|
|
کدخبر: ۱۴۸۱۵۰

ورزشگاه تختی بندر انزلی با قدمتی حدود ۵۵ سال یکی از قدیمی ترین ورزشگاههای کشور محسوب می شود و گنجایشی ۱۵ هزار نفری دارد.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ورزشگاه تختی بندرانزلی یک ورزشگاه فوتبال در شهر بندرانزلی است.

این ورزشگاه با قدمتی حدود ۵۵ سال یکی از قدیمی ترین ورزشگاه های کشور محسوب می شود و در حال حاضر در بازیهای باشگاه فوتبال ملوان بندرانزلی در این ورزشگاه انجام می شود.

*سن سیروس

هواداران ملوان علاقه زیادی دارند تا ورزشگاه شهرستان به نام کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال ایران سیروس قایقران نامگذاری شود اما با توجه به عدم ساخت ورزشگاه جدید در این شهر هواداران ملوان بندرانزلی لقبی خود ساخته را برای ورزشگاه تختی بندرانزلی ساخته و رسانه ای کردند.

علاقه مندان به فوتبال در این شهر ورزشگاه این شهر سن سیروس نامیده اند که معنی سیروس مقدس را می دهد و برگرفته ازنام استادیوم میلان در ایتالیا سن سیرو است که معنی آن سیروس مقدس است.

نصب صندلی و بازسازی چمن ورزشگاه تختی ورزشگاه پیرشهر انزلی در فصل ۹۰ – ۸۹ لیگ برتر فوتبال ایران تا حدودی ارتقا یافت.

نصب صندلی و بازسازی چمنی مناسب برای این ورزشگاه از جمله برخی از فعالیتهایی بود که جهت جلب رضایت ناظرفدراسیون فوتبال آسیا در این ورزشگاه صورت گرفت با توجه به سابقه باشگاه ملوان بندر انزلی که حتی تا سال ۱۳۸۰ و قبل از آغاز لیگ حرفه ای افتخارات این باشگاه ازجمله پنج بار عنوان بهترین شهرستانی مسابقات لیگ حرفه ای، بهترین تیم شهرستانی جام تخت جمشید، حضور در هفت فینال جام حذفی و سه قهرمانی در جام حذفی و در حضور در بازیهای آسیایی جایگاه این باشگاه را توسط شهرستانی ها دست نیافتنی کرده بود، اما تا به امروز این شهر صاحب یکی از قدیمی ترین و ضعیف ترین ورزشگاه ها از لحاظ تاسیساتی در بین باشگاههای لیگ برتری است، که طی سالهای اخیر با توجه به فشار فدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر استانداردسازی ورزشگاه ها، این اردشیر پورنعمت مدیرعامل سابق ملوان و مدرس فیفا ورزشگاه درلیست بازسازی فدراسیون فوتبال ایران قرار دارد.

ساخت ورزشگاه جدید در بندر انزلی از دلایل نیاز انزلی به ایجاد یک ورزشگاه جدید خواند وی افزود: ایجاد ورزشگاه جدید انزلی به عنوان یک طرح ملی از مصوبات دور نخست سفرهای استانی ریاست جمهوری بود که متاسفانه به دلایل نامعلوم هنوز این مصوبه عملیاتی نشده است.

ورزشگاه جدید شهرانزلی ابتدا قرار بود در غرب انزلی در منطقه بشمن ساخته شود اما به دلایلی این مکان لغو و قرار شد تا این ورزشگاه را در منطقه چراغ پشتان بندرانزلی احداثکنند که این طرح به صورت مسکون باقی مانده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر