتهای پیام /


ارسال نظر