|
|
کدخبر: ۱۴۷۸۶۵

تکواندو انتخابی المپیک نوجوانان - چین تایپه

رقابت های تکواندوی انتخابی المپیک از فردا به مدت سه روز به میزبانی چین تایپه آغاز می شود که تکلیف ۵ تکواندوکار ایرانی همان روز نخست مشخص می شود.

به گزارشخبرگزاری فارسو به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، این دوره از مسابقات با حضور ۳۶۴ تکواندوکار برگزار می شود که در نهایت نفرات اول تا هفتم اوزان مختلف مجوز حضور در بازی های المپیک تابستانی نوجوانان نانجینگ را کسب خواهند کرد.

آئین قرعه کشی این مسابقات صبح امروز(چهارشنبه) برگزار شد که طی آن شش تکواندوکار ایرانی رقبای خود را شناختند.

بر همین اساس فردا پنجشنبه ۲۹ اسفندماه سه عضو تیم پسران و دو عضو تیم دختران رقابت های خود را برگزار می کنند و نماینده وزن ۵۵ - کیلوگرم نیز روز جمعه اول فروردین ماه به دیدار رقبای خود می رود.

در وزن ۴۸ - کیلوگرم پسران که ۴۵ نفر حضور دارند محمد اصلانی دور نخست به دیدار بولداسخان از مغولستان می رود و در صورت برتری با رودریگو گوئینتالینا از پرو پیکار می کند. ازبکستان، انگلستان و اسلواکی هم با اصلانی هم گروه هستند.

در وزن ۷۳ - کیلوگرم دانیال صالحی مهر سرگروه تیم ملی در اولین دیدار با امیراوصلاتی از تونس مبارزه می کند و در صورت برتری به مصاف دیوید اسپینوسا از ایتالیا می رود. یکی از تکواندوکاران لتونی یا پرتغال حریف دور سوم صالحی مهر خواهد بود. در این وزن ۴۲ تکواندوکار حضور دارند.

امیرحسین امیدی در وزن ۷۳ + کیلوگرم که ۱۷ تکواندوکار شرکت دارند دور نخست با امیل خدایف از روسیه پیکار می کند و در صورت پیروزی برابر این حریف به مصاف برنده مصر و نیوزیلند خواهد رفت.

در بخش دختران هم مهسا جدی در وزن ۶۳ - کیلوگرم دور نخست استراحت دارد و سپس به مصاف برنده دیدار ترکیه و اسپانیا خواهد رفت. در این وزن ۲۶ تکواندوکار ثبت نام کرده اند.

آتوسا ظهرابی هم در وزن ۴۹ - کیلوگرم در اولین دیدار اسپاربک از قزاقستان را دور نخست پیش رو دارد و سپس به مصاف ماسانگو از موزامبیک خواهد رفت. در این وزن ۴۱ نفر حضور دارند.

روز جمعه اول فرودین ماه هم کیمیا علیزاده در وزن ۵۵ - کیلوگرم به دیدار رقبای خود می رود. در این وزن که ۴۳ تکواندوکار ثبت نام کرده اند علیزاده دور نخست با قرعه استراحت مواجه شده و سپس با برنده مبارزه آلمان و کره جنوبی مبارزه می کند.

تیم ملی تکواندو کشورمان شنبه هفته جاری برای حضور در این مسابقات راهی چین تایپه شد و از فردا مسابقات خود را در این در دوره از رقابت های آغاز می کند.

انتهای پیام / آ

ارسال نظر